Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boomerang-Shaped UFO


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

source: ufocasebook.com

do wykonania zdjecia byla uzyta kamera: PANASONIC DMC-TZ1, osoba ktora zrobila zdjecie byla na wakacjach w Brazylii, co do dodatkowych informacji zapraszam do źródła :)



opinie ?
  • 0

#2

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba raczej nie kamera, tylko aparat ;) Ciekawy kształt ma to coś.
  • 0



#3

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm, zdjęcie jak tysiące innych. Nie znam się, żeby oceniać, czy użyto tu programów graficznych, do uzyskania takiego efektu... Kształt całkiem ciekawy, ale na powiększeniu nie przypomina tego, co znajduje się na zdjęciu w oryginalnej skali.

Podejrzewam, że kilka osób po mnie napisze jeszcze, że to fejk i na tym ten wątek się zakończy.
  • 0

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chyba nie umieściliby takiego zdjęcia na ufocasebook, gdyby stwierdzili, że to fejk?

Było już wszystko. Latające talerze, cygara, nawet ciasteczka z dziurką i flety z klejnotami się trafiały - to teraz przyszedł czas na bumerangi :P
  • 0



#5

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dokladnie aparat, w kazdym razie mi to wygląda jednak na coś ziemskiego, nie wiem takie mam przeczucie, pewnie jakiś prototyp, tylko nie wiadomo na jaki napęd (napewno spalinowy odpada) :P
  • 0

#6

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest boomerang. Raczej coś na zasadzie połowy talerza. Może latawiec a może coś rzucone przez robiących fote.

Dołączona grafika
  • 0

#7

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tam widzę... Mewę. Jeśli zdjęcie na środku to powiększenie z większej rozdzielczości, to może i coś takiego tam jest...
Ale jeśli było wyostrzane w PS-ie, to jest to bogom ducha winne ptaszysko :D
  • 0

#8

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mewa? w górach Brazylii? Litości..prędzej orzeł. Dla mnie jest to jakis pojazd lub sonda (nie wygląda to na coś dużego) a nie ździwiłbym się gdyby to był rodzaj modelu-zabawki zdalnie sterowanej.
  • 0

#9

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że kiedyś widziałem zdjęcie prototypu samolotu bezzałogowego, który był bardzo podobny kształtem do obiektu na fotografii. Może to to?
  • 0

#10

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie, mi to przypomina ten bezzałogowy projekt "latającego skrzydła". Może armia (lub jakaś firma) wymyśliła lepszy napęd na ten typ pojazdu i sobie go testuje w górach Brazylii.
  • 0

#11

snoop.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PANASONIC DMC-TZ1 to nie kamera a aparat cyfrowy, mogę przypuszczać że jest to fotomontaż dlatego że zdjęcie było obrabiane co widać na pierwsze spojrzenie (powiększony obiekt, dorysowana strzałka) poza tym jeżeli zdjęcie obiektu było zrobione z oddali to dlaczego na powiększeniu jest takie wyraźne a bez powiększenia nie jest takie wyraźne poza tym na powiększeniu obiekt jest troszkę inaczej oświetlony niż ten w oryginalnych rozmiarach, a po za tym ten obiekt musiał "stać w miejscu" co jest troszkę dziwne na tej wysokości bo jak by leciał to był by rozmazany przez poruszenie.
  • 0

#12

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(...) dlaczego na powiększeniu jest takie wyraźne a bez powiększenia nie (...)

Ciekawe, że nikt nie zwrócił na to wcześniej uwagi :)

Dołączona grafika
  • 0



#13

Alven.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie zbyt dobra jakosc fotki i to ewidentnie kwalifikuje na fake, po drugie gdy sie przypatrzec ufo jest jakos dziwnie ostrzejszej jakosci nawet na powiekszeniu niz gory i dolina ...
  • 0

#14

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

definitywnie fake
  • 0

#15

Axlop.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie zbyt dobra jakosc fotki i to ewidentnie kwalifikuje na fake, po drugie gdy sie przypatrzec ufo jest jakos dziwnie ostrzejszej jakosci nawet na powiekszeniu niz gory i dolina ...


Powodem tego jest zmniejszenie zdjęcia do rozdzielczości 740 x 491. Powiększenie w okienku nie jest powiększeniem zmniejszonego zdjęcia tylko wycinkiem z zdjęcia oryginalnej wielkości 2560 x 1920.

Rozmazania nie ma bo po pierwsze jest jasny dzień, dużo światła i czas otwarcia migawki jest krótki. Po drugie biorąc pod uwagę kierunek lotu prędkość kątowa względem aparatu nie musi być duża. Poza tym brak rozmazania wskazuje na to, że to nie jest coś małego rzuconego przed aparatem.

Jeśli miałbym zgadywać co to jest to stawiałbym, że to jakiś rodzaj lotni, latawca albo zabawki RC.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych