Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojęcie UFO w normalnym języku


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio w TV zauważyłem(wcześniej też to było), że pojęcie UFO jest zupełnie źle pojmowane :evil: Nawet w Wiadomościach był tekst typu: "pługi śnieżne są jak ufo, wszyscy słyszeli, nikt nie widział", troszeczke mnie to zdenerwowało. Wogóle wszyscy kojarzą UFO z zielonymi ludzikami ehh... a co wy powiecie na ten temat?
  • 0

#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak juz sie przyjeło dawno ... i ludzie myślą słysząc słowo "UFO" tylko o jednym - o zielonych ludzikach z filmów s-f.

To przykład na brak wiedzy w tych klimatach ;)
  • 0



#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według obiegowej opinii, obcy latają kręcącymi się talerzykami, a sami są mali, zieloni i mają czułki sterczące z głowy... Takich ludzi trudno przekonać do tego o czym my tu rozmawiamy.
Swoją drogą to takich ludzi mi szkoda ;)
  • 0



#4

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No... aż żal na to patrzeć :?
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mój ojciec jest takim sceptykiem :evil: Gdy mu mówię np. o ufo to tylko się uśmiecha. Mam go ochotę..... :evil: ehhh...co za sceptyzm. A z tymi pługami to wybitnie nieudany 'dowcip'
  • 0



#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak mowilem kolegom i kolezankom o pozaziemskich cywilizacjach to od razu mowili o mnie UFO i to mnie denerwowalo, ta ich podstawowa glupota, nazywali mnie UFO jak przeciez nie latam i nie jestem statkiem kosmicznym ;)
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no właśnie... jak tego nie mogą pojąć to nazywaja nas UFO... ;) A tak sobie myśląc doszedłem do wniiosku, że my też jesteśmy kosmitami, bo przecierz żyjemy na planecie we wszechświecie :P to czmu by nie wierzyć w istnienie ufo?
  • 0



#8

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ufo (czy jakaś inna rasa) napewno istnieje, ale zachowanie ludzi wobec tego zjawiska jest bardzo niepokojące.
  • 0



#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... A tak sobie myśląc doszedłem do wniiosku, że my też jesteśmy kosmitami, bo przecierz żyjemy na planecie we wszechświecie...


Jesteśmy tacy jak oni - jak nasi stwórcy (oczywiście Ras jako takich jest wiele)
Jak mówi sama Biblia :

"Uczyńmy człowieka na NASZ wygląd"
____________________

Bóg w liczbie mnogiej to juz oddzielna kwesia tego zdania ... Sumer pokazuje znaczenie "liczby mnogiej" ;)
  • 0



#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tylko denerwuje mnie jedno

dlaczego UFO - przeciez to jest skrot od niezidentyfikowanego obiektu latajacego !!!!
zrozumiem jesli kosmita albo czyms takim
  • 0



#11

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

albo nowa reklama Coca Cola

"przyjacielom się Ufo"  

niby tylko domysły i nic im nie można zarzucić "przyjacielom się UFA" literówka ale denerwuje to "UFO".
  • 0

#12

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ale odpowiedź dlaczego tak jest ,jest bardzo prosta:]

obejżyjcie sobie filmy S-F z Ufo:)
na kazdym znajdziecie albo małego zielonego ludka, albo Aliena z ogromnymi oczami niczym z Roswell :)
nawet są lekarstwa-marsjanki- co przedstawiają małych zielonych ludzików
dzisiaj słowo ufo kojarzy się z zielonym ludkiem tak jak Bill gates z Microsoftem :P
  • 0

#13

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest literówka. To taka "niby- gwara". A UFO od kosmita (bo kto powiedział że można pisać tylko "Kosmity"? Nie, żartuję), który tam siedzi. Ja w sumie już kilka osób nabrałem na to ("Wierzysz w UFO?" i mówili różne rzeczy, widać, że nie do końca mieli pojęcie, o czym). Przywykłem, nie robi to na mnie wrażenia. Marsjanki- ludziki? I co z tego? TO akurat wiele nie zmienia. W końcu są podejrzenia na marsie jest życie (a może nawet znajdą się jakieś rzycie [do skopania :P ]), a to jak przedstawione to już ich sprawa. Oczywiste, że małe dzieic (dla których specyfik jest przygotowany) wolą śmieszne ludziki, niż plastikowate, straszne potwory, nie?
  • 0

#14

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest literówka.

jeśli ktoś napisze np. Bozzg a nie Bazzg to jest literówka tak samo Ufa a Ufo
A mi chodziło o to że nie można ich się czepić napisu bo literówki każdemu mogą się zdarzyć.
Wracając do tematu to: leci samolot w nocy

Wujek-to pewnie Ufo
Ja-no napewno Ufo (niezidetyfikowany obiekt latający)
W-niee jak na Ufo to zawolne i nagle nie skręca  

Powaliło mnie. :surprised: Przecież skoro to niezidetyfikowany obiekt latający prawdopodonie samolot :smile: to znaczy że to Ufo bo nie wiemy co to było
  • 0

#15

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bo słowo/wyrażenie UFo zwykle przypisuje sie kosmitom. Tak się jakoś przyjęło i zostało.
Teraz nikt nie powie że widzi dziwny obiket, który wygląda jak samolot, tylko UFO (zresztą słusznie, ale nie każdy zna definicję...)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych