Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zjednoczenie Afryki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Libijski przywódca pułkownik Muammar Kadafi został uhonorowany tytułem afrykańskiego "króla królów".
Tytuł przyznali monarchowie i wodzowie różnych plemion Afryki, którzy spotkali się w Bengazi, na wschodzie Libii. Swoiste "forum" zgromadziło około 200 tradycyjnych afrykańskich przywódców plemiennych. Inicjatorem przedsięwzięcia był Kadafi.

- Zdecydowaliśmy się uznać naszego brata przywódcę za "króla królów, sułtanów, książąt, szejków i wodzów Afryki" - napisano w wydanym przy tej okazji oświadczeniu. "Król królów" w darze otrzymał tron, pochodzący z XVIII wieku egzemplarz Koranu, tradycyjne szaty i wytwory lokalnego rzemiosła.

Większość gości na głowie nosiła złote korony, a ich wielobarwne szaty zdobiły błyszczące cekiny. Niektórzy odziani byli też w skóry dzikich zwierząt.

Kadafi zaapelował do monarchów o włączenie się w kampanię na rzecz jedności Afryki. - Chcemy, aby afrykańskie wojsko broniło Afryki, chcemy jednej afrykańskiej waluty, chcemy jednego afrykańskiego paszportu, aby podróżować po Afryce - podkreślał pułkownik w swym przemówieniu, skierowanym do gości przybyłych m.in. z Mozambiku, Republiki Południowej Afryki, Wybrzeża Kości Słoniowej i Demokratycznej Republiki Konga.

Forum odbyło się po raz pierwszy. Postanowiono, że będzie zbierać się co roku i powołano sekretariat generalny, który swą stałą siedzibę będzie miał w Syrcie, na północy Libii.

Czyli Nowy Porządek Świata może być całkiem prawdopodobnym skutkiem takich działań. Cóż najwyraźniejsz wszystko jeszcze przed nami ^^.

Źródło:
http://wiadomosci.on...,1,1,,item.html
  • 0

#2

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to dobrze ze Afryka proboje sie jednoczyc (cos na ksztalt UE) moze wkoncu poprawi to w jakims stopniu sytuacje polityczna i ekonomiczna w tamtej czesci swiata

jestem za ;)
  • 0

#3

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Buahahahaha nawet nie potrafią się sami wyżywić, nie potrafią dłużej utrzymać rządu i żyją na pograniczu chaosu... Nie no ja im kibicuję, nie sądzę żeby to było dobre dla Europy, ale zasłużyli... Trzeba wspierać pozytywne inicjatywy. Może im to pomoże w utrzymaniu pokoju... Buahaha słodka naiwności....
  • 0

#4

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

avallach spojz na swoj kraj a pozniej oceniaj inne
oczywiscie wg Ciebie wybicie wszystkich afrykanow byloby najlepszym rozwiazaniem bo po co maja wydalac CO2, po co maja zyc w biedzie i glodowac skoro moze ich tam wogole nie byc?

dobrze ze wychodza z inicjatywa i moze chociaz odrobine poprawi to sytuacje w afryce za kilka lat
  • 0

#5

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety obawiam się, ze to tak zwane "zjednoczenie" Afryki będzie dobre tylko dla tych co w Afryce nie mieszkają. Z mieszkańcami Afryki (rdzennymi) jest ten problem, że oni mają zupełnie inny sposób patrzenia na świat. Gdy przyjrzycie się dokładnie historii Afryki być może zauważycie, że ci ludzie nigdy sami nie zakładali państw, rządów i innych takich. Żyli w małych społecznościach, odizolowanych lub nie, ale nigdy nic im nie brakowało. Aż do czasów kolonializmu. Wtedy pojawili się ludzie biali, podzielili to co nigdy do nikogo nie należało. Zakuli czarnych w kajdany i kazali im pracować albo ich wywozili. Czarni ludzie tego nie rozumieli i do tej pory nie rozumieją. Nie dlatego że są tępi, wręcz przeciwnie. Dobrze zdają sobie sprawę, że ich świat, ich dom jest niszczony na ich oczach, a oni nie potrafią nic zrobić...
Nie mówię, ze to wina białych ludzi. To wina systemu, którym biali ludzie służyli i służą. Systemu, w którym nie chodzi o człowieka, ale o zysk i władzę. Systemu, którego podstawą jest strach i presja wywierana na ludzi.
"Zjednoczenie" Afryki będzie triumfem tego systemu, dobije tych ludzi, zrobi z nich niewolników, jeżeli jeszcze nimi nie są.
Nie piszcie bzdur, że może w końcu coś się zmieni na lepsze. Zmieni się, ale na gorsze. Może poprawi się sytuacja materialna, ale pojawią się też tysiące ludzi pełnych frustracji, wytresowanych do "życia" konsumentów i zbieraczy "gadżetów". Tysiące ludzi, dla których ważniejsze będzie mieć, niż być, nawet czyimś kosztem.
Czy naprawdę chcemy, by do Afryki w pełni zawitała "cywilizacja"?

Ja mówię stanowcze NIE "zjednoczeniu" Afryki.
  • 0

#6

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

avallach spojz na swoj kraj a pozniej oceniaj inne

uwierz mam go przed oczami i wyobrażam sobie nasz kraj jako jeden wielki burdel mnożę razy ilość państw w Afryce i patrzę patrzę i nie mam pojęcia jak one same mogą sobie pomóc...

oczywiscie wg Ciebie wybicie wszystkich afrykanow byloby najlepszym rozwiazaniem

Ciekawe miło wiedzieć :P Jestem masowym mordercą zatem..

po co maja zyc w biedzie i glodowac skoro moze ich tam wogole nie byc?

Fakt jakby ich tam nie było to bym się nie pogniewał, mógłbym sobie własne państwo założyć, ale podobnie bym się cieszył jakby np. Ameryka była niezamieszkana ;-) To chyba jeszcze nie czyni mnie mordercą

dobrze ze wychodza z inicjatywa i moze chociaz odrobine poprawi to sytuacje w afryce za kilka lat

Piszę że popieram dobre inicjatywy, ale nie wierzę żeby to pomogło. Nie jestem naiwny... O klubie dyktatorów słyszałeś doktorku ? Polecam też lekturę "Cesarza"

Ilurico: Nie tylko my jako biali jesteśmy odpowiedzialni, ale lwią część winy ponosimy... Ale tylko nie zmuszaj ich by wrócili do systemu plemiennego, bo widzę, że to jest Twa propozycja... Muszą się powoli upodabniać do reszty świata, tylko trzeba rozsądnego planu, który nie byłby wynikiem interesów Europy Arabów i USA oraz marionetkowych elit afrykańskich...
  • 0

#7

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szybko do tego nie dojdzie. Bo co to by było, gdyby z takiego skrajnie biednego Mozambiku czy Somalii można by było dostać się, ot tak do znacznie bogatszej RPA. Poza tym, państwa Afryki nie są na tyle rozwinięte, aby sprawnie przeprowadzić takie przedsięwzięcie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej dla Afryki byłoby wtedy, gdyby biali zostawili ją samą sobie. Bez zachodnich firm, które wykorzystują ludność do granic możliwości i bez pomocy, która trafia nie tam gdzie trzeba. Myślę, że jej mieszkańcy radzili by wtedy nie gorzej niż z "pomocą" UE czy USA.
  • 0



#8

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No niestety taką pomoc to se UE i USA mogą wsadzić.... To jest tak głód w Afryce był zawsze, a ta pomoc wygląda tak jakaś wpływowa idiotka dziennikarka przypadkiem zauważy głodne dziecko, o co nie trudno robi się szum - przyjeżdża 100 dziennikarzy. Ludzie widzą w to mediach i myślą "trzeba pomóc" wyślą parę kontenerów i cyk. Parę miesięcy ciszy choć żarcie skończyło się po 3 dniach, aż znowu jakiś dziennikarz nie zobaczy głodnego dziecka itp itd...
o przyjaznych firmach nie chce mi sie pisać nawet :/
  • 0

#9

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ilurico: Nie tylko my jako biali jesteśmy odpowiedzialni, ale lwią część winy ponosimy... Ale tylko nie zmuszaj ich by wrócili do systemu plemiennego, bo widzę, że to jest Twa propozycja... Muszą się powoli upodabniać do reszty świata, tylko trzeba rozsądnego planu, który nie byłby wynikiem interesów Europy Arabów i USA oraz marionetkowych elit afrykańskich...


Może nie zbyt jasno się wyraziłem. System plemienny nigdy już nie powróci do Afryki. Chodziło mi o to by nie pozwolić wprowadzić systemu, który może (i najprawdopodobniej to zrobi) do reszty wyniszczyć Afrykę i jej mieszkańców. Wcale nie muszą się upodabniać do reszty świata. Niby dlaczego? Bo reszta świata jest lepsza, bo nie ma tam (prawie) wojen? Bo ludzie mają za co żyć?
A jak myślisz, co się stanie, gdyby nagle (mniejsza o powód) gospodarki państw zachodnich upadły i wystąpiłby głód? Jestem niemalże pewien, ze ludzie rzuciliby się sobie do gardeł o kawałek chleba.
O to mi chodzi. Nie chcę by ten system się rozprzestrzeniał.
Chcę, by fakt istnienia człowieka był sam w sobie wartością, a nie to co ma.

Zjednoczenie ma sens tylko wtedy gdy ludzie pragną tego zjednoczenia.

A tutaj nie chodzi o ludzi... Niestety...

To jest tak głód w Afryce był zawsze

Nieprawda. Powszechny głód w Afryce był czymś obcym, dopóki kolonizatorzy nie wdrożyli swojego systemu. Wtedy zaczęły się problemy, bo to co do tej pory było normalne i naturalne, zostało zakazane.
  • 0

#10

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tutaj nie chodzi o ludzi... Niestety...

Możliwe, stąd mój widoczny sceptycyzm co do powodzenia ich planów... A kibicuję im w budowaniu struktur dających im stabilizację potrzebne im to jak diabli. Za mało o tym wiadomo, żeby coś na ten temat powiedzieć...

Wcale nie muszą się upodabniać do reszty świata.

Fakt zachowanie status quo to doskonałe rozwiązanie

Bo ludzie mają za co żyć?

No może oni też chcą mieć za co godnie żyć ? I głodni pewnie mają w nosie ideologiczne brednie o wartości człowieka i z chęcia przyjęliby ten system jakby się dało....

Nieprawda. Powszechny głód w Afryce był czymś obcym, dopóki kolonizatorzy nie wdrożyli swojego systemu

No fakt nie zawsze przez ostatnie 400 lat (wcześniej można traktować jak prehistorię), a przedtem też nie było różowo chociażby w Etiopii. Było mniej głodu bo było mniej ludzi i więcej miejsca. Ale klęsk gdy plemiona i miasteczka głodowały było mnóstwo, głód w Afryce był traktowany po prostu jako norma
  • 0

#11

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wcale nie muszą się upodabniać do reszty świata.

Fakt zachowanie status quo to doskonałe rozwiązanie

Nie chodzi mi o zachowanie stanu obecnego, ale o znalezienie innego sposobu rozwoju. Nie opartego o zysk za wszelką cenę. Takiego, gdzie ludzie będą mieć rzeczywiście realną władzę nad tym co się wokół nich dzieje. Coś zgoła odmiennego od tego co dzieje się teraz w Afryce, ale też innego niż to co mamy my sami obecnie.

Bo ludzie mają za co żyć?

No może oni też chcą mieć za co godnie żyć ? I głodni pewnie mają w nosie ideologiczne brednie o wartości człowieka i z chęcia przyjęliby ten system jakby się dało....

Nie wątpię, że chcą żyć godnie. Każdy chce.
Ale czy naprawdę fakt, ze mamy wszystkiego pod dostatkiem, czyni nas szczęśliwymi? Naprawdę uważasz, że wartość człowieka to brednie?
Największy problem tych ludzi tkwi, moim zdaniem, w tym, że próbuje się narzucić im sposób widzenia świata, tak jak kiedyś nam to narzucono, ale nie daje się tak naprawdę szansy zbudowania takiego świata. Chcę po prostu, aby Afryka mogła rozwijać się tak jak chcą tego jej mieszkańcy. Nie chcę by byli biedni, chcę by żyli w dostatku, ale chcę też by byli wolni.
Może to i są ideologiczne brednie, ale wolę żyć w nadziei, że staną się one rzeczywistością i to nie tylko w Afryce, ale na całym świecie i choćby próbować zmienić ten świat na lepszy.
  • 0

#12

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Illurico
Zgadzam się że zachodnioeuropejski system i kolonizatorzy doprowadzili Afrykę do punktu, w którym się znajduje. Zgadzam się również, że wartości jakie w tym systemie narzuca się człowiekowi są conajmniej chore i absurdalne.

Jednak muszę z przykrością stwierdzić, że przekroczono już pewną granicę zza której nie ma już odwrotu. Część dorobku cywilizacyjnego białych ludzi oraz zainteresowanie surowcami Afryki oraz jej politycznym zagospodarowaniem spowodowały demograficzny rozwój tego kontynentu. Oprócz tego militaryzacja i handel bronią na czarnym rynku doprowadził do ludobójstw i deprawacji ludności afrykańskiej. Na dokładkę zachód poczęstował Afrykę AIDS, a na podsumowanie narzucił im ograniczenia emisji CO2 blokując w ten sposób płynny rozwój (notabene zachód utrzymuje własną gospodarkę właśnie dzięki technologiom emitującym CO2).

Teraz na "króla królów" wybrano Muamara Kadafiego, agenturalną marionetkę USA w przeszłości odpowiedzialnego za ataki terrorystyczne. Zastosowano przy tym sprytny wybieg polityczny, gdyż wiadomo, że Afryka myśli o zjednoczeniu już od dawna, aby opanować bałagan na tym kontynencie. Jednak nie uzyskano tego w drodze politycznych negocjacji, bo te nie były w stanie dojść do skutku ze względu na przyczyny podane chociażby przez Pakerzyka wyżej. Jednak niejako pierwszy krok został poczyniony w sztuczny sposób, a teraz ruszy propaganda, która moim zdaniem niemal w drodze zamachu stanu na skalę kontynentu przejmie władzę w Afryce.

Dochodzę do wniosku, że ktokolwiek planuje takie wydarzenia na świecie, musi się znać na rzeczy. Są to bardzo inteligentne rogrywki, gdzie ciężar decyzyjny niejako przerzuca się na ludność czy obywateli. Afrykanie nie mają poprostu w tej sytuacji wyboru. Podobnie z resztą było po ataku z 9/11 po którym z łatwością za wymuszonym przyzwoleniem obywateli przegłosowano "law enforment act". Tutaj mała dygresja: osobą, która przygotowała owy akt i doprowadziła do jego przegłosowania jest Joe Biden (kandydat na wiceprezydenta z wyboru Baracka Obamy).

Gdzieś kiedyś oglądałem jakiś filmik o teoriach konspiracyjnych, gdzie była mowa, o tym że na drodze do Nowego Porządku Świata "tajne ugrupowanie" zamierza doprowadzić do utworzenia 4 unii światowych czyli: Europejskiej (WE, UE, UZE), Amerykańskiej (podpisano już po cichu unię pomiedzy Kanadą, USA, Meksykiem), Afrykańskiej (czytaj wyżej ^^) i Azjatyckiej (tu sobie dłuuuugo poczekamy :P ).
  • 0

#13

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i sie dzieje powoli to co zostalo przedstawione w zeitgeiscie - wszystkie kontynenty sie lacza az w koncu zlacza sie w jedno ogolnoswiatowe mocarstwo.
  • 0

#14

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Az strach...w tak szybkim tempie zjednoczyla sie ameryka z kanada i meksykiem, a teraz afryka? :o Zostala jeszcze azja i po zawodach.
  • 0

#15

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w tak szybkim tempie zjednoczyla sie ameryka z kanada i meksykiem

Lol, a to co to za wymysły :) ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych