Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

G³o¶ny huk s³yszany w Warmiñsko Mazurskim


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

NDRain.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, wczoraj w godzinach przedpo³udniowych by³em w pracy i nagle rozleg³ sie ogromny huk, przypominaj±cy ten który wystêpuje przy przekroczeniu bariery d¼wiêku przez samolot, jednak ten który by³ s³yszany wczoraj by³ o wiele mocniejszy...

W sumie tak te¿ pomy¶la³em ¿e samolot przekroczy³ barierê d¼wiêku, jednak po chwili brat który jest mieszka w Kadynach (ja pracuje w Rychlikach) pisze mi na Gadu Gadu ¿e co¶ strasznie huknê³o... Wiem ¿e d¼wiêk by³o te¿ s³ychaæ w Pas³êku, Elbl±gu (je¿eli chodzi o Elbl±g o incydencie ludzie wspominaj± te¿ w lokalnym portalu internetowym). Czy kto¶ kto mieszka w warmiñsko mazurskim s³ysza³ wczoraj ten huk ? Strasznie interesuje mnie jego ¼ród³o bo samolotu przekraczaj±cego barierê d¼wiêku nie s³ychaæ w promieniu 80km albo i wiêcej na razie sugeruje siê miejscowo¶ciami w których wiem ¿e d¼wiêk by³ s³yszalny.

Pozdrawiam
  • 0

#2

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mieszkam niedaleko granicy z Rosj± i nic nie s³ysza³em. O której godzinie s³ysza³e¶ ten huk?
  • 0



#3

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem wspomnianym bratem z Kadyn.
Huk s³ychaæ by³o ok. godziny 10:20, moje pierwsze skojarzenie to eksplozja, huk by³ spory, a¿ skuli³em odruchowo g³owê. W kilku samochodach w³±czy³ siê w tym momencie alarm, psy siê rozszczeka³y. Wyjrza³em przez okno zobaczy³em, ¿e ludzie wychodz± na ulicê aby zobaczyæ o co chodzi, jednak ich reakcje by³y obojêtne. Nie wiem czy nic nie zobaczyli czy to by³o co¶ b³ahego (wtedy tak my¶la³em). Gdy siê dowiedzia³em, ¿e s³ychaæ to by³o równie¿ przynajmniej w odleg³o¶ci 80 km to by³em zdziwiony.
Nie wiem co by³o przyczyn±, nie mam pomys³u na to.
  • 0

#4

g³azojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Nieokre¶lona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

wg mnie móg³ kto¶ sie bawiæ niewypa³ami, a jak jest ich sporo to eksplozja mo¿e byæ bardzo g³o¶na. teraz pozostakje pytanie

z której strony by³ s³yszany huk oraz z jakiego ¼ród³a. jesli co¶ pacnê³o w ziemie to huk powinien byæ têpy. je¶li w powietrzu to tak jak mówi³e¶. tylko pozostaje druga sprawa,
co mog³o to spowodowaæ, je¶li nie niewypa³y z cz. 2 w¶ to wtakim razie co¶ innego. mo¿e kto¶ wystrzeli³ rakiete modelarsk±?
  • 0

#5

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Je¿eli chodzi o moj± miejscowo¶æ jest ona nie du¿a, taki wybuch zaraz by siê znalaz³, ¿e tak powiem "na jêzykach", zw³aszcza, ¿e s³ysza³em go ze strony "centrum".
Huk by³ dono¶ny, a¿ mi zadudni³o w uszach.
  • 0

#6

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mo¿na tak¿e wzi±¶æ pod uwagê ¿e nie daleko Was jest jaki¶ poligon wojskowy i testowali jakie¶ armaty? Bo w telewizji i na innych stronach internetowych jest cisza o tym incydencie.
  • 0

#7

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mo¿liwe ¿e to by³ samolot ponadd¼wiêkowy, mo¿e ruscy prowadz± jakie¶ manewry, patrol ?
Mo¿liwe ¿e kto¶ siê bawi³ niewypa³em i boom w r±czkach. Poszperajcie w ruskich portalach albo miejscowych gazetach.
  • 0

#8

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Huk zwi±zany z aktywno¶ci± sejsmiczn± t³umaczy³by to zjawisko.

NIE towarzysz± mu odczuwalne wstrz±sy, aparatura te¿ rzadko kiedy rejestruje dr¿enie w czasie takiego "g³osu z ziemi".

Jak ktos poszpera to znajdzie, relacje z US z zesz³ego roku i pocz±tków tego roku, te¿ huk o du¿ej sile s³yszalny w promieniu ponad 100km
  • 0

#9

NDRain.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiedzia³ bym ¿e bez wstrz±su, bo budynek w którym pracuje zatrz±s³ siê tj, drzwi i okna stuknê³y. Szkoda tylko ¿e nikt nie wie co mog³o byæ jego przyczyn±. Wiem jedno uderzenie by³o tak mocne (wiem ¿e to ¶mieszne) ale wystraszy³em siê ¿e kto¶ na Polskê spu¶ci³ bombê atomow± bo nigdy wcze¶niej nie s³ysza³em takiego huku ten d¼wiêk który s³yszymy przy przekroczeniu bariery d¼wiêku przez samolot jest tylko jego namiastk±(konflikty z Rosja w sprawie tarczy antyrakietowej pamiêtam ¿e wtedy grozili nam atakami bombowymi w "w obronie w³asnej" jak wiadomo Rosjanie od zawsze s± narodem nieobliczalnym. Równie¿ niejasna polityka Fenjanu po nich to ju¿ mo¿na siê spodziewaæ dos³ownie wszystkiego.) Wypowiedzi ludzi z Elbl±ga mo¿na znale¼æ te¿ na stronie Elblag24 w komentarzach do ró¿nych artyku³ów z tego dnia.
  • 0

#10

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mo¿na tak¿e wzi±¶æ pod uwagê ¿e nie daleko Was jest jaki¶ poligon wojskowy i testowali jakie¶ armaty? Bo w telewizji i na innych stronach internetowych jest cisza o tym incydencie.


..równie dobrze móg³by¶ przyj±æ ¿e by³a to salwa ostrzegawcza Xiañskiego kr±¿ownika, która mia³a na celu uzmys³owienie dablju && mieszkañcom warmiñsko-mazurskiego, ¿e kres jest blisko ;)

Media maj± powiedziane wyra¼nie - mordy w kube³ i cisza. Nikt z rz±dz±cych nie chce niepokojów spo³ecznych i masowego disobedience, a kto wie co ludziom do ³ba strzeli jak przestan± ogl±daæ klan i rozejrz± siê dooko³a ;)
  • 1

#11

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie wojsko Rosyjskie dosta³o jak±¶ now± zabawunie i siê bawi±, niedawno by³em w Krynicy, miesi±c i czêsto s³ysza³em ró¿ne huki, z oddali, ale nie tak g³o¶nie.
Mo¿e próba rakietowa, mo¿e wybuch, mo¿e Ajaksem siê bawili.
  • 0

#12 Go¶æ_osiris

Go¶æ_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Za czasów PRL samoloty ponaddźwiękowe latały nad miastami. (moim też)
Huk towarzyszący przekraczaniu bariery dźwięku był okrutny.
Szyby wyginały się w ramach okien kiedy to następowało, ale wtedy nikt nie przejmował się ludnością cywilną i ich odczuciami.
Mało brakowało aby szyby w oknach popękały.
Widać nie jesteście do tego przyzwyczajeni i dla tego uważacie te zjawisko jako fenomen.

U¿ytkownik osiris edytowa³ ten post 31.08.2009 - 08:21

  • 0

#13

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

osiris - mieszkam niedaleko Powidza, wiêc dok³adnie wiem o czym piszesz ;). Na pocz±tku lat 90 autostrada A2 (Poznañ - Konin) na wysoko¶ci Wrze¶ni, by³a prawdopodobnie jakim¶ "awaryjnym l±dowiskiem", któr± raz na jaki¶ czas zamykano i robiono na niej æwiczenia... W okresie wakacyjnym huki da³o siê s³yszeæ po kilka razy dziennie, co dla mnie jako dzieciaka by³o strasznie ekscytuj±ce ( teraz takie "zjawisko" pewnie wywo³a³oby niez³a panikê ), a to, ¿e nie powypada³y wtedy szyby, to chyba zas³uga tylko tego, ¿e drewniane okna by³y strasznie nieszczelne... ;]
  • 3



#14

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te¿ czasem s³yszê przez chwile jaki¶ huk ale po prostu mieszkam jakie¶ 12km od Krzesin i pewnie s± to ko³uj±ce efki;-)
a przez chwile s³ychaæ pewnie dlatego ¿e nie ca³y czas jest odwrócony do "s³uchacza" ty³em.
  • 0

#15

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rozumiem, mieszkasz 12km od

ja mieszkam 40km od £asku i nie s³yszê huków

ludzie mieszkaj±cy 50km od Elbl±ga s³yszeli

resztê sobie sam dopowiedz, albo naucz siê fizyki i wtedy porozmawiamy jak równy z równym

dodam, KWADRAT odleg³o¶ci, to funkcja wyk³adnicza..
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych