Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twarz na drzewie?


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1

sqallpl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Nie interesuje mnie temat tego kto jest wiarygodny a kto nie, to mój pierwszy post na forum, mimo że siedzę tu już jakiś czas.

Napiszę krótko bo nie mam w tym momencie z byt dużo czasu.

Ostatnio na nowo zacząłem się interesować zjawiskami paranormalnymi i w rozmowie z kolegą przypomniałem sobie o pewnej sprawie z przed roku.

Otóż zeszłego lata, roku 2007, na jego działce w miejscowości w której również mieszkam, coś bardzo dziwnego pojawiło się na jednym z drzew. Drzewo znajduje się jakieś 40m od domu, zaraz obok małego bagna, torów i kanału. Z relacji wynika iż nikt niczego z drzewem nie robił, zresztą wcześniej nikt tego nie zauważył, a teren wokół drzewa jest dość mocno zarośnięty.

Pomyślałem że warto byłoby pokazać zdjęcia i film, na forum. Na jakiekolwiek pytania odpowiem potem.

Te zdjęcia były robione parę dni temu, na szybkiego, niedługo postaramy się dodać więcej i z bliższej odległości.

Zdjęć z zeszłego roku nie mamy, oprócz kilku słabych z telefonów.

Od razu zaznaczam że nie jest to żadna prowokacja, a jeżeli ktoś nie wierzy, trudno. Myślę jednak, że wiele osób zainteresuje się tematem, bo zjawisko jest niebywałe.

Widać że jest to efekt odpadnięcia kory, jednak w dość dziwny sposób, a jest to na dość dużej wysokości, ktoś musiałby użyć żeby samemu to zrobić. Dodatkowo ciekawy efekt jest nad "twarzą", ale domysły zostawiam innym, nie chcę nic sugerować.

Pewnie domyślacie się co zauważyła w tym większość osób, a właściwie kogo ;)

Pomniejszone zdjęcia daje na razie na imageshack, potem mogę zamieścić oryginały.

Za ewentualne literówki bądź błędy przepraszam, ale piszę na szybko.

http://img380.images...z2lepszeto9.jpg
http://img253.images...3/twarz1cx2.jpg
http://img253.images...2/twarz3ao8.jpg

FILM: http://wyslijplik.pl...hp?sid=3Y1KZujS
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osobiście kompletnie nie wierzę w takie rzeczy. Dodatkowo na tych zdjęciach twarz widzę tylko wtedy jak hce zobaczyć twarz :)
  • 0

#3

spoko11.
  • Postów: 78
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm... nie wiem co o tym myśleć... ale nie sądze żeby to była twarz.
  • 0

#4

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie-drzewa skąd ja to znam...

Wygląda fajnie i chyba nic więcej
  • 0

#5

sqallpl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.nautilus.org.pl/?i=417"]http://www.nautilus.org.pl/?i=417[/url]

Po przeczytaniu tego stwierdzam, że strach komukolwiek z okolicy to pokazywać, bo można sie spodziewać inwazji wiadomo kogo :) Szczególnie że to co pokazałem rzeczywiście przypomina mi twarz, w przeciwieństwie do drzewa z linku :)
  • 0

#6

szuman.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wygląda jak głowa w kasku lub innym ronlu na głowie.. Żołnierz? Może umarł gdzieś tam pod tym drzewem i teraz się "objawił"? Nie mnie to oceniać, każdy wierzy w to, co wierzy. Ale rzeczywiście, ciekawie to wygląda

Czy ten "portret" z czasem staje się wyraźniejszy, czy wciąż jest taki sam?
  • 0

#7

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To na 100% jest ENT/Drzewiec!! :o

A tak na serio to fajne drzewo i fajnie znaleźć takie coś.. :D Śledzę temat :)

btw. Tez raczej w to nie wierzę... ale kto wie co może się okazać :D

Pozdr0
  • 0

#8

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmm jak dla mnie to wygląda jakby ktoś oskrobał kore żeby uzyskać coś takiego, a jeśli nie, to i tak wygląda to całkiem nieźle :)
wg. mnie dzieło natury, a nie jakiejś nadprzyrodzonej siły.
  • 0

#9

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja podobną twarz widziałem na chodniku w zimę.

A drzewo może mieć raka (patrz: wypukłość na czole portretu) albo jakieś inne choróbsko.
  • 0

#10

sqallpl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wygląda jak głowa w kasku lub innym ronlu na głowie.. Żołnierz? Może umarł gdzieś tam pod tym drzewem i teraz się "objawił"? Nie mnie to oceniać, każdy wierzy w to, co wierzy. Ale rzeczywiście, ciekawie to wygląda

Czy ten "portret" z czasem staje się wyraźniejszy, czy wciąż jest taki sam?


Czy jest wyraźniejszy czy taki sam, nie wiem, bo tak jak napisałem zbagatelizowaliśmy sprawę w zeszłym roku i nie przyglądaliśmy się, sam nie wiem czemu.

Co do twojej teorii, przypomniała mi się pewna rzecz. Parę lat temu, zanim to co tu pokazałem było widoczne, babcia kolegi wspominała coś o jakichś zajść bodajże podczas II wojny. Według niej w bagnie/aktualnie gnoju i szambie, które nadal jest zaraz obok drzew (jest podłużne i ciągnie się wzdłuż wszystkich domów) utonął żołnierz, nie wiem czy Polak czy obcy.

Najciekawsze jest to, że jeśli wierzyć tej historyjce to trafiłeś w samo sendo, bo bagno jest dosłownie 3-4 metry od drzewa.

Nie kojarzyłem tej opowieści z tym wcześniej, nie widziałem w drzewie żołnierza, dopiero Twoja sugestia mi o niej przypomniała.

PS. Wiele takich zjawisk, z tego co widzimy, wiąże się z dziwnymi opowieściami, niektóre tak jak ta o której wspomniałem wydają się aż nadto niczym z horroru, jednak coś w tym może być, bo jak to niektórzy mówią "nie wierzę w zbiegi okoliczności".

Ja sam nie wiem co o tym myśleć. Znając życie po prostu jest to złudzenie, zaś drzewo tak się ukształtowało. Jednak z tego co pamiętam to pozostała część kory jest zdrowa.

Postaramy się zrobić więcej zdjęć z bliższa i w słoneczny dzień.
  • 0

#11

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zrób zdjęcie z różych kątów, najlepiej żeby były zdjęcia całego pnia( na około ) na tej wysokości, przyda się.
  • 0

#12

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo chciałabym w to uwierzyć,ale jest to niestety namalowane na drzewie przy pomocy szablonu.

Farba jest bardzo delikatna,być może to nie farba,a jedynie kreda...by nie tworzyć dokładnego zarysu. Szablon tez nie jest równy,co by podejrzanie nie wyglądało... Ale ewidentnie zaznaczone są usta,nos i wielkie dziury-oczy w dużej głowie (typowy obcy).

PODRÓBA!!!
  • 0

#13

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz to wyjaśnić (pod warunkiem, iż jest to prawdziwe zdjęcie) musisz dać więcej zdjęć. Najbardziej przydadzą się te, które ujmą je w całości (to drzewo), oraz zbliżenia od pnia do korony...
  • 0

#14

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo chciałabym w to uwierzyć,ale jest to niestety namalowane na drzewie przy pomocy szablonu.

Farba jest bardzo delikatna,być może to nie farba,a jedynie kreda


Skoro być może to kreda lub farba to prosił bym o film jak twarz jest polewana wodą, albo rozpuszczalnikiem.
Trzeba wyeliminować jak najwięcej opcji aż zostanie jedna właściwa.
  • 0

#15

sqallpl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dam więcej zdjęć ale nie dzisiaj.

Ten post dotyczący rzekomego malunku mnie nawet ucieszył bo to znaczy, że wizerunek jest wyraźny. Zrobię zdjęcie z bardzo bliskiej odległości, aby rozwiać te wątpliwości.

Najciekawsze w Twojej wypowiedzi jest to, że Ty po prostu stwierdzasz iż faktem jest to co Ty wywnioskowałaś :D

W takim razie proponuje zamknąć temat, a ja jutro pójdę i zetnę drzewo, bo po co to oglądać skoro stwierdziłaś że to malunek. Rozwiałaś wszelkie wątpliwości ludzi. Dziękujemy Ci. ;)

PS. A obcego to nie wiem skąd wzięłaś, poza tym sztuką byłoby podrobić naturalną "redukcję?" kory, przy użyciu farby lub kredy (patrz zdjęcie na zbliżeniu)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych