Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Żyjące" lalki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poniżej daję kilka filmików z lalkami które się poruszają. Sądząc po ich ruchach, mało prawdopodobne by działały tutaj jakieś sznurki :] Jeśli znajdziecie inne, również ciekawe filmy o tej tematyce, wklejajcie śmiało.

http://www.youtube.c...feature=related
Biało czarna lalka podnosi rękę i przesuwa puszkę.

http://www.youtube.c...feature=related
Metrowa lalka odwraca się w strone dziewczyny

http://www.youtube.c...feature=related
Tą chyba ktoś trzęsie od spodu..


Poduszka za klaunem coś ukrywa?
  • 0

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

1......... \
...............\ Aż Mi ciary po plecach przeszły... ta z pierwszego filmiku naprawde strasznie wyglądała i tak naturalnie ta ................/ rączka się poruszyła :[ . A ta duża też .... brrr
2.......... /

3. Lalke ktoś trzyma z drugiej strony ,a ona sie rusza bo ma taki mechanizm {moja siostra coś takiego miała :P}
4. Ktoś siedzi za tym moherem :P


Znalazłem coś takiego .Wiem ,że to fake ale działa na nerwy :[


  • 0

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A te lalki to nawet mówią D:

  • 0

#4

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o 1 filmik to zastanawia mnie dlaczego główna bohaterka (dziewczynka) nie jest na środku kadru, a dopiero po "wykonaniu" ruchu przez lalkę? Ktoś kto trzymał kamerę najwyraźniej wiedział co się stanie :mrgreen:
Reszta filmików się dla mnie nie kwalifikuje, żeby cokolwiek o tych "żywych" zabawkach napisać ;) .
  • 0

#5

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o 1 filmik to zastanawia mnie dlaczego główna bohaterka (dziewczynka) nie jest na środku kadru, a dopiero po "wykonaniu" ruchu przez lalkę? Ktoś kto trzymał kamerę najwyraźniej wiedział co się stanie :mrgreen:
Reszta filmików się dla mnie nie kwalifikuje, żeby cokolwiek o tych "żywych" zabawkach napisać ;) .

Autor filmiku może w przeciwieństwie do ciebie zna się na kompozycji i nie kadruje na środek ;)

Ale filmiki niezbyt wiarygodne :) Na pewno są to fałszywki, wątpliwości można tylko do pierwszego mieć.

Te są straszne - http://www.youtube.c...feature=related
Nigdy nie lubiłem takich starych lalek :o
  • 0



#6

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwszy filmik robi wrażenie najbardziej wiarygodnego. Trójka i czwórka to ewidentne mistyfikacje. Nie wiem, co sądzić o drugim filmiku. Tak naprawdę umieszczenie w lalce mechanizmu obracającego głową nie byłoby niczym trudnym. Tyle, że reakcja dziewczyny trzymającej lalkę wyglądała bardzo prawdziwie. Jeśli dziewczyna udawała - jest świetna. Istnieje jeszcze możliwość, ze ktoś chciał jej zrobić dowcip. Ten filmik oglądałem najwięcej razy, nie udało mi się jednak wychwycić w nim ewidentnych znamion oszustwa. Ogólnie zastanawia mnie istota zjawiska nawiedzonych lalek. Dlaczego duch (a może raczej demon) miałby zadomowić się w lalce? Jedni uznają, że to bez sensu, inni dojdą do przerażających wniosków. Dzieci uważają lalki za przyjaciół, dbają o nie, przytulają je, niejednokrotnie chodzą z nimi spać. A teraz wyobraźmy sobie, że dziecko tuli do snu lalkę nawiedzoną przez demona... Jeśli demony próbują znaleźć się jak najbliżej dzieci - lepiej nie myśleć, co zamierzają... No ale spokojnie - to tylko jedna z możliwości, być może ponosi mnie wyobraźnia, a może to zjawisko wcale nie ma miejsca, a filmiki są tylko zręcznym oszustwem. Dodam jeszcze, ze filmik podesłany przez Cthulhu robi wrażenie - może nawet zbyt duże.
  • 0

#7

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W drugim filmiku popatrzcie się na lustro, kiedy dziewczynka wyrzuca lalkę, widać jakby rękę od dołu. Pewnie ktoś przesunął tak głowę tej lalki.
  • 0

#8

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jednym z komentarzy właśnie pisze o tej ręce, jednak, gdzie dokładnie jest ta ręka, ja jej nie widzę...
nawet jeśli, to musiał być to ktoś mały...
  • 0

#9

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziewczyna wyrzuca tą lalkę i bodajże kiedy lalka spada to widać przez chwilę tą dłoń. Niekoniecznie musiał być mały, wystarczy, że przykucnął, albo położył się.
  • 0

#10

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje jeszcze możliwość, ze ktoś chciał jej zrobić dowcip.

Od razu przyszło mi to namyśl. Powiedz kilka słów do kamery... zaraz będzie beka :)

A żyjące lalki istnieją, chociażby aktor Chucky z Usa:

Dołączona grafika


:lol
  • 0

#11

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poruszające się lalki ! Do czego ten świat zmierza hmm, po co wymyślać mechanizm sztucznych inteligencji, męczyć się nad robotyką, skoro mamy już inteligentne formy "życia" w postaci lalek z shopa :)

Żałuję, ze mój prezent "urodzinowy" nie jest tak żwawy, bo bym z nim chętnie pokonwersował, jak mi się nudzi.


PS: co do laleczki czaki hell yeah :P
  • 0

#12

Jakplus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.c...feature=related
Wygląda ciekawie, ale pewnie jest to fake.
EDIT: Poprawione / Wstawiałem film w tagach youtube, ale widać nie zadziałało
  • 0

#13

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na razie, to na nic nie wygląda. Bo link jest źle zamieszczony albo film usunięty ...
  • 0

#14

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

wg. mnie wszystkie filmy to fake
  • 0

#15

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Nie działa, usunięte z YouTube
2. Wydaje mi się, że to po prostu dobrze zrobiony fake. Nie wierzę w autentyczność, bo dziewczyna nie patrzy się na lalkę, kiedy ta przekręca głowę, nie widzi że ona to robi, dopiero po chwili patrzy na nią i widzi, że ta ma obróconą głowę. Normalnie zachowałaby spokój i zapytała: "Czy ona nie miała inaczej obróconej głowy?". Ale możliwe, że widziała kątem oka, że lalka się porusza. Dziwne jest tylko, że kamerzysta coś sobie gada, kiedy to nawiedzona lalka właśnie się poruszyła... Ktoś wyżej pisał, że mogli jej zrobić kawał. Myślę, że to jest najprawdopodobniejsze. Lalka może mieć jakiś mechanizm czy coś ;)
3. Od razu widać, że fake. Ktoś siedzi z tyłu i rusza tą lalką. Fake w dodatku marny.
4. Też fake. Takie poruszanie się lalek (jeśli rzeczywiście miałoby miejsce) to uchwycone byłoby przypadkiem, a nie tak jak tutaj, że kamera jest skierowana wprost na lalkę, co świadczy o tym że kamerzysta dobrze wie co się stanie. Poza tym to coś z tyłu, świetna osłona, dla kogoś kto mógłby poruszyć tym klaunem ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych