Skocz do zawartości


Zdjęcie

Requiem for a dream


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...h?v=e2Ma4BvMUwU Na pewno wielu z was słyszalo już tą melodie, ale ja gdy ja usłyszałam po raz pierwszy to.. hmm poczułam jakby taka energia napływała do mojej duszy, dodawała mi takiej siły od tego moementu minął już ponad rok wiec już nie czuję tego co na początku, ale ciągle uwielbiam tą piosenkę to uczucie było wspaniałe.. Ktoś z was miał już z nią cos podobnego ? Proszę o przesłuchanie całego utworu Pozdrawiam
  • 0

#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu melodia utworu jest taka, że dodaje nam jakby sił, podbudowuje nas :)
Wiele znam utworów, które na mnie tak działają.
  • 0



#3

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy ja pierwszy raz usłyszałam tą muzykę, to wydawało mi się jakbym ją skądś ją znała.
Poruszyła mnie do głębi jak i sam film. :)
  • 0

#4

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiem skąd to znam. Widziałem taki filmik o ufo, raczej to był taki pokaz slajdów i był taki podkład. Denerwujące są te szumy na początku.
Edit.Ale tak nawet jak chwilę tego posłuchałem to napłynęła do mnie tka energia czułem ją w klatce piersiowej zarazem bałem się i radowałem bo nie wiem jak to inaczej opisać.
  • 0

#5

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach faktycznie, była w You can dance! (chociaż nie, to był Mam talent). Ciekaw jestem co by wyszło jakbym przerzucił przez filtr i puścił od tyłu...
  • 0



#6

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chcesz powiedzieć, Don Corleone, że w słowach wokalisty byłby przekaz podprogowy? Tak, to wielce prawdopodobne :D

@autorka tematu
Nie przyszło ci na myśl, że po prostu utwór ci się spodobał? Ja czułem za 1szym razem to samo, zresztą nadal tak jest, bo linia melodyczna i chórki miotą.
Podobne uczucie towarzyszyło mi zresztą przy "Angels" Within Temptation. Nic paranormalnego, po prostu gotycki i wzniosły nastrój ci się udzielił :P
  • 0

#7

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tą piosenką jestem juz zleksza znudzony (co chwile na yt gdzies ja slychac) ale pamietam za piewszym razem bylem pod ogromnym wrazeniem i przesluchalem ja z 5razy.

Na mnie osobiscie działaja tylko dwie nuty

http://pl.youtube.co...re=channel_page

oraz

http://pl.youtube.co...feature=related

ps. temat raczej nadaje sie do hydeparku :)
  • 0

#8

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to ta muzyka jest zrobiona przez mistrza w swoim fachu. Po drugie jest to soundtrack z filmu o tym samym tytule, który jest lepszy od samej muzyki naprawdę godny polecenia. Muzyka w całym filmie buduje nastrój do tego stopnia, że film polecam jedynie osobom z mocnymi nerwami. A co do samej muzyki przyznam, że to klasyk i jest wspaniała.
@Don Corleone

Ach faktycznie, była w You can dance!


Proszę nie stawiaj takiego dzieła na poziomie takiego chłamu.
  • 0

#9

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz powiedzieć, Don Corleone, że w słowach wokalisty byłby przekaz podprogowy? Tak, to wielce prawdopodobne biggrin3.gif


Możliwe, ale bardziej interesuje mnie jak to by brzmiało.
  • 0



#10

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kawałek bardzo energetyczny :)
  • 0

#11

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Clint Mansell to geniusz. Stworzył theme do filmu "Bunkier". Niesamowity utwór, który przyprawiał o ciarki i powodował, że miałam lekkie uczucie zagrożenia, alienacji i kalustrofobii.
A muzyka z "Requiem dla snu" jest dziełem sztuki.
  • 0

#12

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ech, po 1 denerwujące dla mnie jest to że nikt nie zna tytułu tego utworu, wszyscy ciągle mówią Requiem dla snu, a utworek nazywa się Lux Aeterna (dobrze sobie to zapamiętać)

Apropo utworu to rzeczywiście, ma w sobie "coś" co sprawia że można go słuchać wiele razy, za każdym jednym zachwycając się kunsztem Clinta Mansella, ale myśle że nie ma w tym nic paranormalnego.

@Serlith : mi podobne uczucie co przy Lux Aeternie towarzyszy przy Ice Queen od Within Temptatnion (polecam ten kawałek)
  • 0

#13

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubiłem tą melodię, ale po śmierci babci jakoś tak niefajnie się czuję gdy tego słucham :/
  • 0

#14

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Ja od tego czuje energie. W duzym palcu prawej stopy.
  • 0

#15

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wujku mechaniku dobrze sie czujesz ? ;/

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych