Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziewczyna za szkłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

shatan 6699.
  • Postów: 36
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W necie znalazłam kilka ciekawych filmików, nie wiem czy one już były ale bardzo mnie zaciekawiły

w 1 na początku widać orb który leci od lewej do prawej a potem dziewczynę za szkłem ;p

http://pl.youtube.co...feature=related


Na początku myślałam że to fake ale teraz już sama nie wiem


w 2 widać tą samą dziewczynę to już bardziej wygląda jak fake ale nie umiem wyjaśnić jak ona zniknęła, nie widać żadnych tajnych kryjówek :o

http://pl.youtube.co...feature=related

Czekam na wasze opinie
  • 0

#2

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to ja Ci wyjaśnię:

W dzisiejszych czasach istnieje coś takiego jak montaż filmu,efekty,grafika. To nie jest film nagrany na zasadzie :stawiamy kamerę,włączamy "on" i co się nagra to prawda.

Dla mnie jest to fajnie zrobiony filmik-jednak wątpie by pokazywał rzeczywistość.
  • 1

#3

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje sposób na zrobienie takich filmów ;)
Wystarczy zwykła szafa, ze szklanymi elementami w drzwiach. Wystarczy aby ktoś tam po prostu wszedł i podświetlił lekko swoją sylwetkę lampą lub zwykłą latarką. Wtedy ukazuje nam się zarys tajemniczej postaci w 2d (bo to szafa).



Działa to na zasadzie podświetlania twarzy od dołu latarką w nocy, by kogoś wystraszyć... ;)
  • -1

#4

pierwszy świadek.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się ze ta dziewczyna to jakis duch
  • 1

#5

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dziwi mnie reakcja tego gościa. Niby się przestraszył, ale jakoś sztucznie to wyglądało :o ale 100% pewności nie mam.
  • 0



#6

Michal777.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może te półki za drzwiami to są drugie drzwi którymi ona wchodzi potem wychodzi zamyka je i wygląda to na to że to duch :?:
  • 0

#7

Nieznajomy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy oglądaniu pierwszego filmu też pomyślałem że to fake, bo IMO można to było zrobić dość łatwym sposobem, nawet bez żadnych programów. Po prostu ktoś stał za szybą przy zgaszonym świetle, podświetlił się czymś (jak ktoś już pisał wcześniej), następnie ok. 1:22 robimy cięcie (kamera stoi nieruchomo), osoba wychodzi z szafki, i kręcimy dalej :) Ale, znowu przy drugim filmie już by to nie przeszło... Jak pisał mój przedmówca, możliwe też, że w szafce są po prostu jakieś ukryte drzwi, i ktoś się szybko za nimi chowa zanim kamerzysta otworzy drzwi. Innej możliwości żeby racjonalnie to wyjaśnić nie widzę, a nie znam się na edycji filmu na kompie, i nie wiem, czy jakimiś "efektami specjalnymi" dałoby się takie coś uzyskać...

Chociaż, z drugiej strony, bardzo realistycznie to wszystko wygląda. I chyba ciężko by było uzyskać taki efekt... Na drugim filmie ok. 55 sekundy aż ciary przechodzą po plecach ;) Poza tym, koleś który dotyka szyby na pierwszym filmie, mówi że jest zimna :o

Sam nie wiem co o tym myśleć. Chyba jednak skłaniałbym się ku wersji, że jest to prawda... Tylko zastanawia mnie, czemu zjawa ukazuje się tylko w spiżarce ;)
  • 0

#8

MoonlightShade.
  • Postów: 73
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia czemu duch nie pokaże się po otwarciu drzwi, przecież skoro nie stuka nie wybija szyby nie wrzeszczy przeraźliwie to chyba nie ma złych intencji, więc czemu nie wychodzi? Mimo wszystko wierzę, że to nie fake.

Tylko zastanawia mnie, czemu zjawa ukazuje się tylko w spiżarce

- może tam umarła, albo mama tam ją zamykała jak była nie grzeczna (oczywiście jeszcze za życia :) )

Pozdrawiam.
  • 0

#9

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie FAKE, choć fajny :P

To proste - dziewczynka wyszła z tego pomieszczenia, w tym momencie wycięto kadr i wyglada jakby tam wyparowała :) Co do półek, można je łatwo zdjąć i założyć

Tylko w drugim zastanawiające ale zawsze można zwalic na programy graficzne

Oj, chyba sceptykiem zostanę hehe :P
  • 0

#10

Samira.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze nagranie łatwo można uznać za sztuczne... wyciąć kilka kadrów, tu i tam coś podpicować...
Drugie jest zastanawiające! Na pewno robi wrażenie...

Powiedzcie mi tylko jedno - dlaczego, do licha, dlaczego większość duchów to małe dziewczynki?
  • 0

#11

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli na pewno fake'iem można nazwac 1 filmik to następny robiony przez tą samą osobe też bedzie fake.. po co ma na 1 ściemniac a na następnym już naprawde nakręcic ducha ??
  • 0

#12

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi tylko jedno - dlaczego, do licha, dlaczego większość duchów to małe dziewczynki?


Postać na filmikach nie można nazwać dziewczynką, a raczej dziewczyną.
Dlaczego większość duchów to małe dziewczynki? Może dlatego, że są straszniejsze od małych chłopców?
Nie mam pojęcia.

Pierwszy filmik był raczej sztuczny, w drugim do klamki można by przywiązać żyłkę i otworzyć. I gdyby to było fałszywe nagranie, to nie sądzę, że dziewczyna podświetlałaby twarz od dołu latarką, bo jednak to światło poszłoby dalej do góry, a na żadnym filmiku nie można czegoś takiego zaobserwować.
  • 0

#13

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Choć, przepadam za filmikami z duchami jak dla mnie fake. Tak wyraźnie widać twarz, ręce i nawet nogi (a może to są skarpetki :mrgreen: ) W każdym razie nie było specjalnie straszne. Choć pomysł na pokazanie "ducha" w szafie gdzie są półki i nie ma jak sie tam ruszyć, jest ciekawy.
  • 0

#14

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi tylko jedno - dlaczego, do licha, dlaczego większość duchów to małe dziewczynki?


The Ring, Klątwa itp itd. to wszystko robi swoje. A co do prawdziwości lub nieprawdziwości filmików, to nie dowiemy się tego raczej. Z jednej strony - można coś takiego zmontować, z drugiej - może to być "duch", czy co tam sobie chcecie. To, czy będzie to dla was fejk czy tru zależy tylko od was.
  • 0



#15

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi sie wydaje, ze koles ma w domu szafe otwierana w dwoch pomieszczeniach. Postanowil to wykorzystac i zrobic furore na u2bie. Samoczynnie otwierajace sie drzwi to przeciez nie jest wielki problem. A dziewczynka pojawiajaca sie za szyba moim zdanim po prostu wchodzi drzwiami z drugiego pokoju.

Wysunalem ta teorie niemal od razu ale potem sie zastanowilem nad nia jednak bo przypatrzylem sie przestrzeni pomiedzy krawedzia polek a drzwiami i doszedlem do wniosku ze to zaledwie 5 - 10 cm.
Potem jednak urozmaicilem moja teorie tym ze polki nie sa przygwozdzone tylko polozone na kolkach przez to mogla sie wepchnac pomiedzy unaszac lekko polke co dawalo wieksza przestrzen.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych