Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potęga czarnej dziury - film


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co mała czarna mogłaby zrobić ze słońcem? O wiele więcej, niż myślisz. Krótki, ale bardzo ciekawy film nt. czarnych dziur. :mrgreen:

Film: http://www.maxior.pl...s_Czarna_dziura
  • 0

#2

darkfurby.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne...to te czarne dziury nigdy sie nie wykańczają? To znaczy, że pod koniec istnienia wszystkich galaktyk, bedą same czarne dziury?

Ocb? O.o
  • 0

#3

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie: czy jedna czarna dziura jest w stanie 'wessać' drugą? :hm:
  • 0

#4

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziwne...to te czarne dziury nigdy sie nie wykańczają? To znaczy, że pod koniec istnienia wszystkich galaktyk, bedą same czarne dziury?

Ocb? O.o

Kiedyś wyczytałam, że teoretycznie rozpadają się po 1099 latach, czyli jak to nazwano - gugolu lat (jedynka z setką zer). Niestety, tego chyba nie doczekamy sprawdzić.

Odnośnie filmu: bardzo ciekawy i przystępny w zrozumieniu materiał. Sam'owi Neill'owi chyba spodobała się gra w Event Horizon. ;)
  • 0

#5

Damek_90.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie, bo wszyscy mówią, że ona wszystko wciąga, powiedzmy że jak odkurzacz. Worki w odkurzaczu trzeba wymieniać. Jak jest z czarnymi dziurami? Co się dzieje z materią wciągniętą w nie?
  • 0

#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tego tak na serio nikt nie wie...
  • 0

#7

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest ogromna ilość pytań odnośnie czarnych dziur, lecz nie możemy na nie odpowiedzieć. Sam fenomen tego zjawiska uniemożliwia rozwiązanie pewnych zagadek takich jak: co się dzieje po wciągnięciu materii, czy możliwe jest unicestwienie dwóch czarnych dziur po ich zetknięciu ze sobą (jak zapytał/a Leeloo_Heaven) czy chociażby przewidywany czas lub możliwość ich śmierci.

Kto wie, może nasza cywilizacja rozwinie się na tyle, że kiedyś damy odpowiedzi na te i inne pytania.
  • 0

#8

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podobno czarna dziura może pochłonąć drugą czarną dziure ;) -> widziałem gdzieś filmik na youtubie jak jedna wsysa drugą ale czy to wazne? :D
  • 0

#9

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie bede oryginalny co do źródła, nie czytałem, ale tutaj wieksze info nt. czarnych dziur: http://pl.wikipedia....i/Czarna_dziura
  • 0

#10

Un_Nem.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie, bo wszyscy mówią, że ona wszystko wciąga, powiedzmy że jak odkurzacz. Worki w odkurzaczu trzeba wymieniać. Jak jest z czarnymi dziurami? Co się dzieje z materią wciągniętą w nie?

co sie dzieje z dziecmi jak ladnie jedza i pija? - rosna
tak samo jest z czarnymi dziurami :P


a ja mam pytanie do innych...
czy to jest 1 z wielu krotkich filmikow albo kawalek 1 calego filmu?

prosze o odpowiedz i jak ktos ma to prosilbym tez o link do filmu / filmikow.
bardzo ciekawe.
  • 0

#11

darthomen.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy jedna czarna dziura może "pochłonąć" druga?? to zależy od ich masy,wiadomo że ta z większa masą będzie miała większe oddziaływanie grawitacyjne na tą drugą więc większa szansa że ona będzie "odkurzaczem" xD
Materia wciągnięta przez czarna dziurę prawdopodobnie staje się punktem.Czarne dziury prawdopodobnie rosną wchłaniając ogromne ilości materii np. z gwiazd.
  • 0

#12

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mnie zastanawia fakt co się stanie z człowiekiem, który znajdzie się w czarnej dziurze, czy zgniecie go, tak jak w przypadku oddziaływania ciśnienia, czy po prostu zniknie jak Coperfield o.O ktoś napisał, że człowiek w czarnej dziurze rozciągnie się na długość 12 km ... ciekawe, są też teorie o tym, że za czarną dziurą jest portal, no cóż, drugi świat, a jaka jest prawda? nie wiem czy chciałbym być wchłonięty przez "black hole", ale raczej nie chce przeżywać tego doświadczenia
  • 0

#13

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta obserwacja popiera ideę, że supermasywne czarne dziury rosną, pochłaniając gwiazdy i mniejsze czarne dziury z pobliża.
Ot, cytat z Wikipedii. Wystarczy dokładniej poczytać.
Czarne dziury są na tyle zagadkowe, że nigdy nie odkryjemy ich tajemnic do końca ;p
  • 0

#14

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta obserwacja popiera ideę, że supermasywne czarne dziury rosną, pochłaniając gwiazdy i mniejsze czarne dziury z pobliża.
Ot, cytat z Wikipedii. Wystarczy dokładniej poczytać.
Czarne dziury są na tyle zagadkowe, że nigdy nie odkryjemy ich tajemnic do końca ;p


zawsze można wskoczyć do środka i sprawdzić :) ale zachowasz tą wiedzę tylko dla siebie i w tym tkwi problem
  • 0

#15

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlatego nie zamierzam niczego wypróbowywać.
dla mnie to może być zagadka :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych