Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pochodzenie Obcych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że takich tematów była kupa, ale takiego czegoś chyba jeszcze nie było.
Ostatnio oglądając jakiś program na Discovery dowiedziałem się iż ludzie poczęci w kosmosie rozwijali by się w brzuchu matki inaczej niż ludzie na ziemi z powodu braku grawitacji. Biorąc pod uwagę że wszyscy kosmici są podobni budową do ludzi, doszedłem do wniosku że mogą być oni właśnie tymi zdeformowanymi ludźmi, poczętymi i urodzonymi w kosmosie. Ich wielkie oczy mogą być skutkiem braku grawitacji podczas formowania, tak samo wielkie głowy które nie przeszkadzają w stanie zerowej grawitacji. Gdyby przyjrzeć się im lepiej, znaleźlibyśmy więcej logicznych powiązań.

Dobra, ale przecież nikt jeszcze nie rozmnażał się w kosmosie! No tak ale jeśli połączymy tą teorię wraz z teorią "Ludzi z przyszłości" rozwiązanie nasuwa się same. Ziemianie mogli opuścić w przyszłości ziemię z jakiegoś powodu, lub z czystej ciekawości i znaleźć inne planety nadające się do zamieszkania np. gdy ludzie zamieszkali planetę ze słabszą grawitacją niż ziemska, ewolucja zamieniła ich w to co znamy jako szaraki. Tak samo można wyjaśnić inne typy kosmitów - im grawitacja na pewnej planecie bardziej zbliżona do ziemskiej, tym bardziej także ludzie zamieszkujący tą planetę są podobniejsi do nas (ludzi zamieszkujących ziemię).

Mam nadzieję że rozumiecie to co napisałem bo niestety, piszę dość chaotycznie. Pozdrawiam
  • 0

#2

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestes pierwszym, ktory snuje takas teorie, widzialem juz chyba parenascie podobnych tematow.
  • 0

#3

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, już o tym wspomniałem, ale ta grawitacja... Najlepiej proszę o przeniesienie całego posta do "Charakterystyka obcych" bo zawszę się ktoś przyczepi ;p
  • 0

#4

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe tylko jak jakaś kobieta by urodziła takiego obcego to co by zrobiła
  • 0

#5

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe tylko jak jakaś kobieta by urodziła takiego obcego to co by zrobiła


Wydaje mi się, że autorowi chodzi o bardziej rozłożony w czasie proces.
  • 0

#6

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nawet jeśli, to nie mogliby oni nigdy postawić stopy na Ziemi, ani w ogóle wytrzymać siły grawitacji jakkielkolwiek. austronauci już po kilku miesiącach w stanie nieważkości mieli bardzo poważne problemy z sercem, mięśniami, stawami i kośćmi-pojawiała się osteoporoza, niezdolność do większego wysiłku z powodu słabego serca itp. jeżeli przyjmiemy że dany gatunek ewoluowałby w stanie zerowej grawitacji nigdy nie byłby w stanie postawić stopy na Ziemi-siła grawitacji zgniotłaby jego delikatne kości a serce nie wytrzymało obciążenia. duże głowy z tych szyi by im pewnie poodpadały :P jeśli faktycznie byliby ludźmi z przyszłości którzy ewoluowali w kosmosie raczej byłby dla nich niemożliwy powrót na Ziemię, nawet na krótki okres. jeśli szaraki są w stanie przebywać na Ziemi to najprawdopodobniej ewoluowały w podobnej grawitacji.
  • 0

#7

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mówię o całkowitym braku grawitacji, ale o częściowym zaniku (np. grawitacja księżycowa). Chyba że te ich skafandry to coś więcej niż stylowy dodatek podkreślający kolor skóry :P . Może nawet biomechaniczna zbroja? Kto wie.

Vaherem, dokładnie.
  • 0

#8

Ryj3k.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również oglądałem ten program, albo podobny (bo na National Geographic). W programie tym tłumaczono również, jak to zrobić, żeby w kosomosie zachować sztuczną grawitację. Myślę, że jeśli przyjąć teorię o ludziach z przyszłości za prawdziwą(chodzi mi o podróż w czasie i rozwój ludzkości do częstych podróży w przestrzeni), to można fantazować na temat tego jak deformowałyby się płody ludzi w czasie takiej kosmicznej ciąży.

Teoria jest faktycznie ciekawa. Wydaje mi się, że przezycie takiego szaraka, który nie stąpał nigdy po Ziemi niekoniecznie jest niemożliwe. Jeśli ludzie osiągnęli by poziom pozwalający na przetrwanie w kosmosie, to sądzę, że przygotowaliby ewentualnych wysłańców do warunków panujących na naszej planecie(chociażby przez stymulowanie ich trudnymi dla nich warunkami w kosmosie).

Teorie trochę gorzej udowodnić, ze względu na nasz wygląd i rozwój płodu na ziemi w normalnych warunkach grawitacyjnych. Nie mam wykształcenia biologicznego, więc proszę nie traktować tego co tu piszę w 100% poważnie, ale z moich rozważań wynika kilka rzeczy.
1 - płód podczas ciąży obraca się w łonie w dowolnym właściwie kierunku i czasem jest do góry nogami, czasem bokiem a mimo to rozwija się normalnie w każdym kierunku.
2 - nasz rozmiar jest uwarunkowany genami, a nie ciążeniem (stąd zróżnicowanie rozmiarów u różnych zwierząt na Ziemi)
3 - nasz rozmiar i wielkość narządów są jakby ustalane podczas rozwoju płodu (nie sądzę, by człowiek w nieważkości miał np inny rozmiar wątroby czy nerek, a już wogóle oczy(które dodatkow musiały by się już w ciąży dostosować do nowego rozmiaru soczewki, gałki ocznej. Plamka żółta musiałaby wykształcić się w innym miejscu)). Zwyczajnie nie ma podstaw by twierdzić, że wszystko w człowieku miałoby innyrozmiar, sam fakt braku ciążenia nie wydaje mi sią wystarczający. Powód jest prosty - odpowiadają za to geny, które nie zmieniają się z braku ciążenia.
4 - jeśli znane byłyby skutki rozmnażania ludzi przy braku ciążenia, zastosowano by systemy utrzymujące chociaż częściowe(a czemuby nie równe g (9.81 m/s2) :)) żeby eliminować te negatywne skutki.

Ciekawa jest tu koncepcja duzych oczu. Napisałem już wyżej o moim rozważaniu na ich temat. Zauważmy, że ludzkie oko jest niesamowitą konstrukcją. Podobnie jak u niektórych zwierząt, mamy coś takiego jak plamka żółta. Właściwie większość wad wzroku powodowanych jest przez nieprawidłowe przenoszenie promieni światła na plamkę żółtą(mówię nie o widzeniu wogóle, ale o widzeniu ostrym). Wyobraźmy sobie, że nagle w ciąży organizm wytwarza sobie takie ogromne oczy, bez wstępnego nawet ich wypróbowania. Wydaje mi się, że jest bardzo mała szansa, że taki organ zadziała, bo nie został wypróbowany w rzeczywistych warunkach, czyli nie podczas zycia płodu, ale przy czynnościach życiowych.
Jedyna możliwość wytworzenia takiego organu wzroku, to dobór naturalny. Wtedy w procesie ewolucji, ludzie przez wiele tysięcy, może nawet setek tysięcy lat, mogliby wytworzyć tak drastycznie inne organy wzroku. Myślę, że jeśli chodzi o inne organy sprawa może, się mieć podobnie, ale na co chcę zwrócić uwagę, to to, że trzeba rozróżnić ewentualne deformacje spowodowane brakiem ciążenia od zmian genetycznych. Te mogłyby zajść, zgodnie z naszą obecną wiedzą, tylko przez fakt długiego(liczonego w dziesiątkach tysięcy lat albo dłużego) przebywania ludzi w kosmosie i dobierania się takich partnerów, którzy będą lepiej przystosowani do życia w przestrzeni.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest dość czytelne:) Jeśli nie, proszę wybaczyć. Jest dość późno, a jutro zapomniałbym co chciałem napisać.
  • 0

#9

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ryjek, dzięki za wyczerpująca wypowiedź :-D
  • 0

#10

Ryj3k.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma za co, wydaje mi się tylko, że dobrze było się podzielić przemyśleniami. Może ktoś pokusi się o rewizję moich poglądów i opisze jak inaczej można na tę sprawę spojrzeć.

Właściwie piszemy o czymś o czym trochę wiemy, ale być może to co piszemy w świetle nauki za parę lat okaże się totalnymi bzdurami. Wszystko co napisałem wydaje się być zgodne z moją wiedzą, która dostępna jest dla każdego. Być może nieświadomie źle postrzegam pewne elementy i przez to moje przemyślenia są zniekształcone:)
  • 0

#11

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę że wszyscy kosmici są podobni budową do ludzi,

a z jakiej przyczyny mieliby być do nas podobni ?
  • 0

#12

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

z tego co wiem, to my jestesmy do nich podobni ; ) a to juz roznica, z takiej przyczyny ze podobno postac humanoidalna we wszechswiecie jest czyms normalnym (disclosure project, tam to bylo omawiane), troche ciezko mi to pojąc, ale czemu zawsze musimy uwazac siebie za pepek wszechswiata, ze nic do nas nie moze byc podobne, moze to wlasnie jest odwrotnie ?
  • 0

#13

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakim normalnym ? na miliardy gatunków na naszej planecie z tego co wiem tylko naczelne mają budowę humanoidalną, co w tym powszechnego ?
mamy być pępkiem wszechświata tak aby inteligencja mogła wyewoluować tylko w postaci ludzi ? najlepiej żeby jeszcze ich samice miały duże cycki i można je było bzykać jak w Star Treku tak ?

w każdym razie nie chodzi mi o to że nie mogło powstać coś do nas podobnego, chodzi mi o to że autor tematu przyjmuje jako pewnik że muszą wyglądać podobnie jak my
  • 0

#14

Ryj3k.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiedź na pytanie: dlaczego humanoid, a nie inna forma?

Jeszcze w latach 90-tych w USA przeprowadzono poważne eksperymenty mające na celu odkrycie w jaki sposób mogą poruszać się istoty żywe.
Eksperyment może nie przemawiać do niektórych, ale proszę mi wierzyć, że jest to sposób bardzo dobrze odzwierciedlający rzeczywistość, ponieważ przeprowadzony w rzeczywistych warunkach.
Zaprojektowano sztuczną inteligencję, znającą jedynie prawa genetyki i ewolucji. Nie miała ona informacji na temat grawitacji czy innych panujących na swiecie warunkach. Program miał do dyskozycji łatwy w obróbce materiał, z którego mógł wycinać walce i równoległoboki o dowolnych wymiarach, następnie mógł je w dowolny sposób łaczyć, i dodawać do nich silniki. Roboty były już budowane przez ludzi, komputer tylko je projektował. Gęstość materiału była zbliżona do średniej gęstości ciała ludzkiego. Zadaniem programu było zbudowanie sztucznego organizmu w dowolnej formie, która najsprawniej będzie się poruszała. Komputer zaczął metodą prób i błędów generować dziwne stworzenia, zbudował nawet coś na kształt węża (w początkowych fazach). Potem komputer wybierał najlepsze wynalazki(niektóre wogóle się nie potrafiły poruszać, niektóre chaotycznie podskakiwały jeszcze inne wyglądały jak czworościan z kikutem służącym do odpychania).
Następni bez ingerencji człowieka, najlepsze wybrane modele byłby ze sobą mutowane, nowe modele przybierały najlepsze cechy swoich przodków. Komputer w trakcjie tej sztucznej ewolucji, zbudował między innymi gigantyczną stonogę o długości około metra i mającą kilka par odnóży, za równie dobry przyjął model czworonoga, który był też mniejszy. W wyścigu wygrał czworonóg, kiedy komputer zaczął kombiować nad udoskonalaniem czworonoga, zaczął między innymi próbować stawiać go na dwie "nogi". Zaczęły powstawać coraz bardziej skomplikowane konstrukcje, tych już jednak nie budowano, a jedynie symulowano ich działanie w programach komputerowych. Okazało się, że komputer ostatecznie zbudował coś na kształt strusia, który poruszał się najlepiej.

Ważne w tym eksperymencie jest zauważenie, że czworonogi próbował postawić na nogi i ten kierunek rozwoju wybrał jako najlepszy. Zauważmy, że na końcu został struś. Zanikły niepotrzebne elementy do ruchu - ręce. Inna sprawa, że komputer nie wiedział, że do ruchu potrzebne są oczy, mózg, itd. Jedynym kryterium było szybkie i stabilne poruszanie się do przodu.

Eksperyment uruchomiono kilka razy już tylko wirtualnie. Dawał podobne rezultaty za każdym razem.
Myślę, że to daje do myślenia.

Do wszystkiego dochodzi, dlaczego mamy 2 ręce dwie nogi i ogólnie jesteśmy dość symetryczni?
Myślę, że to jest ciekawe pytanie. W eksperymencie, komputer próbował się tym bawić. Wyniki takich kreatur nie miały szans na przetrwanie, bo nie potrafiły poruszać się na tyle dobrzę by przetrwać dobór naturalny.
  • 0

#15

Ryj3k.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu, przypadkiem kliknąłęm dwukrotnie DODAJ.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych