Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oto dowód, że na Marsie jednak jest woda,według NASA ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli jasne grudki materii wyglądają jak lód i rozpuszczają się jak lód, to nie jest to sól. Ekipa naukowców NASA odpowiedzialna za misję Phoenix Mars Lander oświadczyła właśnie światu, że na Czerwonej Planecie z pewnością znaleziono zamrożoną wodę, a nie pokład soli. Na dowód ujawnili zdjęcia, na których widać, jak grudki wyparowują.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


"To musi być lód. W ciągu kilku dni te małe grudki znikły całkowicie, to najlepszy dowód, że to lód. Zastanawialiśmy się, czy to nie sól, ale sól tak się nie zachowuje" - tłumaczy Peter Smith, jeden z członków ekipy Mars Landera.

Grudki pojawiły się na dnie jednego z wykopów badawczych, które Mars Lander zrobił wokół siebie. Metalowa łopatka na ramieniu robota dogrzebała się do grudek 15 czerwca - 19 czerwca większość zniknęła.

Tego samego dnia, już w innym wykopie, robot natrafił na twardą, gładką powierzchnię tuż pod marsjańskim pyłem i wstrzymał pracę, by nie uszkodzić ramienia. NASA podejrzewa, że to kolejna, tym razem duża bryła lodu.

Odnalezienie wody byłoby wielkim przełomem w badaniach kosmosu. Jest szansa, że w wodzie tej można będzie znaleźć mikroorganizmy, które nie pochodzą z Ziemi.

Źródło : Dziennik.pl



W kosmosie na pewno może istnieć cala masa zupełnie innych pierwiastków niż te obecne na Ziemi.Jest to jak najbardziej możliwe (naukowcy tego nie wykluczają), jednak (zgodnie z założeniami) o masie atomowej nie mniejszej niż Ununoctium (który został odkryty zaledwie 9 lat temu...). Możliwe także, że na samej Ziemi są jeszcze nieodkryte pierwiastki.Jednakże istnieje wiele związków na Ziemi które po podgrzaniu się topią i maja barwę biała wiec nie jest to dowód na 100%.Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to ze ta sonda prócz kamer i mechanizmów do kopania za wiele już nie posiada,zapomnieli zapakować czegoś do analiz ;d? Przecież sonda została wysłaną w 2007 wiec nie wątpię aby NASA nie posiadała odpowiedniej technologii hehe raczej chyba trochę poskąpili kasiorki na pokrycie powierzchni izolacji promu Discovery gdy ten będzie wracał na Ziemie ;d ;) .W życie poza ziemskie wieże w 100% ale ten dowód to nie dowód ;d jak sprowadzą to do analiz na ziemie i wyniki będą pozytywne wtedy będą mogli fetować ;) ,chociaż dla NASA już samo sprowadzenie tych próbek będzie sukcesem hehe.

Edit [21.06.08] dj_cinex
Autor tematu po raz kolejny nie podaje źródła pochodzenia informacji. W przeszłości było to normalne i regularnie sie powtarzało.. W tym przypadku został o to poproszony przez PW... jednak nie było żadnej reakcji. Po drugie : 7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na imageshack.us lub na własny serwer. Tym samym temat ten na czas nieokreślony zostaje zamknięty. Może to w końcu nauczy tego usera jak należy tworzyć/edytować tematy na forum.


Temat został otwarty (na prośbę autora), autor zobowiązany jest aby podać źródło i przenieść obrazki na inny serwer niż oryginalny. Za jakiś czas zostanie to sprawdzone a wpisy moderatora usunięte.
  • 0

#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi jak to możliwe, że ta zła NASA, która wszystko ukrywa ogłasza takie coś ? :->
Mam nadzieję, że wraz z dalszymi odkryciami na Marsie upadnie kilka teorii spiskowych.
  • 0



#3

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chca odwrocic uwage od tego co naprawde tam jest napisza ze istnieje woda jakies bakterie i ciekawscy daza se na luz to taka zmyla. Czemu nie wysla sondy tam gdzie sa zielone obszary na marsie/??od dawna posiadaja technike skrywana oczywiscie ktora podroz tam umozliwia w bardzo krotkim czasie kiedys sie o tym przekonamy
  • 0

#4

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi jak to możliwe, że ta zła NASA, która wszystko ukrywa ogłasza takie coś ? :->
Mam nadzieję, że wraz z dalszymi odkryciami na Marsie upadnie kilka teorii spiskowych.



Ogłasza ale nadal nie wiadomo co to jest ;) .Nasa ukrywa przede wszystkim ważne informacje które w jakiś sposób mogłyby podważyć wiarę ludzi w kościół, być nie wygodne dla rzadow i trudne do wyjaśnienia dla mediów ;) .Zresztą jak wiemy retuszują oni w Photoshopie po pracy nie które zdjęcia z chociażby marsa.Woda o ile to jest woda za dużo w tej chwili nam nie mówi to zdjęcie i ich oświadczenie.Nasa uwielbia się chwalić pomniejszymi sukcesami jak odkryciem jakiejś odległej planetoidy bądź karla ale nigdy niczym większym.Gdyby odkryli coś na kształt planety X na pewno ta informacja by nie trafiła do mediów tak od razu.U mnie maja przekichane za zaniedbanie księżyca notoryczne retuszowanie i bluzganie na prawo i lewo swoich opinii ze każdy obiekt zauważony na niebie to balon meteorologiczny bądź satelita.Oczywiście odkrycie wody będzie sukcesem tylko niech najpierw sprowadza te próbki ;d.
  • 0

#5

korba.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To musi być lód. W ciągu kilku dni te małe grudki znikły całkowicie, to najlepszy dowód, że to lód. Zastanawialiśmy się, czy to nie sól, ale sól tak się nie zachowuje" - tłumaczy Peter Smith, jeden z członków ekipy Mars Landera.

A może to wiatr? :mrgreen:
  • 0

#6

MateuszS.
  • Postów: 91
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja - grudki były małe może to wiatr je zdmuchnął
  • 0

#7

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up & up2
To bym się śmiał :mrgreen: , ale zauważcie, że inne kamyki podobnej wielkości nie poruszyły się nawet o milimetr.
  • 0

#8

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasa ukrywa przede wszystkim ważne informacje które w jakiś sposób mogłyby podważyć wiarę ludzi w kościół, być nie wygodne dla rzadow i trudne do wyjaśnienia dla mediów ;) .Zresztą jak wiemy retuszują oni w Photoshopie po pracy nie które zdjęcia z chociażby marsa.Woda o ile to jest woda za dużo w tej chwili nam nie mówi to zdjęcie i ich oświadczenie.Nasa uwielbia się chwalić pomniejszymi sukcesami jak odkryciem jakiejś odległej planetoidy bądź karla ale nigdy niczym większym.Gdyby odkryli coś na kształt planety X na pewno ta informacja by nie trafiła do mediów tak od razu.U mnie maja przekichane za zaniedbanie księżyca notoryczne retuszowanie i bluzganie na prawo i lewo swoich opinii ze każdy obiekt zauważony na niebie to balon meteorologiczny bądź satelita.Oczywiście odkrycie wody będzie sukcesem tylko niech najpierw sprowadza te próbki ;d.


Podaj choćby jeden przykład ukrywania przez nasa jakiejś istotnej informacji, albo zaprzestań popisywać się tak bezmyślną krytyką. Jeśli na stronie głównej misji PHOENIX są dostępne surowe kadry z podaniem warunków oświetlenia, rodzajem filtru barwnego, itd, jaki sens ma gadanie o retuszowaniu zdjęć? Nie rozumiesz jaką techniką te zdjęcia są wygenerowane ani jak składane w finalne obrazy. Każdy posiadacz programu graficznego może te surowe kadry składać samodzielnie i tworzyć ich kolorystykę wedle własnego uznania. NASA nie jest do tego w ogóle potrzebna, tym bardziej nie ma sensu retuszowanie tych zdjęć po godzinach. (ha,ha,ha!) Posługujesz się urojonymi uprzedzeniami a nie rzeczowymi argumentami a te "odkrywcze stwierdzenia" nie mają logicznych podstaw.

Odkrywaniem planet poza orbitą Plutona zajmują się wyspecjalizowane obserwatoria astronomiczne a nie NASA.

Najbardziej ubawiłeś mnie stwierdzeniem, że NASA jakoby "zaniedbała Księżyc". Na czym to zaniedbanie miało by Twoim zdanie polegać?
  • 0



#9

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja - grudki były małe może to wiatr je zdmuchnął

niemożliwe, przy ciśnieniu na marsie to musiałby być jakiś huragan nad huraganami

swoją drogą ciekawi mnie dlaczego nie zamontowano na tej sondzie jakiegoś podgrzewacza żeby ewentualny lód rozmrażać, czy to aż takie trudne...
  • 0

#10

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

darokrol - skoro nie masz pojęcia o temacie to dlaczego wpisujesz tutaj takie głupoty? Myślisz, że w NASA pracują jacyś debile i nie wiedzą co robią?
  • 0

#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

swoją drogą ciekawi mnie dlaczego nie zamontowano na tej sondzie jakiegoś podgrzewacza żeby ewentualny lód rozmrażać, czy to aż takie trudne...

Phoenix ma 8 "kuchenek" podgrzewających marsjański pył do temperatury, w której rozpada się on na atomy. Bo nie o rozmrażanie lodu tu chodzi, tylko o analizę spektralną próbki. Cząsteczki wody, jeśli znajdą się w próbce, zostaną szybko wykryte. W pierwszym materiale pobranym z powierzchni wody nie znaleziono - być może dlatego, że badany pył pochodził z wierzchniej warstwy, lub dlatego, że lód zdążył wysublimować w ciągu kilku dni od pobrania próbki do jej podgrzania.
Więcej tutaj.
  • 0



#12

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i na marsie rzeczywiście istniało kiedyś życie, ale nie wierzycie chyba iż NASA, korporacja maskująca i tuszująca wszystko praktycznie, tak normalnie puści to w świat, mi coś tu śmierdzi
  • 0



#13

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wątpliwości, czy rzeczywiście rozumiesz to, czym piszesz?

http://pl.wikipedia.org/wiki/NASA" target="_blank">http://pl.wikipedia.org/wiki/NASA
http://pl.wikipedia....wiki/Korporacja" target="_blank">http://pl.wikipedia....wiki/Korporacja
  • 0



#14

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam, źle złożyłem zdanie, chodzi tylko o to iż nie jestem pewien czy NASA określić korporacją czy organizacją, czy może czymś innym...
  • 0



#15

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to oni maja zdjecia, to oni tam byli, to oni wywalaja grube pieniadze na to i to oni decyduja o tym co pójdzie w swiat a co nie, proste ?

nie nam jest rozstrzygac czy to jest woda czy nie, to NASA ma specjalistów, inzynierów, profesorów i w pyte innych uczonych ktorzy sie na tym znaja, osobiscie lekko mnie to irytuje jak ktos mowi ze NASA cos skrywa albo niepokazuje wszystkiego, jezeli rzeczywiscie tak jest to musi byc jakis powod albo poprostu sa to tylko jakies podejrzenia ktore niepowinny byc ujawnione, bo po co ?

Może i na marsie rzeczywiście istniało kiedyś życie, ale nie wierzycie chyba iż NASA, korporacja maskująca i tuszująca wszystko praktycznie, tak normalnie puści to w świat, mi coś tu śmierdzi


to sie ku**a umyj

a i jescze jedno, masz jakis dowod na to ze rzeczywiscie NASA wszystko tuszuje i maskuje ? w internecie jest wszystko (prawie) i trzeba odrozniac pierdoły od prawdziwych informacji i nie wierzyc w byle pierwszy lepszy artykul ktory wyskoczy ci w guglach

troche sie spinam ale mam znajomego ktrory pracuje w nasa i takie pieprzenie mi nie smakuje
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych