Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okolice Tarnowa - ciekawe miejsca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Zna ktoś jakieś ciekawe miejsca w okolicach Tarnowa ? Sam znam ale niestety tylko dwa. Pierwsze to opuszczona "mleczarnia" w Tarnowie a drugie to Niedomickie Zakłady Celulozy. Zna może ktoś więcej tego typu miejsc ? Oczywiście nawiedzonymi miejscami też nie wzgadzę...
  • 0

#2

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

NZC ahhh... <3
ale oprócz tego nic Ci nie polecę bo tylko to znam z tamtych rejonów.
  • 0

#3

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu to byłem dziś w NZC ... To miejsce jest boskie... Nigdy nie byłem w bardziej klimatycznym miejscu... Po prostu się w nim zakochałem. Ten kto w nim był pewnie mnie zrozumie... Dlatego też szukam innych podobnych miejsc... :(
  • 0

#4

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrzućcie fotki :D
  • 0

#5

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fotek niestety nie będzie, bo nie mam aparatu, a kumpel z którym byliśmy akurat pożyczył swój aparat ojcu (który wyjechał za granice). Ale obiecuję że jak kiedyś jeszcze tam będę (a to jest pewne, chyba że je wyburzą... bo już jedną część wysadzili) to na pewno wstawię fotki. (W razie czego na "opuszczone" są fotki tych zakładów.) Pisząc jeszcze coś o nich, to największe wrażenie chyba zrobiły na mnie toalety... Tak... Toalety, wyglądały tak przygnębiająco i klimatycznie, że brakuje słów aby to opisać.... A może ktoś zna jeszcze jakieś takie miejsca w okolicy - jakieś opuszczone bunkry w lesie, itp ?
  • 0

#6

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam bym pochodził po takich miejscach w Rzeszowie/Okolicach :P Jeśli ktoś zna tak-owe to prosze o kontakt ;)
  • 0

#7

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja z Tarnowa jestem ;) ciekawe miejsca.. ruiny przede wszystkim..lochy na górze św Marcina, stary cmentarz na Konarskiego, i moje osiedle zabłocie ponoć dawno dawno i jeszcze dawniej temu był tu cmentarz tak się dowiedziałam od starszych mieszkanek w moim domku i domku cioci oraz przyjaciółki działy się kiedyś ostre rzeczy hmm jest tu na tym osiedlu taki jeden stary drewniany opuszczony domek gdzie nikt nie wchodz jak ktoś jest z tych okolić to będzie wiedział;) róg ulicy zgody i zuchów ;p
  • 0

#8

Szperacz.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja też z Tarnowa jestem . Kiedyś na osiedlu był opuszczony dom ale któregoś dnia wybuchł pożar . Moi znajomi tam byli ale nie wiem czy coś ciekawego znalezli (jeszcze przed pożarem). Podobno zaatakowały ich pszczoły które zrobiły sobie tam siedlisko

PS. blisko parku Strzeleckiego jest chyba opuszczony zakład/hala ale nie wiem co tam może być ani co tam jest. Nie wiem dokładnie na jakiej ulicy/osiedlu bo przechodziłem tam parę razy w drodze na basen

#Piper
niezupełnie o ten dom mi chodziło bo na osiedlu Monte Cassino-Jasna stał taki domek. Po pożarze usunel gruzy i teraz jest mini-boisko do siatki
  • 0

#9

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szperacz chodzi ci o ten dom przy "polach" zaraz pod górą Marcina ? Bo byłam świadkiem tego ;p a co powiecie o kręgielni na górze Marcina ? Albo co wy na temat tego "tunelu" prowadzącego z zamku na rynek pod ratusz ? Podobno kiedyś pod wejściem do ratusza pod ziemie dosłownie zapadła się ciężarówka bo była tam jakaś pusta przestrzeń pod spodem.. hmm wiecie coś na ten temat ?
  • 0

#10

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co jest dziwnego w tych miejscach ,bo czytam posty i nie moge sie doczekac jakichs ciekawych wiesci.straszy tam,ludzie znikaja czy wydaja dziwne odglosy sapania i charczenia?dajcie fote albo filmik.
jakby kogos zainteresowalo to w moich stronach jest stara fabryka owocow i warzyw,ale chyba wszystko z nia w porzadku bo funkcjonuje caly czas.
  • 0

#11

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szperacz - wiem o który domek chodzi. Ale takie miejsca w mieście są do bani. Najfajniejsze są na odludziach - a takich miejsc jak na lekarstwo :/
  • 0

#12

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam dużą porcję fotek z NZC - wrzucić wam gdzieś? :D
  • 0

#13 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

O prosze prosze :) ile osób z Tarnowa. A pisałem kto jest w hydeparku to nikt się nie odezwał ;)
Byłem na tej mleczarni kilka razy. Prawdę mówiąc niektóre miejsca robią wrażenie szczególnie ciemne korytarze itp ale to tylko rudera. Mawiasem mówiąc to opuszczona budowa bo mleczarnia nigdy nie została dokończona. Przerwano prace z powodu braku pieniędzy.

PS. blisko parku Strzeleckiego jest chyba opuszczony zakład/hala ale nie wiem co tam może być ani co tam jest. Nie wiem dokładnie na jakiej ulicy/osiedlu bo przechodziłem tam parę razy w drodze na basen

Prawdopodobnie to opuszczony zakład produkujący sprzęty AGD "Ralfa". Nie byłem ale jak dla mnie z zewnątrz nic ciekawego.

A może ktoś zna jeszcze jakieś takie miejsca w okolicy - jakieś opuszczone bunkry w lesie, itp ?

Słyszałem, że w okolicznych lasach niedaleko ulicy Wiśniowej nadal w ziemi jest zakopany czołg ;) wystają jedynie fragmenty.


Albo co wy na temat tego "tunelu" prowadzącego z zamku na rynek pod ratusz ? Podobno kiedyś pod wejściem do ratusza pod ziemie dosłownie zapadła się ciężarówka bo była tam jakaś pusta przestrzeń pod spodem.. hmm wiecie coś na ten temat ?

Słyszałem. Swego czasu było o tym głośno ale tunel nie prowadził pod ratusz tylko pod katedrę. Ociężarówce nie wiem nic ;) myśle, że to plotki. Choć sprawa ciekawa.

Polecam podziemia zamku na górze św. Marcina. Nie są zbyt duże ale robią wrażenie, niesamowita wilgoć itp. Nawet z latarką prawi nic nie widać z uwagi na panujący tam mikroklimat.

P.S. niezły odkop.

Użytkownik Burnago edytował ten post 02.09.2009 - 20:29

  • 0

#14

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś wie coś więcej o tym czołgu? Nie mam pojęcia gdzie mógłby się znajdować :D

PS. Ja jestem z okolic.
  • 0

#15

Koleś_Z_Tarnowa.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też jestem z Tarnowa i znalazłem całkiem fajne miejsce w Tarnowie w parku (tam gdzie ten staw i grobowiec Bema(o ile tak to można nazwać) idziesz przez tą taką dziurę w lesie i tam jeżdżą często na rowerach (czysty hardkor :lol ) i dalej jest zawsze (serio zawsze) masa śmieci i innych pierdółek idziemy dalej i przez przypadek potykając się natrafiłem na "wejście" odkopałem z kolegą to miejsce i ku mojemu zdziwieniu były tam malutkie drzwiczki (jak dla skrzata) próbowaliśmy je otworzyć ale ani drgnęły, potem z tatą pojechaliśmy (wieczorem by nie było afery) i z łomem próbowaliśmy otworzyć i co ? - guzik nic nie drgnęły , od pewnego czasu tam nie byłem może ktoś by się tam skusił iść ?? :D stawiam że to stary bunkier aczkolwiek ciul wie xD jeżeli by się to udało otworzyć za pewne od razu by się zleciała masa ludzi i po saperów by polecieli i nic bym nam z tego nie wyszło :/

A i jest jeszcze drugie miejsce :D na ulicy Kąpielowej jest tam opuszczony dom (zarośnięty jak nie wiem co) w nie za dobrym stanie (koło tego domu mieszkają moi koledzy) próbowali tam wejść ale rodzice im nie pozwolili :D może byśmy się tam wybrali ?:P podobno tam jakaś starsza pani mieszkała i umarła ale znaleziono ją dopiero po ok 3 mieś i była w nie za dobrym stanie o_O i jest trzecie miejsce :x w Białej (za kładką koło Azotów) i tam też jest dom i tam mieszkają moi znajomi i tam podobno straszy, koleżanka mi mówiła że dwa razy słyszano dziwne odgłosy z domu i raz widziano w tym domu zapalone światło (a najlepsze jest to że ani nie były otwarte drzwi ani wybite szyby ani ślady włamania i tam nie ma prądu wody itp :x(w tym domu xD) tam też mogli byśmy pojechać aczkolwiek do środka bym się bał włazić :P to chyba na tyle :P...

A jednak nie :P jest jeszcze jedno na Górze św. Marcina lochy (tam co się wchodzi na dół) czytałem w Temi (jak by ktoś nie wiedział to jest to gazeta Tarnowska) że jest tam wejście do lochów w których skazańcy zostali straceni i podobno straszy tam i jeden z tych straconych zostawił klucz (zapewne ogromny xD) i jakieś zapiski ale ile w tym prawdy to nie wiem bo nigdy tam nie złaziłem bo się bałem (wiem cykor jestem:/ ) ale z tego co wiem to tam są drzwi zamknięte :P i nic raczej by z tego nie wyszło :P no i przypomniało mi się jeszcze jedno miejsce w Mościcach koło kościoła jest jakaś opuszczona szopa, za pewno nic w niej niema ale może być niezła przeszłość :P i z tego co mi się zdaje to chyba koło Mrówki jest jakaś stara firma :P zamknięta ale z jakiego powodu to nie wiem :D, W ostrowie jak się jedzie nad Dunajec jest stara szatnia po hali nie duża ale jest byłem tam i nie znalazłem nic oprócz skarpetki (waliła jak nie wiem co xD) No i to tyle jak coś znajdziecie to proszę napisać na GG : 11616867 :]

*Ale odświeżyłem :x (PRZEPRASZAM)

Edit#

W sprawie tego czołgu to nie prawda, podobno przekopano cały plac i nic (chyba że pod tym placem zabaw jest xD) ale zamiast czołgu znaleziono dwie bronie :x...

źródło : Gazeta Temi!

Użytkownik Koleś_Z_Tarnowa edytował ten post 20.09.2009 - 16:06

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych