Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Stara znajoma :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, oto zdjęcie mojej "starej" ;) dobrej znajomej. Ponieważ posiadam ją od wieeelu lat to zdjęć z jej udziałem powstało naprawdę sporo. Jak wam się podoba taka "aranżacja" :) ? :

Dołączona grafika

#2

gtug.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chętnie bym kupił taką czaszkę. Lepiej uważaj ze zdjęciami. Może to zostać potraktowane jako profanacja zwłok przez nadgorliwego glinę.

#3

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, jakoś nigdy nie pomyślałem o tym w ten sposób? Może rzeczywiście warto by się upewnić jakie jest prawo w tym temacie żeby nie narobić sobie niepotrzebnych problemów.
Może znajdzie się ktoś, kto wie dokładnie jak sprawa wygląda?

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zakładam, że jest to plastikowy eksponat. Sama uczyłam się anatomii wykorzystując " oryginalny " szkielet i czaszkę. Teraz można kupić w większych księgarniach medycznych, oraz sklepach dla plastyków szkielet i czaszkę plastikową.
Słyszałam że można mieć kłopoty, jak ma się oryginalne kości ludzkie. Miałam kiedyś czaszkę konia ... służyła mi jako eksponat ... do studium czaszki.



#5

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że jest to plastikowy eksponat ;)

#6

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

E tam, w liceum do którego chodziłem jest prawdziwy szkielet, a nauczyciel i tak wyprawia z nim różne jaja, a na święta zakładają mu czapkę mikołaja :P

Edit:
Też zaprezentuję. Zdjęcie z telefonu więc wiecie :)
Dołączona grafika



#7

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A na wielkanoc pisanki? :)



#8

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na wielkanoc nic nie było, a mogli mu koszyk z pisankami do łapy przyczepić. Fajnie by wyglądał ^^



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Romczyn - muszę Cię rozczarować, nawet ( hi hi hi ) - GOŁYM okiem widać że jest to plastikowy eksponat. Takie zabawy z kościotrupem zna cały świat, jest to jeden z elementów służących do oswajania " śmierci ".



#10

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Romczyn - muszę Cię rozczarować, nawet ( hi hi hi ) - GOŁYM okiem widać że jest to plastikowy eksponat. Takie zabawy z kościotrupem zna cały świat, jest to jeden z elementów służących do oswajania " śmierci ".

Nie gadaj głupot jak nie wiesz, to są prawdziwe kości. Nieraz studenci medycyny nawet czaszkę pożyczali do nauki. Zresztą sam miałem kontakt z tymi kośćmi a nie trzeba być profesorem anatomii, żeby odróżnić plastik od kości :rotfl: Myślisz, że jakby on był z plastiku to by go tak szkoła chroniła i trzymała w gablocie, albo że brakowałoby kilku kości palców?

@up
Szkielet z jadem trupim nie ma już nic wspólnego, tylko zwłoki. Poza tym, kto by ustawiał w szkole niebezpieczny eksponat?



#11

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki szkielet jest odpowiednio preparowany, wytrawiany w specjalnych chemikaliach, także o trupim jadzie ani czymkolwiek niebezpiecznym nie może być mowy.
Istnieją sposoby żeby wybielić pożółkłe kości i wtedy to dopiero mogą wyglądać na plastikowe, chociaż nie są.

#12

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawdziwy czy nie, często szkielety wkłada się do gablot, żeby uczniowie za często się z nim nie "macali" co może prowadzić do uszkodzenia ;)

Czaszka z pierwszej foty jest dobra ;) podoba mi się

#13

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję, mnie również się podoba ;)
Pierwotnie rozważałem usunięcie koloru ze wszystkiego poza odbiciem w okularach ale porzuciłem ten pomysł pozostawiając cynamonową tonację zdjęcia w której to ostanio bardzo się lubuję.

#14

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

huhu, niezła fota. I wgląd na cały pokój :P No i pomysł ciekawy, podoba mi się jedna "przestrzeń" - żółta, zwykła za czaszką, i druga, która jest na okularach :D

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Romczyn - powinnam zignorować Twoją wypowiedź. Przejdź się uczelnię gdzie mają prawdziwy szkielet człowieka np. medycyna, antropologia, muzeum antropologii, medycyny. Naprawdę GOŁYM okiem widzę, że jest to sztuczny szkielet. Z całą pewnością, tak nie wygląda prawidłowo np. mostek, kręgi kręgosłupa itd.Naprawdę dobra podróba ^^




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych