Skocz do zawartości


Zdjęcie

Planeta małp, ewolucja itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam - po obejrzeniu filmu zacząłem myśleć na temat ewolucji. Uważam że to co jet w filmie jest możliwe , lecz nasuwa mi się coś innego , a dokładnie to : Ewolucja towarzyszy chyba każdemu stworzeniu na świecie , więc dlaczego one nie ewoluują w bardziej inteligętną formę , nie chodzi mi tu o ślimaki mrówki czy tam wróble. Chodzi mi o małpy ,szczury, psy .Zakładając że pochodzimy od małpy -> zeszliśmy z drzew , zrzuciliśmy sierść czy tam futro , wyprostowaliśmy się i zaczęliśmy chodzić na tylnich kończynach- potem zamiast siły fizycznej zaczęliśmy używać mózgu itd.Więc zakładając że pochodzimy od małp i bieg ewolucji sprawił że jesteśmy ludźmi myślącymi to dlaczego małpy wciąż nam towarzysza w prymitywnej dla nas formie. Inteligencje jakąś mają no ale ni jak się to ma do nas. Dlaczego w ciągu tylu lat nie wykształciły się u nich struny głosowe potrafiące wypowiadać słowa, Tak samo z innymi zwierzętami. Wiem że trochę dziwnie to opisałem , ale sami nad tym pomyślcie i napiszcie coś bo jestem ciekawy co wy o tym sądzicie . Pozdrawiam
  • 0

#2

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otwórz podręcznik do biologii z gimnazjum.
  • 0



#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat był już omawiany na forum wiele razy.
Najbardziej skondensowana dawka informacji w tym zakresie znajduje się chyba w tym niezbyt rozległym wątku (najistotniejsza część zaczyna się na drugiej stronie po padnięciu stwierdzenia: "Szkoda, że pozostałe małpy tak nie ewoluują... Mogłyby chociaż z drzewa zejść"). :)
  • 0



#4

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuje bardzo za informacje Mariush ,Pozdrawiam i przepraszam za niepotrzebny temat.
  • 0

#5 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

A tak dla równowagi Ambicja to gratuluję mądrego pytania. Wbrew sugestiom nie radzę otwierać podręcznika do gimnazjum bo nie ma tam ani jednego słowa prawdy, podobnie jak w przytoczonym wątku Mariusha.
Małpy to jeden gatunek, my jesteśmy innym.
Nie wyewoluowaliśmy od nich drogą przypadkowych mutacji, dzisiaj na świecie wierzą w to tylko dzieci i twardogłowi naukowcy głoszący takie brednie - pozwala im to utrzymać rodzinę i ciepłą posadkę.
Tutaj masz króciutki filmik obrazujacy to co mam na myśli (i nie tylko) - wszystkie gatunki istnieją w polu źródłowym wszechświata i pojawiają się spontanicznie.
Pozdrawiam
  • 0

#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wbrew sugestiom nie radzę otwierać podręcznika do gimnazjum bo nie ma tam ani jednego słowa prawdy, podobnie jak w przytoczonym wątku Mariusha.

Sugerujesz, że jestem kłamcą? Zatem proszę, udowodnij mi to. Wykaż, w których miejscach się mylę. Możesz to zrobić w tym, albo we wskazanym przeze mnie wcześniej wątku. Mam nadzieję, że nie zignorujesz mojej prośby. Nie lubię, jak ktoś mnie bezpodstawnie oskarża.

Mam jednocześnie pytanie odnośnie filmiku zaprezentowanego przez Ciebie. Około drugiej, trzeciej minuty filmu jest mowa o eksperymencie niejakiego dra Petera Gariaeva, który naświetlając embrion salamandry laserem i następnie kierując go na embrion żaby, wywołał transmutację genomu tej drugiej w genom salamandry. Jesteś w stanie potwierdzić jakoś wiarygodność tych sensacyjnych badań? Dysponujesz jakimiś niezależnymi, poważnymi źródłami, gdzie można te informacje sprawdzić (aha, strony domowe Plejadian, czy Kasjopejan możesz sobie tu darować ;) ).
  • 0



#7 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Hej Mariush!
Zasygnalizowałem tylko Ambicji że nie według wszystkich "wszystko" jest wyjaśnione.
W żaden sposób nie mogę nazwać Cię kłamcą. Jesteś po prostu średnio zręcznym manipulatorem dostosowującym fakty do z góry przyjętej tezy. Wiesz jak to jest - raz się jakiś wątek pominie, innym razem uwypukli...
Akurat w kwestii ewolucji w podręcznikach nie ma słowa prawdy, a Ty cytujesz wiedzę podręcznikową.
Chcesz pogadać o jakowychś konkretach? Świetnie sie składa, dzisiaj wkleiłem linki do filmu z napisami po polsku. Temat "przeznaczenie dna" czyli blisko tego co Cię zabolało - obal jakąś z tez Dana Wintera o którym mówię od kiedy jestem na forum...
Przypadek tego Pana to doskonały przykład ignorowania geniusza przez zakute skostniałe struktury z przerośniętym ego...
pozdrawiam
  • 0

#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W sumie odpowiedź jest prosta, my zeszliśmy z drzew, zostało po nas puste miejsce. Przyroda nie lubi pustych miejsc, więc małpy nadal siedzą na drzewach ;)
  • 0



#9

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pit, w skrócie - masz rację :) Brak niszy ekologicznej i brak odpowiednich warunków do rozwoju, jakie mieli nasi praprzodkowie to główne przyczyny braku innych inteligentnych istot. Ale przecież nie zawsze tak było. Były czasy, że żyło obok siebie kilka gatunków człowiekowatych, ale ich współzawodnictwo o przetrwanie doprowadziło do sytuacji, jaką mamy dziś - jeden inteligentny, dominujący gatunek.
  • 0



#10

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy zauważono, że człowiek na przestrzeni ostatnich tysięcy lat robi się coraz inteligentniejszy? Owszem technika nam się rozwija, ale czy gdyby "importować" jakieś przeciętne dziecko z przeszłości i porównać do przeciętnego dziecka z czasów obecnych to byłaby jakaś istotna różnica w poziomie ich inteligencji?
Zakładając, że wychowywały by się razem w takich samych warunkach oczywiście ;)
  • 0

#11

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W żaden sposób nie mogę nazwać Cię kłamcą. Jesteś po prostu średnio zręcznym manipulatorem...

Po co to leksykalne wygibasy? Kłamca, manipulator - żadna różnica. Zresztą, sam powiedziałeś, że w moich wypowiedziach "nie ma ani jednego słowa prawdy". A skoro wg Ciebie nie ma tam odrobiny prawdy, to jest sam fałsz. Ta logika chyba jest prosta.

...dostosowującym fakty do z góry przyjętej tezy. Wiesz jak to jest - raz się jakiś wątek pominie, innym razem uwypukli...

Tak właśnie robisz Ty! Nie udawaj, że nie jesteś tego świadom. Stworzyłeś sobie własny świat, stworzyłeś w nim nowe zasady i prawa, a całą resztę po prostu odrzuciłeś. Nie dlatego, że jest nieprawdziwa, ale dlatego, iż nie pasuje do Twojej wizji rzeczywistości.

I dlatego Twoja kontrargumentacja często ogranicza się do pustych ogólników jak ten:

Akurat w kwestii ewolucji w podręcznikach nie ma słowa prawdy, a Ty cytujesz wiedzę podręcznikową.

Nic poza tym.
Żadnej samodzielnej, głębszej, konstruktywnej krytyki tego, co negujesz. Wklejasz tylko linki do jakichś kosmicznych stron, filmików i oczywiście bez końca rozpisujesz się na temat reptilian oraz wszechogarniającego spisku o międzygalaktycznym zasięgu.

Chcesz pogadać o jakowychś konkretach? Świetnie sie składa, dzisiaj wkleiłem linki do filmu z napisami po polsku. Temat "przeznaczenie dna" czyli blisko tego co Cię zabolało - obal jakąś z tez Dana Wintera o którym mówię od kiedy jestem na forum...

A zapytam zawczasu, czy to są chociaż jakieś możliwe do zweryfikowania naukowe tezy? Czy to tylko taka uduchowiona, mądrze brzmiąca paplanina, której specjalnie ani nie da się obalić, ani udowodnić?
  • 0



#12

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy zauważono, że człowiek na przestrzeni ostatnich tysięcy lat robi się coraz inteligentniejszy? Owszem technika nam się rozwija, ale czy gdyby "importować" jakieś przeciętne dziecko z przeszłości i porównać do przeciętnego dziecka z czasów obecnych to byłaby jakaś istotna różnica w poziomie ich inteligencji?
Zakładając, że wychowywały by się razem w takich samych warunkach oczywiście



Nie wydaje mi się. Po prostu teraz szkół jest więcej i więcej dopisali do podręczników. Ludzie są tak samo 'głupi' jak byli. Przykład : Egipt- faraonowie trzymający z kapłanami kontrolujący ludzi by służyli, teraz mamy prezydenta, (p)osłów i kapłanów jak tysiące lat temu kontrolujących ludzi by się rozmnażali i pracowali :/
  • 0

#13

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zanim szanowny Kolega Radosław odpowie pytaniem w stylu : "A chociaż zapoznałeś się z podanymi przeze mnie linkami?", które to stwierdzenie - w jego przypadku - pada zawsze, zapytam : a czy Kolega Radosław czytuje pisma naukowe, czy chociaż traktujące o nauce z powołaniem się na niezależne źródła i powtarzalne doświadczenia przy okazji? Pytanie retoryczne oczywiście.
Najprzykrzejsze jest to, że Radosław stosuje te swoje zagrywki bez umiaru i bez oglądanie się na wypowiedzi innych. Ignoruje wypowiedzi "sceptyków" i na zasadzie : "dotąd będę rzucał aż się coś przyklei", wstawia te swoje kopiuj-wklej ze stron, dla których jedynym wyznacznikiem sensu działania jest wzbudzenie sensacji, bądź - co częstsze chyba - totalna ignorancja w temacie o którym zapragnęli napisać kilka "rewelacji".
No i potem na takich "paranormalnych" kilku (kilkunastu) młodych ludzi, chcących poznać, dowiedzieć się o pewnych ciekawych rzeczach z naszej historii, dostaje co prawda niczym nieuzasadnione, ale za to jakie fajnie brzmiące i atrakcyjne bajki. Kto pierwszy je zapoda? Radosław :) Niczym nie skrępowany (bo i po co?), fantasta, który tylko zamąci na chwilę w młodych łebkach. Ale zamąci, więc szkodnikiem jest i basta!
Ta końcówka bynajmniej nie była humorystyczna.
  • 0



#14

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie kochani - nie sprzeczajcie się , wiem że każdy broni swoich racji , swoich przekonań ale proszę was o to abyście się już nie kłócili. Temat zaczął prowadzić nie tam gdzie trzeba i dla tego mam propozycję : niech każdy napisze jak mogła by potoczyć się ewolucja dla wybranego przez siebie zwierzaka , uważam ze mogło by to być dość ciekawe - a co wy o tym sądzicie ?
  • 0

#15

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mariush Ma rację. Nie można poświadczać swojej prawy ograniczając się tylko i wyłącznie jakiś przekazów między planetarnych i innych typu jego podobnych. Książka od Biologii to nie kłamstwo, są to naukowo potwierdzone wiadomości dotyczące, życia i innych jego form. I to zupełności wystarcza aby obalić strony, których tematyką są inne formy życia we wszechświecie i ich przekaz. Równie dobrze mogę powiedzieć, że te strony są robione przez jakiś maniaków, odludków, którym nie podoba się potwierdzenia naukowe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych