Skocz do zawartości


Zdjęcie

Flota obiektów UFO nad Santiago (Chile)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomo tylko tyle,że film został nagrany 16 grudnia 2009 (dzisiaj) na przedmieściach stolicy Chile - Santiago (Ameryka Południowa) i przedstawia flotę niezidentyfikowanych,świecących obiektów pomału przemieszczających się nad miastem.
News pochodzi z tej strony http://pindz.blogspo...iago-chile.html

[url="http://www.youtube.com/watch?v=3fn2xAs8ZnI"]http://www.youtube.c...h?v=3fn2xAs8ZnI[/url]

http://www.youtube.c...h?v=3fn2xAs8ZnI


  • 1



#2

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nole sobie urządziły nie złą paradę nad dużym skupiskiem ludzi. Nie wiem co to może być... Układały się w formację, więc świadome układanie w linię prostą może świadczyć, że to samoloty. ten cień to jakiś dźwig jest? I to migające światło z tego budynku na dole?
  • 0

#3

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje pierwsze skojarzenie to... helikoptery, tyle że oświetlone. Zwłaszcza pod koniec filmiku można zaobserwować szyk typowy dla helikopterów.
Filmujący niekoniecznie wie czy akurat nie było jakiś ćwiczeń nocnych albo parady.
  • 0



#4

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wreszci... bo zastój się zrobił bo dawno nikt nic o NOLach nie pisał... Co do filmiku:
Bardzo ciekawy- widać, że to nie żadne lampiony. Helikoptery? Hmm... może, ale te światełka nie wygladają mi na takowe.
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy znów nie jest tak, że te światła są na jakiś szczytach gór, których w ciemnościach nie widać?

Dołączona grafika

Jak widać na załączonym obrazku nie można wykluczyć takiej hipotezy.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.12.2009 - 23:16

  • 1

#6

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale światła się poruszają. Wątpię by to się dzoało na szczytach.
Nikt nie dawał filmików, bo i tak w większości są torpedowane przez sceptyków.
  • 0

#7

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że sceptycy na widok statku kosmicznego wielkości Warszawy stwierdzili by, że na niebie unosi się jakiś fejk ;)
Z drugiej strony nie ma co podchodzić do tego nagrania poważnie.
Z tego co widzę zaobserwować MUSIAŁA znaczna część mieszkańców.
Jedynym doniesieniem jest ten film. Sami mieszkańcy nie bardzo wypowiedzieli się jak do tej pory w tej sprawie.
Obawiam się, że wszyscy prócz nagrywającego wiedzieli co to za światła i zapewne nie jest to UFO.
Poczekajmy na jakieś relacje i więcej doniesień.

Użytkownik pawki edytował ten post 17.12.2009 - 04:28

  • 1

#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak bo każdy w nocy tylko siedzi z kamerą przy oknie w poszukiwaniu Noli.
Te wasze wytłumaczenia są masakryczne :)
  • 0

#9

Ciekawy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny filmik. Patrząc na szyk i sposób poruszania się / prędkość to wskazuje na helikoptery, ale światło jakie emitują nie jest standardowym oświetleniem helikoptera w nocy. O ile wiem tak silne oświetlenie stosuje się np podczas poszukiwań kiedy helikopter porusza się nisko nad ziemią szukając np ludzi / rozbitków / jakiegoś obiektu, ale po co im te oświetlenie na takiej wysokości. Może włączyli je w obawie przed kolizją z tymi dźwigami / konstrukcjami które widać chociaż tak naprawdę nie wiemy w jakiej odległości od filmującego są te obiekty i czy faktycznie mijają te konstrukcje czy może są dalej.
  • 0

#10

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W filmiku kilka światełek prawie się połączyły, helikoptery raczej tak nie umieją i nie moga z powodów czysto technicznych (patrz kolizja)

edit: Burnago
Błędy fleksyjne czasami rażą po oczach.
;)
  • -2

#11

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osoba (strona/blog), która dała owy filmik i podpisała go datą "16 grudnia", prawdopodobnie zrobiła to celowo - chyba chodziło o pewnego rodzaju "fałszerstwo i oszukanie widza". O co chodzi ? Już wyjaśniam. Film ten był dostępny na YT już wcześniej... czyli 10 grudnia i wtedy to został prawdopodobnie, po raz pierwszy, ukazany światu. Tutaj link : Autor tamtego nagrania, początkowo myślał, iż zaobserwował coś niecodziennego, jednak po pewnym śledztwie i obserwacjach, udokumentowanych kolejnymi filmami, doszedł do wniosku, iż są to... samoloty wojskowe chilijskiej armii - tego typu argumenty można zobaczyć w komentarzach, samego autora, pod owym filmem.

Stronka, która "zaadoptowała" sobie to nagranie i nazwała je "Flotą UFO nad Santiago", prawdopodobnie zrobiła to celowo - czy tak było, nie wiem, nie mnie oceniać. Ale jeśli mnie pamięć nie myli, już widziałem kilka marnych dzieł, wywowdzących się od tamtej strony - dlatego po części, jeśli ten "przekręt" to prawda, wcale by mnie to nie zdziwiło...

P.S. Pamiętajmy, iż zobaczyć, nie zawsze znaczy uwierzyć... ;)
  • 2



#12 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale światła się poruszają. Wątpię by to się dzoało na szczytach.
.............................

No a na szczytach to nie mogą się poruszać lub dawać takiego wrażenia?
  • 0

#13

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma się co przejmować takich manifestacji ufo będzie coraz więcej i to na naszym podwórku również :)

edit
ps mimo, że ten filmik może się okazać fejkiem to i tak nie gra roli

Użytkownik pudzion edytował ten post 17.12.2009 - 21:42

  • 0

#14

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich w tym temacie.

Na początek parę spostrzeżeń:

1) Zakładam, że są tam 3 obiekty. W późniejszej części filmu widać jak poruszają się (mówię o światłach) po pewnej płaszczyźnie zachowując równe (na oko) odstępy, co świadczyć może o fakcie że każde 4 światła to pojedynczy obiekt. Widać nawet lekkie zarysy jednego z obiektów.

2) Zaprzeczeniem mojej teorii z punktu pierwszego może być fakt, że we wcześniejszej minucie widać jak do całej grupy dołącza się pojedyncze światło (ok 2 minuty).

3) Obiekty są daleko. Można to wywnioskować uważnie się przyglądając bądź znając zachowanie samolotów (odrzucam helikoptery). Tutaj musiałyby latać samoloty wielkości B52 :P . Rzecz w tym, że nie przypominam sobie, żeby ktoś przeprowadzał ćwiczenia lotnicze nie dość, że w nocy to jeszcze nad miastem. No i ta formacja. 3 samoloty? Nie wiem w jakich szykach latają aktualnie duże samoloty wojskowe, ale liczba 3 zupełnie mi tu nie pasuje. W dodatku te światła. Samoloty posiadają światła wskazujące ich najbardziej wysunięte punkty. Te były równomiernie rozłożone.

Dobrze byłoby gdyby rzeczywiście rzucił na to okiem jakiś specjalista od lotnictwa.

Pozdrawiam

Poprawka #1:
Jeszcze jedna uwaga. Bombowce zwykle atakują z wysokości. Tutaj znajdowały się dosyć nisko. Jeśli to ćwiczenia, to najdziwniejsze jakie widziałem.

Poprawka #2:
Ehhh im dłużej oglądam ten film tym więcej rzeczy widzę. Kolejną rzeczą charakteryzującą nasze samoloty jest fakt, że żeby "skręcić" muszą się przechylić. W pewnych momentach obiekty lecą prosto w obiektyw kamery, są przechylone, ale nie "skręcają". Może to niezbyt techniczne określenie, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Poprawka #3:
Pod koniec filmu gdy te obiekty poruszają się już w prawą stronę widać dokładnie jak ułożone są światła. Teraz zagadka. Czy istnieje obiekt wymyślony przez człowieka, latający obiekt, do którego możemy przymocować cztery punkty świetlne przy założeniu, że mają się one znajdować:

a) w tej samej odległości od siebie
b) na jednej linii prostej


Przy czym oba warunki muszą być spełnione.

Użytkownik FCrimson edytował ten post 18.12.2009 - 09:49

  • 0



#15

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dobry filmik, autor oficjalnie napisal ze to sa samoloty ... tak sie zastanawiam moze ktos mu pogrozil zeby paniki nie siac i koles zmienil opis, nad phenix tez ponoc to byly cwiczenia wojskowe, szkoda ze jak juz dojdzie do obserwacji, to nikt nie ma ze soba jakiejs kamery co kreci w podczerwieni ;) troche wiecej bylo by szczegolow widac
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych