Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaginione ogniwo ludzkiej ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

paweljanek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...wiata,item.html
słuchając radia usłyszałem o tym chwilę później pojawiła się ta informacja na onecie co o niej sądzicie.
  • 0

#2

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta tez przeczytalem to na onecie i tak myslalem ze zaraz bedzie to na paranormalne.pl :P
delikatnie mówiąc sensacja
  • 0

#3

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I tak zaraz znajdą wytłumaczenie i błędność tej teorii, ale swoją droga b. ciekawe.
  • 0



#4

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co mi tutaj nie pasuje.
Szkielet liczący 47 mln lat.
Pierwsze człekokształtne datuje się max na 5 mln?

I w jaki sposób "udowadnia to teorię ewolucji"? Że znaleziono szkielet czegoś podobnego do małpy, a co do tego nie ma pewności? :) Do tego starszego o ok. 40 mln lat od pierwszych znanych dawnych krewnych homo sapiens (czasem i trzy gatunki "przodków" żyły w podobnym czasie, np. jeden z australopiteków i h. habilis, o ile dobrze pamiętam - a mogę źle - najbardziej znana przywara teorii ewolucji człowieka).
  • 0



#5

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co mi tutaj nie pasuje.
Szkielet liczący 47 mln lat.
Pierwsze człekokształtne datuje się max na 5 mln?


człekokształtne może tak, ale te nieczłekokształtne może żyły i z 50mln lat temu
  • 0

#6

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, ja tam wolę poczekać parę dni. Bo jestem pewien, że niedługo pojawią się informację ze szczegółami, które nas zaskoczą. A to w pierwszym newsie coś źle podali, albo i badania były źle przeprowadzone :P
  • 0



#7 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie teoria ewolucji w stosunku do człowieka jest wybitnie niedoskonała. Nie tłumaczy niczego bo nie tłumaczy genów, które siedzą w człowieku, a nie nie ma ich w poprzednich "ogniwach". Czekam na jakąś lepszą teorię.
  • 0

#8

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Genetyka jest akurat jednym z dowodów potwierdzających prawdziwość teorii ewolucji. W końcu to genetyka pokazała, że mamy wspólne geny nawet z roślinami, co by znaczyło, że każdy żywy organizm pochodzi od jednego przodka.
Człowiek, kojot, langusta, paprotka.
Nawet nie czuję kiedy rymuję.
  • 0

#9

lepka123.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak to wszystko podpucha?? :o
  • 0

#10

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W "niusa" przedstawionego w tym temacie nie wierzę.
  • 0

#11

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A już miałem wrzucać...

Dla mnie teoria ewolucji w stosunku do człowieka jest wybitnie niedoskonała. Nie tłumaczy niczego bo nie tłumaczy genów, które siedzą w człowieku, a nie nie ma ich w poprzednich "ogniwach". Czekam na jakąś lepszą teorię.


Ale za to Inteligentny Projekt tłumaczy wszystko i to z jaką elegancją, szlachetnością i łatwością. Orgazm 'naukowy' po prostu!
  • 0



#12

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

znalazlem fotke i film:

http://news.sky.com/...rliest_Ancestor
  • 0

#13

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najciekawsze jest to, że koleś trzymał tą Ide przez 20 lat w domu;/ masakra pieniądze rządzą światem i zaczynają rządzic nauka -_-
  • 0



#14

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia taka rzecz: skąd wziął się lemur w Europie? Z książki Franka Joseph'a "Lemuria. Tajemnica najstarszej kultury na Ziemi" można się dowiedzieć, że lemury występują (i występowały) głównie na Madagaskarze (niektóre gatunki lemura tylko tam) oraz w efekcie migracji żyją także w płd.-zach. Indiach, ciekawostka - nie ma ich wcale w najbliższym Madagaskarowi Mozambiku, jeśli moja wiedza w tym temacie jest niepełna to proszę o oświecenie. Przypomniałem sobie jeszcze o czymś: kojarzycie może taką przepowiednię, że w tym roku zostanie dokonane przełomowe odkrycie archeologiczne? Nie pamiętam gdzie o tym czytałem i już nie wiem nawet czy czasem sam tego nie wymyśliłem ;)
  • 0

#15

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Herbee, dziś może lemury żyją tylko na Madagaskarze, ale przez ostatnie pięćdziesiąt milionów lat nasz świat bardzo się zmienił - dryf kontynentów, zmiany w poziomie mórz, wypiętrzanie się gór.. Z resztą to nieistotne, bo to stworzenie to nie lemur, z jakim mamy do czynienia dziś, a po prostu pierwotny naczelny, który dzisiejsze lemury przypominał. Z niego to dopiero wyłoniły się dalsze gałęzie, w tym małpy i człowiekowate. Bo często używany termin, że "pochodzimy od małpy" jest bardzo nieprecyzyjny.

Co do samego odkrycia, to jak na razie nie mam powodu, by w nie nie wierzyć. Epokowe odkrycie na miarę Lucy? Czemu nie :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych