Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ortografia i interpunkcja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W związku z wyrażanymi expressis verbis żądaniami administracji forum paranormalne.pl o posługiwanie się na wyżej wymienionym poprawną polszczyzną, informuję iż:
1. W regulaminie serwisu są dwa błędy ortograficzne.
2. Błędów interpunkcyjnych jest co najmniej kilka.
W trosce o prestiż forumowej administracji proszę o usunięcie chociażby błędów ortograficznych.

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak już takowe znalazłeś to trzeba było konkretnie podać :) Ale na serio to jeśli faktycznie są to wstyd :P

#3

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Błędy są na 100%.
Nie są jednak bardzo drastyczne, więc traktuję tę sprawę z przymrużeniem oka ;)
Jak nikt nie znajdzie, to oczywiście podam :)

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

7_of_9 - do dobrego tonu należałoby podać.
Bawisz się ^Y^.



#5

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że wszyscy się tu bawimy, bo chyba o to chodzi :)
Być może ktoś potraktuje znalezienie tych błędów jako zwykłą zabawę, a jeśli ktos został chemicznie wyprany z poczucia humoru i czuje, że obraziłem jego majestat, to serdecznie za to przepraszam :)

#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Regulamin nie zawiera błędów ortograficznych.
Co do interpunkcji, to możnaby tutaj dyskutować, warto jednakże pamiętać iż nie zawsze mamy doczynienia ze sztywnym zbiorem zasad i istnieje pewna dowolność w stosowaniu interpunkcji.

Może jednak się mylę, moje wątpliwości budzi "polszczyzna" w 3.15. Nie jestem pewien, czy powinna być pisana z wielkiej, czy też małej litery.

#7

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Regulamin nie zawiera błędów ortograficznych.
Co do interpunkcji, to możnaby tutaj dyskutować, warto jednakże pamiętać iż nie zawsze mamy doczynienia ze sztywnym zbiorem zasad i istnieje pewna dowolność w stosowaniu interpunkcji.

Może jednak się mylę, moje wątpliwości budzi "polszczyzna" w 3.15. Nie jestem pewien, czy powinna być pisana z wielkiej, czy też małej litery.


Słowo "Polszczyzna" nie budzi żadnych wątpliwości - powinno być pisane małą literą.
Czyli - jeden z błędów mamy juz z głowy.

A jeśli chodzi o interpunkcję, to jej zasady w żadnej mierze nie są uznaniowe. Są precyzyjne i o dowolności nie ma mowy:)

#8

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hm...mam pewne wątpliwości. Czy nie lepiej skrobnąć pw to Eurego ze wskazaniem błędów, niż zakładać temat, chwalić się swoim odkryciem, nie podać owych błędów i jeszcze kazać szukać innym? Dobrze, że nie rozdajesz cukierków w nagrode.

#9

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

... żal mi to komentować

W związku z wyrażanymi expressis verbis żądaniami administracji forum paranormalne.pl o posługiwanie się na wyżej wymienionym poprawną polszczyzną, informuję iż:
1. W regulaminie serwisu są dwa błędy ortograficzne.
2. Błędów interpunkcyjnych jest co najmniej kilka.
W trosce o prestiż forumowej administracji proszę o usunięcie chociażby błędów ortograficznych.

To mi brzmi jak jakiś wyrzut, że trzeba myśleć pisząc na forum.
Dwa błędy ortograficzne i kilka interpunkcyjnych na taki długi tekst? To po prostu zwykłe przeoczenie.
Na forum ostatniego czasu jest wysyp użytkowników, którzy w dwóch zdaniach potrafią więcej błędów zrobić i tego dotyczą te żądania, ponieważ takie ilości błędów w krótkim tekście naprawdę biją po oczach.

#10

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie są drobne błędy interpunkcyjne. Takie już do obróbki edytorskiej naprawdę.
Poprawiłam je i myślę, że Eury niedługo wstawi te poprawki.

Za takie błędy nikt u nas warna nie dostał ani nawet upomnienia.



#11

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Należę do osób, które błędy ortograficzne bardzo rażą i w miarę swoich możliwości staram się ich nie robić.
Zauważyłem błędy w regulaminie, co mnie bardzo rozbawiło. Coś w tym złego?
Czy istnieje tu kasta "nietykalnych", którzy wymagjąc od innych nie są w stanie w stanie wymagać od siebie i którym nie można zwrócić uwagi nawet w żartobliwej formie?

#12

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za drobne błędy nikt tu jeszcze ostrzeżenia albo bana nie dostał.



#13

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby za drobne błędy dawać ostrzeżenia i bany, to forum byłoby puste :)
Znalazłem dwa ortografy w regulaminie i podzieliłem się ta wiadomością z administracją, proponując jednocześnie, żeby owe błędy znalazła.

Zaiste - dopuściłem się zbrodni zszargania autorytetu...

#14

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czym innym sa literówki, a czym innym błędy ortograficzne. Oczywistym jest, że to dwie rózne sprawy i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Umiejscowienie przecinka w zdaniu regulują zasady pisowni polskiej. Sytuacja, jaką ty opisałeś jest szczególna: od umiejscowienia przecinka zależy bowiem sens zdania. Takiej sytuacji nie ma w regulaminie, ponieważ nie ma tam zdań, w których zmiana położenia przecinka niosłaby za sobą zmianę sensu wypowiedzi. Błędy interpunkcyjne, jakie są w regulaminie, dotyczą głównie umiejscowienia przecinka w zdaniach podrzędnie złożonych. A tę kwestię bardzo precyzyjnie regulują zasady pisowni. Nie czepiam się jednak interpunkcji, bo problemy z przecinkami maja chyba wszyscy posługujący się zdaniami składającymi się z więcej niż trzech słów. :)

W dalszym ciągu czekam na kogoś, kto znajdzie drugi błąd ortograficzny. :)

#15 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

W dalszym ciągu czekam na kogoś, kto znajdzie drugi błąd ortograficzny.

I jak ktoś znajdzie ten drugi błąd to co ?
Będziesz usatysfakcjonowany ??



My tu kolego mamy znacznie poważniejsze "wykroczenia" forumowe np:
CzAsAmI PoKEmONiAsTe PiSmO, niedpowiedni rozmiar czcionki, niedpowiednie formatowanie czcionki, kolorowanki i podkreślanki,

i inne nikomu nie potrzebne zabawy z opcjami powyżej, np.: centrowanie posta

a Ty sie czepiłeś tego, że ktoś przecinek źle postawił :o

Przemo, zamknij prosze temat, albo ktoś inny niech zamknie bo nie ma to sensu, a kolega nowy - wiec mało jeszcze na forum widział :o


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych