Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Please log in to reply
7696 replies to this topic

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1876

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Luuuudzie! No bądźcie poważni. Nic, co można by zrzucić z samolotu nie zapewni ochrony przed ewentualnym wysokoenergetycznym impulsem elektromagnetycznym. To jak gaszenie pożaru wylewając na niego kubek herbaty.
A poza tym w nocy było ładnie, zaś pierwsza aktywność dotarła do nas w nocy 14/15. Nawet na tym portalu są ładne zdjęcia zorzy polarnej (to właśnie widoczny skutek promieniowania ME). I oczywiście, jak zawsze wpływ na naszą technikę został przez media przesadzony. Inaczej co to by była za wiadomość?
I jaki związek z tym ma niby chemtrails? Ostatnio jesteście zgodni co do tego, że maja one chronić Ziemie przed nadmiernym nagrzaniem. A tu chodzi o inny zakres fal i w inny sposób docierający do Ziemi. Nawet jeżeli ktoś byłby na tyle głupi, aby podejmować takie działania, to raczej na wysokich szerokościach geograficznych, a nie na średnich.
Wasza nowa teoria nie trzyma się kupy.
  • 0

#1877

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie. Czy u was wszystkich też jest zachmurzone niebo ? Tak tylko sobie myślę... Dzisiaj miało miejsce największy od 4 lat wybuch na słońcu i jest emitowana ogromna ilość promieniowania. Jeśli chemtrails to prawda, może to "uruchomiona" została tarcza...
Można się śmiać, to tylko wyobraźnia

Zima jest a zima ma to do siebie że niebo jest generalnie pochmurne , szare i słońca za dużo nie uświadczysz . Oo
Litości , gdzie ja żyje że pochmurność nieba w środku zimy jest uważana za dowód na jakieś tarcze ?? oO

Generalnie to pobawie sie w proroka i wywróże że już niedługo zaroi sie od zwolenników chemtrails .
Lato idzie , niebo robi sie coraz czystsze, coraz dłużej jest jasno i ludzie coraz wiecej spedzaja czasu poza domem to i liczba tych co nie potrafią prawidłowo zidentyfikować prostego zjawiska fizycznego i wpadną w lep teorii spiskowej sie zwiększy .

Przygotujmy sie mentalnie na zalew świeżaków ze zdjęciami i okrzykami " widziałem chemtrails !!!11!!11!!1! " .
  • 0



#1878

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę czytanie ze zrozumieniem tak kuleje co-nie-co...
Wyraźnie, specjalnie ( nawet powinienem pogrubić bo chyba tego nie widać) na koniec postu napisałem, że to wyobraźnia... Także, szydzenie można zostawić sobie siedząc przed monitorem nie koniecznie przelewając to na pismo i przyciskając "wyślij"...

edit:
#1898 Mishka

Nawet jeśli coś wymyśla się to musi być jakiś "impuls", mi wpadło to do głowy ponieważ przez tydzień dzień i noc było czyściutkie niebo i właśnie jak to się stało (wyrzut koronalny) w sam raz popsuła się pogoda. I sprawdzając na początku tygodnia na stronie new meteo wykresy nie pamiętam, żeby był jakiś nagły skok w wykresie gdzie podane jest zachmurzenie (były tylko lekkie niskie chmury)

Użytkownik shortez edytował ten post 18.02.2011 - 15:18

  • -1



#1879

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

uważasz, że koleżanka kpiarz te potraktowała to jako sarkazm?
Mnie wydaje się, że nie, a już jutro, czy za 2 dni zobaczymy zdjęcia zorzy polarnej jako dowód na nowa technologie oprysków, no bo przecież mało kto widział to zjawisko na własne oczy.
  • 2

#1880 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

I sprawdzając na początku tygodnia na stronie new meteo wykresy nie pamiętam, żeby był jakiś nagły skok w wykresie gdzie podane jest zachmurzenie (były tylko lekkie niskie chmury)

Z całym szacunkiem, ale nie bądź śmieszny ^^ Pogodę z dużym powodzeniem przewidzieć można do kilku godzin na przód, im dalej w las, tym prawdopodobieństwo przepowiedzenia (tak, dobrego słowa używam) pogody, maleje w tempie geometrycznym.
  • 1

#1881

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja zauważyłem, że na dokładną prognozę pogody można liczyć na 3 dni to przodu. Potem to już loteria.

@shortez
Jeśli w ogóle zakładasz, że wzrost zachmurzenia może mieć coś wspólnego z "tarczą" i to na tyle zakładasz, że wrzucasz swoje przemyślenia na forum, to chyba czas nieco odpocząć od teorii spiskowych i wyjść na świeże powietrze ;)

Użytkownik dzustin edytował ten post 19.02.2011 - 09:36

  • 0

#1882

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dzustin, bo ok. 90% sprawdzalności prognoza numeryczna uzyskuje zwykle w pierwszych 48 godzinach od wydania, później procent prawdopodobieństwa wystąpienia zjawisk spada. Dla przykładu GFS jest w stanie przygotować prognozy z wyprzedzeniem 192 godzin, jednak fakt, że model ten aktualizuje swoje przewidywania kilka razy w ciągu doby powoduje, że tak odległe terminy można jedynie traktować jako ciekawostkę. Zdarza się to latem - GFS przewiduje na 159 godzinę burzowy armagedon, wartości CAPE osiągają poziom godny alei tornad, ale z każdą aktualizacją pogoda się stabilizuje. Taka jest już charakterystyka GFS - lubi zawyżać.
  • 0



#1883 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiele na ten temat czytałem i oglądałem.
Powiem Wam tak...Kilka lat temu nie wiedząc w ogóle o takim czymś jak Chemtrails spoglądałem w niebo,zaniepokoiło mnie że często w prognozie pogody zapowiadano wspaniałą pogodę, bezchmurne niebo itp i owszem było bezchmurne niebo ale tylko do godziny 11-12 zawsze mówiłem sobie że znowu się mylili jak zwykle,ale gdy wybierałem się często nad wodę wcześnie rano ,miałem czas poleżeć i popatrzeć w niebo, i właśnie wtedy zauważyłem co jest przyczyną niesprawdzania się pogody w Tv, otóż od godzin rannych czyli 7:00 do 11:00 samoloty latały jak oszalałe robiąc istną pajęczynę, czy jak kto woli szachownicę na niebie, oczywiście tłumaczyłem sobie że są to zwykłe smugi kondensacyjne i lotów jest więcej ,czy może jakieś ćwiczenia wojskowe, a przecież jak wiadomo zniknie to za jakiś czas,mówię ok,ale dziwnym wydało mi się to, że te smugi kondensacyjne nigdy nie zanikają,rozrastają się i nie nikną, tylko co najwyżej przesuwają się z kierunkiem wiatru.
Gdyby nie net fora itp nigdy nie dowiedziałbym się co to Chemtrails.
A jak myślicie że te nagłe ulewy z nieba, gdzie zamieniają strumyki w rwące rzeki to od czego? Sceptycy napiszą że to przez ocieplenie klimatu,i owszem mają rację tylko trzeba dodać że to wymuszone ocieplenie.
Chmury maja do do siebie że odbijają promienie słoneczne w kosmos , przy Chemtrails są wpuszczane promienie słoneczne lecz nie sa oddawane w przestrzeń kosmiczną,zrobili nam taką super szklarnię która co roku doskonalą.
Halo słoneczne można obserwować na co dzień, jak i halo księżyca w nocy, kiedyś niesamowite zjawisko dzisiaj codzienność!
  • 0

#1884

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i zaczyna sie od początku...

Kolego to bzdura !!!!

Przeczytaj temat od początku i pomyśl a odpowiedzi na Twoje pytanie się znajdą.

Edycja: Przemo.
Twoje posty podpadają pod regulamin.
Kiedy zaczniesz konkretnie uzasadniać swoje wypowiedzi to i ja podeprę się konkretnymi punktami regulaminu.
Proszę, żebyś więcej tego nie robił.

  • 0

#1885

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolego scigany musisz wiedzieć jedną, bardzo ważną rzecz - prognoza pogody podawana w telewizji to prognoza baaardzo "z grubsza". Najważniejsze to słuchać, uważnie słuchać tego, co pogodynek/pogodynka mówią na początku i mieć nieco pojęcia o tym, co ukazują nawet maksymalnie uproszczone mapy ciśnienia i rozkładu frontów. Telewizyjna czy radiowa prognoza pogody bardzo często jest optymistyczna - synoptyk zrobi swoje, jednak to prezenter musi ładnie o tym opowiedzieć. Stąd właśnie "piękną i słoneczną pogodą" nazywa się trzydziestostopniowy upał. Zdarza się też określenie "do południa pięknie i słonecznie, potem wystąpią burze". Prawdy w tym stwierdzeniu jest naprawdę mało, bo ruszająca konwekcja to nieznośna duchota i właśnie mleczne, zamglone niebo. Tyle, że skoro na tym niebie jest słońce, to wszystko jasne - jest bosko. Jeśli zbliża się front chłodny to niebo i tak zajdzie mgłą, bo zaczną je zasnuwać najpierw cirrusy, a potem cirrostratusy, które są już elementem kowadła chmury burzowej - cumulonimbus. Nie ważne, czy samoloty będą latały, czy nie. Owszem, obecność smug wzmocni efekt, tyle że ten efekt będzie naprawdę chwilowy. Front chłodny pędzi jak lokomotywa, tak więc nawet jeśli coś celowo zrzucone by zostało przed jego czołem to trafi to nagły szlag zanim zdąży gdziekolwiek opaść. Halo nie jest żadnym niespotykanym zjawiskiem, tworzy się bardzo często i doczekało się nawet ludowego określenia - "księżyc w lisiej czapie". Określenie to powstało jeszcze zanim bracia Wright zaczęli marzyć o budowie samolotu. Samo zjawisko zaś zawsze oznaczało szybką zmianę pogody.
  • 0



#1886

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Halo nie jest żadnym niespotykanym zjawiskiem, tworzy się bardzo często i doczekało się nawet ludowego określenia - "księżyc w lisiej czapie". Określenie to powstało jeszcze zanim bracia Wright zaczęli marzyć o budowie samolotu. Samo zjawisko zaś zawsze oznaczało szybką zmianę pogody.


Coś w tym jest, niedawno widziałem właśnie księżycowe halo i krótki czas potem nastąpiło znaczne ochłodzenie.
  • 0

#1887 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Byłem pewien że zostanę zaatakowany ;]
Ale każdy ma swoją rację w tym temacie. Co do halo księżycowego hmm o ile mi wiadomo takie halo księżycowe jest białe i jest to otoczka księżycowa, która zwiastuje wietrzną lub wilgotną pogodę na następny dzień.
Co innego jeśli księżyc jest ponad chmurami i jeśli patrzymy znajdziemy się pod odpowiednim kątem patrzenia to widzimy kolorowe halo księżyca.
Następnym razem zrobię kilka fotek to obgadamy ta sprawę kolorowego halo księżyca , zaznaczam że nie jest to pierścień w okół księżyca ,jak napisał to Arkadiusz.
  • 0

#1888

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dosłownie to mnie już rozwaliło na łopatki... nie wiem, śmiać sie czy płakać nad taką "mądrością" ludzi :P

http://chem-trails-e...afuje-moja.html
  • 0

#1889

Hrabia.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, nie mam cierpliwości, aby przeczytać niemal 130 stron na ten temat... czy ktoś już zwrócił uwagę na to, jak bardzo trudno byłoby utrzymać to w tajemnicy? Piloci, mechanicy, obsługa lotniska - tysiące różnych ludzi we wszystkich zakątkach świata. Prędzej czy później ktoś ładnie by to udokumentował i zaniósł do gazety/telewizji.
  • 0

#1890

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Link do bloga mnie po prostu mentalnie zabił.

Zniszczył i zdeptał.

Pomijając niesamowity fanatyzm, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy np. szybko znikające contraile to również chemia :]

Widziałem też jakieś zdjęcia, opisane jako "dysze rozpylające", które już dawno były wyjaśniane.




Utwierdziłem się w tej chwili w przekonaniu, że fanatyczni zwolennicy działają jednak na takiej zasadzie, o jakiej myślałem już kiedyś typu:

"weźmy powszechne zjawisko/rzecz i zacznijmy tworzyć do tego chorą teorię, a każdemu przeciwnikowi wmawiajmy, że jest debilem lub agentem szerzącym dezinformację".




Wielka szkoda, że na forum padła decyzja o jakiejś chorej cenzurze, chodzi mi dokładnie o zakaz używania pojęcia PARANOIK. Bo niestety, jeśli ktoś i tak już mocno naciąganą teorię rozwija o kolejne "kwiatuszki" i zaczyna widzieć za oknami "agentów" - to naprawdę z naukowego punktu widzenia zaczyna budzić podejrzenia o popadanie właśnie w paranoję.




Co jak co, ale IMO nawet zwolennicy teorii powinni się "odciąć" od tego źródła, bo to już totalny ekstremizm.

Edycja: Przemo.
W przyszłości bądź uprzejmy w bardziej powściągliwy sposób wyrażać swoje opinie.

Użytkownik Przemo edytował ten post 24.02.2011 - 17:10
Reakcja na raport.

  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych