Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycjonowanie forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

zalew.
  • Postów: 96
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wpisalem dzisiaj w google wyraz "paranormalne" i cieżko sie zdziwilem - forum odnalazlem na 6 stronie. Moim zdaniem to jakas tragedia. Nie da sie wypozycjonowac forum nawet na wyraz ktory znajduje sie w adresie?

#2

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To ciekawe bo pamiętam, że kiedyś było na 2 czy na 3 pozycji ^^



#3

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ciekawe bo pamiętam, że kiedyś było na 2 czy na 3 pozycji ^^

Ale juz nie jest.

Jesli mozna jakos pomoc przy pozycjonowaniu to ja sie pisze.

Użytkownik crc edytował ten post 10.11.2009 - 15:39


#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli w stopce forum w dalszym ciągu będzie widniała taka farma linków, jak obecnie, to obawiam się, że pozycjonowanie guzik da.

Po prostu Google stwierdziło, że w stopce znajduje się zbyt dużo linków wychodzących do stron niepowiązanych tematycznie z serwisem - i nałożyło filtr, przez co VRP poleciało daaaleeekooo w wynikach wyszukiwania.

Mój serwis kryptozoologia.pl przeżył kiedyś coś podobnego - Google nałożyło filtr (w moim wypadku obniżenie pozycji strony w wynikach o 50 pozycji), bo było za dużo linków wychodzących niepowiązanych tematycznie ze stroną. Wszystkie nietematyczne linki musiałem usunąć, a do pozostałych pododawać atrybut rel="nofollow". Filtr był nałożony przez prawie 8 miesięcy i dopiero po usunięciu linków został zdjęty.

Dopóki więc Eury nie zrobi coś z linkami w stopce, to se może pozycjonować i pozycjonować... i nic nie wypozycjonuje...





#5

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dopóki więc Eury nie zrobi coś z linkami w stopce, to se może pozycjonować i pozycjonować... i nic nie wypozycjonuje...


Z linków są pieniądze, z pozycjonowania wręcz przeciwnie. Dobre forum nie musi być na pierwszej stronie w wynikach Google'a; jak ktoś szuka, to znajdzie.



#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niewiem czy tylko ja zauwazylem zaleznosc miedzy iloscia nowych postow, a miejscem w wyszukiwarce ;)

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli w stopce forum w dalszym ciągu będzie widniała taka farma linków, jak obecnie, to obawiam się, że pozycjonowanie guzik da.


Z Nowym Rokiem podjąłem decyzję o stopniowym wycofywaniu się z pozycjonowania innych stron (docelowo liczba promowanych stron zmniejszy się do zera), jednocześnie zwracam się z prośbą o wsparcie ponieważ w dłuższej perspektywie czasu sam nie jestem w stanie finansować opłat za hosting, domenę i licencję IPB (odnawiana co 6 miesięcy).



#8

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I słusznie. :)

Rozumiem, że wyjście z filtra to takie noworoczne postanowienie? :P





#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że wyjście z filtra to takie noworoczne postanowienie? :P


Można tak to ująć :)



#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skok przepotężny, na frazę "paranormalne" 2 miejsce :P



#11

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

u mnie pierwsze :)



#12

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

U mnie też pierwsze. :)

#13 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko fajnie, u mnie też jest na pierwszym miejscu. Ja tutaj z krzesła dostrzegam inną sprawę.

Moim zdaniem, większość ludzi szukający informacji o zjawiskach paranormalnych (bo zainteresuje ich jakiś konkretny temat), nie wpisze frazy "paranormalne" tylko np. "UFO", "Duchy". Więc wypozycjonowanie strony do pierwszych miejsc na obecną frazę nie przyniesie wielkiego napływu nowych userów.

#14

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzisz, ja tutaj dawno temu trafiłam właśnie poprzez frazę "paranormalne", bo wpisując "UFO", "duchy" itp. raczej nie trafię na dobre źródła. ;)

#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z frazą "UFO" może być ciężko, bo pod nią generalnie królują Wikipedia, deser.pl, martwe ufoinfo.pl i parę stron anglojęzycznych zrobionych w Wordzie :P

Na tą niebotycznie trudną frazę (duża "kąkóręcja") moje Paranormalium jest dopiero na drugiej stronie, a VRP daleko poza pierwszą setką wyników.

Znalazłem też zespoł muzyczny o nazwie "UFO", narkotyk o takowej nazwie i organizację "Urban Future Organisation" xD






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych