Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs fotograficzny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
76 odpowiedzi w tym temacie

#1

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Konkurs fotograficzny


Konkurs polega na wykonaniu i zaprezentowaniu pracy z zakresu określonej tematyki



Zasady:



Tematyka pracy:

Piękno natury - zjawiska atmosferyczne:

1. wschody i zachody słońca, zorze;

2. mgły, tęcze, obłoki, halo, błyskawice itp.


Technika pracy:

Fotografia. Format końcowy pliku: .gif, .jpg nie większy niż 640x480 (480x640) pikseli.


Zabronione:

Zabronione jest wykorzystywanie gotowych fotografii. Praca musi mieć charakter autorski. Złamanie tej reguły skutkuje dyskwalifikacją.


Zasady końcowe:

Prace należy zgłaszać w tym temacie. Jeden użytkownik może zgłosić 2 fotografie - po jednej w każdej kategorii. W przypadku, gdy dany użytkownik zamieści kilka zdjęć, w ankiecie końcowej pod uwagę będzie brane ostatnie albo wskazane przez autora. Każda praca powinna posiadać tytuł, podany w momencie wstawienia pracy na forum np.

Plik graficzny
Tytuł: Błyskawica

Prace mogą być zgłaszane do końca sierpnia. Po upływie tego okresu odbędą się ankiety trwające 3 dni. Do finału przechodzą 3 najlepsze prace z każdej grupy. Pliki graficzne proszę umieszczać bezpośrednio na forum za pośrednictwem serwisów hostujących zdjęcia np. imageshack.us.


Nagrody:

Dla pracy nr 1 - :gold:
Dla pracy nr 2 - :silver:
Dla pracy nr 3 - :bronze:

Użytkownik +..... edytował ten post 09.08.2008 - 10:39




#2

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To pierwsze koty za płoty :) Zgłaszam pierwsze zdjęcie ale nie ostatnie ;) i przy okazji pytam czy moga być trochę obrobione w jakimś programie?
"Kraina szadzi"
Dołączona grafika



#3

Kruk....
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piękna praca, pomyślec, że takie rzeczy piękne są na świecie...

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy szadź kwalfikuję się do zjawisk atmosferycznych?
Moim zdaniem obróbka komputerowa, to już tak integralna część fotografii, że musi być dozwolona.



#5

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja sie zapytam jeszcze inaczej, czy można bardzo zmodyfikować zdjęcie (oczywiście własnego autorstwa), czy zjawisko atmosferyczne musi być w pełni prawdziwe i dopuszczalna jest jedynie ewentualna korekta kolorów?

#6

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
"Zachód słońca nad miastem"



#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy szadź kwalfikuję się do zjawisk atmosferycznych?

mylo proszę, szadź to jedno z najpiękniejszych zjawisk atmosferycznych, na dodatek dość rzadkie bo do jej powstania są potrzebne szczególne warunki- dość wysoka wilgotność, ale nie za duża przy minusowej temperaturze.

czy zjawisko atmosferyczne musi być w pełni prawdziwe

Myślę że ma być prawdziwe, bo po pierwsze mamy dużo czasu na wykonanie zdjęcia.
A po drugie gdy przerobisz tak zdjęcie, ono nadal będzie zdjęciem?



#8

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Przedstawiam fotografię pt. "Dolina Brdy"

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

czy zjawisko atmosferyczne musi być w pełni prawdziwe

Zjawisko atmosferyczne musi być prawdziwe.

Moim zdaniem obróbka komputerowa, to już tak integralna część fotografii, że musi być dozwolona.

Tak, można korzystać z programów graficznych.



#10 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdjęcie Asieńki jest o tyle niezwykłe, iż ukazuje raczej - moim zdaniem - nietypową szadź, bo taką smaganą wiatrem przy osiadaniu.
A, że piękne - tak jak autorka - to druga sprawa.
Dolina Brdy też mi się bardzo podoba. Takie klimatyczne zdjęcie i ta paleta kolorów - niesamowita.
Fotografia, jak piękny obraz malarski.
Popełniłem swego czasu kilka zachodów słońca, ale musiałbym poszukać.
Mam nadzieję, że w sierpniu, na wczasach w Świnoujściu, uda mi się zrobić parę klimatycznych fotek, to może zawalczę, choć sprzęt mam mocno amatorski.

#11

Kruk....
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niebo nad zdjęciem "Zachód słońca nad miastem" wygląda, jak odbicie zachodzącego słońca w wodzie :D

#12

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że w sierpniu, na wczasach w Świnoujściu, uda mi się zrobić parę klimatycznych fotek, to może zawalczę, choć sprzęt mam mocno amatorski.

Ja też mam mocno amatorski sprzęt, ważne jest wiedzieć co i kiedy i jak uchwycić.
W Świnoujściu jest piekna plaża i nie tylko plaża :)



#13

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Asieńka jest mały problem z wymiarem Twojego zdjęcia. Dopuszczalne max. to 640 x 480 natomiast Twoje ma 450 x 600.
Ehh tylko szkoda, że do tego konkursu potrzebny jest jakiś w miarę dobry aparat. Ten mój z komórki (SE K550i 2Mpix) robi zdjęcia w słabej jakości :/ Mam jeszcze trochę lepszy w kamerze, ale ta jest trochę za duża żeby ją w nosić kieszeni. Może sobie jakąś kupię w czasie trwania konkursu.
Ahh i ta obróbka graficzna... to jest konkurs fotograficzny a nie graficzny. Jak dla mnie nie powinno być żadnego majstrowania przy zdjęciach (z wyjątkiem zmiany rozdzielczości). Kiedyś tam czytałem artykuł w gazecie, że ktoś zrobił zdjęcie gołębi siedzących na dachu przystanku autobusowego. Ta praca wygrała, ale po jej analizie okazało się, że kilka gołębi jest skopiowanych i wklejonych w inne miejsce. Praca została zdyskwalifikowana.
Konkurs fotograficzny wg mnie polega na takim zrobieniu zdjęcia, aby nie była potrzebna korekta graficzna.



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Korekcja graficzna, czyli: podciaganie kolorów, wyostrzanie bądź "blurowanie" niektórych fragmentów, kontrast, niwelowanie przepaleń itp. Niemal wszystkie nagradzane w konkursach fotografie, są widocznie poprawiane komputerowo.



#15

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
K-PAX


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych