Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vicca mojemu chłopakowi odbiło...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Mam problem. Taki jeden zafascynował się tą religią i chce walczyć z demonami... Może mu się coś stać? Jaki jest najleprzy sposób żeby odebrać mu energie? Znaczy on nie potrafi medytować na razie to chyba nie będzie potrzebne, ale jak się skapnie że to nie oobe tylko ld może porzucić "bravo" i kupić jakąś pożądną książke, a wtedy może być źle...

2. Możemy ten temat poświęcić na rozmowe o viccie...
  • 0

#2

Gurgio.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakieś dokładniejsze info na temat tej religii ?
  • 0

#3

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzi przypadkiem o to ?

Na temat magii Wicca można by pisać w zasadzie w nieskończoność. Mimo, iż jest to jeden z najpopularniejszych, a zarazem "najłatwiejszych" systemów magicznych, jest on bardzo rozbudowany, zarówno pod względem merytorycznym jak i "technicznym". Większość osób parających się magią miało z tym systemem styczność, a bardzo liczna grupa tych osób od tego systemu zaczynała swoją przygodę z magią. Magia Wicca jest zaliczana do magii rytualnej, zresztą tak jak większość systemów magicznych i opiera się na magii naturalnej.
W magii Wicca magowie wykorzystują do rytuałów wiele elementów takich jak: zioła, świece, kamienie szlachetne czy kadzidła. Zaklęcia są tworzone w formie wiersza, a rytuały odbywają się podczas określonych porach roku, oraz faz księżyca. W magii Wicca występuje bardzo wiele bóstw. Jednak Wiccarianie za główne bóstwa uważają Rogatego Boga oraz jego małżonkę Potrójną Boginię (czemu potrójną dowiecie się później ;p ). Wiccarianie obchodzą również 8 świąt zwanych sabatami. Są to:
cztery większe sabaty: Święto Matki Boskiej Gromnicznej, Sabat Beltane, Sabat Lammas, oraz Sabat Samhain.
cztery mniejsze sabaty: Sabat Równonocy Wiosennej, Sabat Letniego Przesilenia, Sabat Równonocy Jesiennej i Sabat Zimowego Przesilenia

Oprócz tych 8 świąt Wiccarianie praktycznie każdy dzień w roku "przypisują" jako święto danego bóstwa, a raczej świętych patronów. Jednak jest ich tyle, że jak na dzień dzisiejszy nie będę ich opisywał. Chociaż mam nadzieję, że wkrótce zamieszczę ich opisy, tak samo jak szczegółowe opisy powyższych Sabatów. Jak pisałem wcześniej, mimo "prostoty" tego systemu magicznego, jest on bardzo złożony. Generalnie rzecz biorąc to dla początkujących magów jest idealnym systemem, jednak z biegiem czasu, zobaczycie, że jest on mocno "przekąbinowany" (bez urazy dla Vicarian). Nie mam zamiaru oczywiście źle o nim pisać, gdyz każdy system magiczny jest dobry, jeżeli tylko działa, dlatego jeżeli ktoś z Was się zajmie, lub zajmuje magią Wicca, to czemu by nie...
No ale wracając do tematu samego systemu, jak pisałem magia Wicca opiera się na fazach księżyca. Co to oznacza? A to, że w zależności od tego w jakiej fazie znajduje się księżyc, wykonywane są rytuały, które są "przypisane" do danej fazy. I tak:

Przybywający księżyc - jest to okres począwszy od nowiu poprzez pierwszą kwadrę aż po pełnię księżyca. W tym czasie Wiccarianie odprawiają rytuały na cześć Potrójnej Bogini w aspekcie Panny. Jeżeli chodzi o rzucanie zaklęć i rytuałów to w czasie przybywającego księżyca dotyczą wszelkich form wzrostu, potęgowania siły oraz nasilaniu wielu różnych zjawisk (m.in. miłość, powodzenie, zdrowie czy pieniądze)

Pełnia księżyca - Według Wicca pełnia wzmacnia psychiczne siły czarownicy. Dlatego też pełnia uważana jest za najbardziej odpowiedni okres do wróżenia czy rytuałów, które mają na celu wzmocnienie zdolności umysłowych oraz do wywoływania proroczych snów. Ta faza księżyca odpowiada aspektowi Matki Potrójnej Bogini, co sprawia, że jest to odpowiedni moment do uprawiania wszelkiego rodzaju czarów, które związane są z płodnością, jak również kreatywnością, kształceniem i zmysłowością.

Ubywający księżyc - okres od pełni księżyca, poprzez ostatnią kwadrę, aż po nów. Faza ta odpowiada aspektowi Staruchy Potrójnej Bogini. Podczas tej fazy księżyca odprawiane są rytuały mające na celu doprowadzenie rzeczy do końca. Jest to pora na odwracanie zaklęć tzw. kontrmagia, jak również na zmniejszanie, przepędzanie czy też niszczenie różnych zjawisk (choroby, nałogi, złą passa czy klątwy)

Zapewne każdy wie, że istnieje też taka faza księżyca, która nazywa się nów. Jednak nie będę jej opisywał, gdyż stosowana jest bardzo rzadko. A rytuały, które można wykonywać podczas tej fazy księżyca i tak znajdziecie w wykazie zaklęć. No na dzień dzisiejszy to tyle. Skończyła mi się wena twórcza. Poniżej znajdziecie prawie wszystkie wykazy razem z opisami: zaklęcia, bóstwa, zioła, kadzidła itp. Mówię prawie wszystkie, gdyż nie zamieszczam jak na razie wszystkiego, gdyż jak piszę jest tego za dużo i nie wszystko pamiętam, dlatego najpierw zajrzę do moich notatek.
Aha i jeszcze jedno zapewne znajdziecie kilka rozbieżności z tym co można znaleźć w literaturze traktującej o Wicca. Dlaczego? Dlatego, że odkąd pamiętam eksperymentowałem z magią. No i wyszło mi to na zdrowie. Otóż wykaz ten jest spisany na podstawie moich prywatnych doświadczeń. Zresztą Wam też polecam nie brać tego za pewnik. To co dla mnie jest skuteczne nie koniecznie musi być skuteczne dla Was... No tak tyle że ja już dawno nie stosuję tego systemu magicznego... Ale nic nie zanudzam już dłużej. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania to piszcie do nas...


źródło: http://www.angelard.....pl/m_vicca.php
  • 0

#4

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

właściwie to o co chodzi? kolejny temat z cyklu: życiowe dramaty? Bo ani to spójne, ani zrozumiałe.
  • 0

#5

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, w temacie: "Vicca mojemu chłopakowi odbiło...", w poście: "Taki jeden zafascynował się tą religią".

Ja tam bym się obraził jakby mnie moja partnerka podsumowała "Taki jeden"... :mrgreen:

A biorąc pod uwagę resztę twojej radosnej twórczości na forum, pozwolisz, że się nie będę zagłębiał w ten temat :)
  • 0

#6

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To w końcu wicca czy walka z demonami? Bo moim zdaniem nijak ma się jedno do drugiego... :o
  • 0

#7

septicflesh.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Mam problem. Taki jeden zafascynował się tą religią i chce walczyć z demonami... Może mu się coś stać? Jaki jest najleprzy sposób żeby odebrać mu energie? Znaczy on nie potrafi medytować na razie to chyba nie będzie potrzebne, ale jak się skapnie że to nie oobe tylko ld może porzucić "bravo" i kupić jakąś pożądną książke, a wtedy może być źle...

2. Możemy ten temat poświęcić na rozmowe o viccie...


Myślę, że jak Twój chłopak zda do gimnazjum to mu przejdzie. Poczekaj jeszcze te kilka lat :-)
  • 0

#8

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nic nie zrozumiałem z pierwszego postu.

W temacie pisze, że twój chłopak, a w poście że "taki jeden"

i w ogóle może napiszesz dokładnie co się stało bo ja nie rozumiem NIC
z takich pisanych na szybko postów :|
  • 0



#9

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, przecież to Szert! To pic na wodę. Do zamknięcia.
  • 0



#10 Gość_elektro155

Gość_elektro155.
  • Tematów: 0

Napisano

nakłoń chłopaka, by zajmował sie magią kaczora Donalda, jest bardziej magiczna
  • 0

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znajdźcie sobie inne forum na wygłupy. Zamykam. 
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych