Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawcy ataku 11 września chcą przyznać się do winy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Główny architekt ataku terrorystycznego na USA 11 września 2001 r. Chalid Szejk Mohammed, i jego czterej wspólnicy zawiadomili, że chcą przyznać się do winy.
Terroryści poinformowali o tym sędziego ze specjalnego wojskowego trybunału w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie, gdzie wszyscy czterej są przetrzymywani w oczekiwaniu na proces.

- Oskarżeni w tej sprawie postanowili, że chcą wycofać wszystkie wnioski przedprocesowe i przyznać się do winy - powiedział sędzia, pułkownik Stephen Henley.

Poza Mohammedem pozostali oskarżeni to: Ali Abd al-Aziz Ali, Ramzi bin al-Shibh, Mustafa al-Hawsawi i Walid bin Attash. Wszystkim grozi kara śmierci.

Informując o zamiarze przyznania się oskarżonych do winy, organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch oświadczyła, że byli oni torturowani w śledztwie, m.in. w tajnych więzieniach CIA poza granicami USA.

Human Rights przypomina, że według przepisów określających procedury trybunałów wojskowych sędzia nie może zaakceptować przyznania się do winy, jeżeli nie ustali, iż nastąpiło to dobrowolnie, a nie pod przymusem.

Źródło: onet.pl

Mi się wydaje, że Bush stara się za wszelką cenę odebrać argumenty zwolennikom teorii spiskowej.
Ciekawe co dali w zmian szejkowi i jego wspólnikom. Może po prostu nie zabiją ich rodzin...
Co o tym myślicie?
  • 0

#2

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaję mi się że się złamali. Torturowani fizycznie i/lub psychicznie nie wytrzymali i przyznali się do nie swoich czynów. Pewnie chcieli żeby to się już skończyło.
  • 0

#3

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po 7 latach w Guantanamo każdy przyznałby się do wszystkiego. Nie wnikając w spiski, czy są winni czy nie etc - to co US robi w swoich wyjętych spod prawa więzieniach to niezły hardcore.
Polecam film "Droga do Guantanamo" - http://www.stopklatk...lm.asp?fi=23621
  • 0

#4

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

według mnie cała spr. zostanie uciszona, żeby nikt nie dowiedział się w jaki sposób byli przesłuchiwani oskarżeni

Pamiętacie zapewne co działo się w więzieniach gdzie przetrzymywano terrorystów z Afganistanu :?:

Jak ich poniżano i torturowano :?:

Zapewne tak samo było z oskarżonymi o atak 11 września :/
  • 0

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W ten sposób w dawnych niezbyt demokratycznych (a może bardziej demokratycznych) czasach zdobywano zeznania od czarownic.
  • 0



#6

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam film 11.09 Niewygodne Fakty.

http://www.vismaya-m...11wrzesnia.html

Bo przeciesz wiemy kto zniszczył WTC i po co.?!
  • 0

#7

septicflesh.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe co dali w zmian szejkowi i jego wspólnikom. Może po prostu nie zabiją ich rodzin...
Co o tym myślicie?

Nie musieli im nic obiecywać ani torturować.
Wystarczy zdolny hipnotyzer, kilkanaście sesji i mała pomoc odpowiednich środków chemicznych, a sami uwierzą, że zaplanowali atak, przeprowadzili go i w międzyczasie wygrali wojnę z USA, Rosją i Chinami na dokładkę.


Opcja tortur/gróźb fizycznych jakoś bardziej realna mi się wydaje :)
  • 0

#8

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A już miałem nadzieje, że Illuminaci chcą się przyznać.
  • 0

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Od tysięcy lat istnieje pewna niepisana zasada....kto na tym zyskał, a kto stracił. Jakoś nie widzę że Al-kaida coś zyskała.
  • 0



#10

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie widzę że Al-kaida coś zyskała.


Jak to nie zyskała jak zyskała. Zniszczyła Meczet znajdujący się w WTC a to jest wielki sukces zwłaszcza dla muzułmańskiego fanatyka religijnego :P
  • 0

#11

tdudkowski.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to nie zyskała jak zyskała. Zniszczyła Meczet znajdujący się w WTC a to jest wielki sukces zwłaszcza dla muzułmańskiego fanatyka religijnego :P


Jest to cel taki sam jak inny. "Swietosc" meczetu to mit. Byc moze uzywanie google boli, a moze tylko natchnione strony czytujesz. Ot chocby zamach sprzed niecalych dwoch tygodni BBC: Suicide bombing at Iraqi mosque. Zamachowiec pojawil sie tam podczas piatkowych modlow, czyli wtedy kiedy mogl liczyc na jak najwieksza ilosc ludzi. Zabil 9 osob, 15 zranil. I nie jest to jakis wyjatek, zamachy w meczetach i na meczety zdarzaja sie jesli nie czesto, to w kazdym razie dosc regularnie.
BTW slowo meczet piszemy z malej litery.
  • 0

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak teoria spiskowa na umrzec, skoro nawet przyznanie się do winy przez organizatorów jest postrzegane jako sprawka złego rządu USA? Gdzie tu zdrowy rozsądek?
  • 0



#13

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Genialne podejscie.

Przyznali sie do winy - eee, na bank wymiekli przez tortury, ew. podstawieni agenci wkrecaja farmazon

Nie przyznali sie do winy - przeciez sie nie przyznali, sa niewinni!

W ten sposob rzeczyiwscie teoria spiskowa nigdy nie umrze :lol
  • 0

#14

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja własnie wpadłem na pomysł jak połaczyć obie koncepcje :P USA dało pieniądze (przez posredników) jak i delikatnie przymknęło oczka, a ci terroryści są przekonani, że sami wszystkiego dokonali :P

Historia bywa tak zakręcona, że niezdziwiłoby mnie, gdyby sie okazało, że za wszystkim stoją bułgarskie służby specjalne i wywiad Andory.

Oczywiście prawdy nie poznamy nigdy.
  • 0

#15

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Genialne podejscie.


Takie podejście nie zdroworozsądkowe towarzyszy mi jednak w życiu dość rzadko.

Większość ludzi (tfu, forumowiczów) uważa jednak że te sprawy mają swoje drugie dno, i ani Aquila ani golibroda tego już zmienią.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych