Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzaty, krasnoludki i gnomy


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1

Elendil.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, chciałam poruszyć tutaj temat skrzatów, gnomów i temu podobnych ponieważ szukałam na forum ale nie znalazłam takiego tematu. Tak więc na samym początku proszę o w miarę całkowicie poważne komentarze :)

Od jakiegoś czasu odwiedzam rożne strony typu paranormalne.pl czy NPN. Ale nigdy nie pomyślałabym, że skrzaty także mogą uchodzić za jakieś dziwne zjawisko, przecież wiadomo, że występują w baśniach i legendach a nie w rzeczywistości. Sprawa mojego postrzegania skrzatów kompletnie się zmieniła przez jedną rozmowę z koleżankami. Rozmawiałyśmy sobie właśnie o takich zjawiskach, duchach itp. I jedna z koleżanek zaczęła temat skrzatów, a dokładniej powiedziała, że jej koleżanka widziała jednego bodajże w piwnicy na słoikach z przetworami, wystraszyła sie i uciekła. Oczywiście pierwszą naszą reakcją na taką wiadomość był śmiech. Jakoś nie potrafiłam sobie wyobrazić takiej sytuacji, głównie dlatego, iż koleżanka, która rzekomo widziała tego krasnoludka nie jest raczej osobą skłonną do opowiadania takich historyjek. Ale moje zdziwienie było jeszcze większe gdy koleżanka opowiadająca, powiedziała do nas żebyśmy sie nie śmiały bo na początku ją tez to rozbawiło, ale inna jej bliska koleżanka też widziała w swoim domu krasnoludka w spiżarce na słoikach. Natomiast relacja tej drugiej koleżanki wyglądała trochę inaczej gdyż po zobaczeniu krasnala ten strzelił w nią czymś w klatkę piersiową, po czym zrobiło jej się ciepło w to miejsce i ze strachu uciekła.

Poszperałam trochę w internecie i na ten temat z ostatnich ciekawych rzeczy znalazłam takie wideo z artykułem o chłopakach, którzy nagrywali sobie filmiki i nagrali gnoma.

http://www.thesun.co...ticle902014.ece

Inna wzmianka o gnomie z Ekwadoru:
Zielony gnom widziany w Ekwadorze

Liczni mieszkańcy ekwadorskiego miasta Quininde zaalarmowali policję po tym, jak widzieli dziwne stworzenie przypominające gnoma w rejonie centralnego placu w mieście. Marco Preciado powiedział przedstawicielowi gazety Diario Ekstra, że gnom miał poniżej metra wzrostu i że widział go trzykrotnie. Kiedy próbował go śledzić, gnom w pewnym momencie zniknął mu z pola widzenia.
Cecilia Cedeno, właścicielka sklepu monopolowego, powiedziała, ze ukazał się on grupie ludzi przebywających w pobliżu jej sklepu. Wydał z siebie głośny chichot i uciekł w pośpiechu.
Rzecznik policji powiedział, że ludzie są przestraszeni i jednocześnie zafascynowani tym zdarzeniem. "Prowadzimy dochodzenie i sądzimy, że ten ktoś chce zrobić z całego miasta pośmiewisko" - powiedział.

A może ktoś z Was ma jakąś interesującą historię w tej sprawie? Liczę na ciekawe wypowiedzi :) :)
  • 0

#2

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wtedy w Ekwadorze... Chyba omawiano to na forum. Widziano go w święto Hash Dash. :)
  • 0

#3

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ciekawe kto stoi koło sklepu monopolowego. Kit a z tym filmem to wygląda jakby ktoś puścił elektrycznego krasnoluda ogrodowego są takie zabawki.
  • 0

#4 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Może tak podaj źródło tej Twojej wzmianki? :)
  • 0

#5

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U naszych sasiadow za zachodnia granica, skrzaty i krasnale sa w kazdym ogrodku ;)
A tak na powaznie to mysle, ze w tej legendzie tkwi ziarno prawdy. Pamietam, ze kilka miesiecy temu przewinal mi sie art. poruszajacy te tajemnice. Chodzilo o to, ze dawniej, np. w sredniowieczu, ludzie mogli interpretowac spotkania z kosmitami inaczej niz my obecnie. Przypuscmy, ze jakis niepismienny chlop, katolik, spotkal sie z zaloga statku kosmicznego. Pewnie sie wystraszyl, pobiegl do wsi, rozglaszajac na prawo i lewo co sie stalo. Po drodze poszedl jeszcze do wojta i plebana. Po okolicy roszeszla sie wiesc, ze ktos spotkal male istoty przypisujac im magiczna moc, a ktos inny cos dopowiedzial, jeszcze inny kazal sie za nich modlic, itp. I tak powstala legenda o krasnalach.
  • 0



#6

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W zasadzie to nic nowego istnieja tak jak my z jedna roznica one moga pojawiac sie w wymiarze fizycznym my natomiast w wymiarze eterycznym tylko czasami nie przenoszac tych ze wycieczek do fizycznego umyslu.
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako dziecko widziałam skrzata w mim ogrodzie ;) . Miałam może z 8 lat i obserwowałam z balkonu jak mama krząta się po ogrodzie coś tam przesadzając, pamiętam ,że słońce właśnie zachodziło. Nagle obok oczka wodnego, przy jednym z krzaków zobaczyłam niewielką istotkę w czerwonej, szpiczastej czapeczce, krzyknęłam do mamy "Mamo, zobacz! Koło oczka wodnego stoi skrzat!" i w tym momencie osóbka schowała się za krzakiem. Tyle go widziałam.
Teraz oczywiście uważam ,że było to zwykłe przewidzenie, przecież co jak co ale skrzaty nie istnieją. Ale moja mama w nie wierzy , twierdzi ,że dzieci widzą więcej niż dorośli i ja naprawdę jako dziecko tego skrzata widziałam. Taa, akurat... ciekawe tylko dlaczego nikt nigdy więcej go nie widział. :lol2:
  • 0



#8

Elendil.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj 4 artykuł od góry:
http://www.ufoinfo.c...8/rnd0820.shtml

i tu:
http://www.witchvox....t...9&offset=15

ale raczej nigdzie nie ma konkretniejszych informacji.

A co do tego filmiku to jest chyba jakaś mania na tego gnoma tyle wzmianek o nim znalazłam że hoho ;)

do Ana Mert
nikt go więcej nie widział bo taka jest natura skrzatów, żeby się chować, a nie pokazywać ;) a może mama się nie chce przyznać, że widziała :)
  • 0

#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam myślę, że jest tyle rzeczy na świecie, o których niewiele wiemy, że nawet istnienie krasnoludków i gnomów by mnie nie zdziwiło :D myślę, że jest w tym coś.
  • 0

#10

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natomiast relacja tej drugiej koleżanki wyglądała trochę inaczej gdyż po zobaczeniu krasnala ten strzelił w nią czymś w klatkę piersiową, po czym zrobiło jej się ciepło w to miejsce i ze strachu uciekła.


A fe, pewnie została jej biała plama na bluzce po tym incydencie.

Ten skrzat z filmu wygląda groteskowo, ale takie spotkanie wieczorem musiało być przerażające. Szkoda, że nie widać więcej szczegółów krasnala.
  • 0

#11

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapomnieliscie o Drowach, Skavenach, Okrach, Trollach, itd.
Nie zebym sie nabijałm sam jeste Wysokim Elfem.. Ba Wysokim Magiem :E.

Kazda legenda ma ziarnko prawdo. Problemem jest kiedy to ziarnko zostaje nadinterpretowane.
  • 0

#12

Qrczak11.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W co jak w co, ale w krasnale i inne gnomy nie jestem skłonny uwierzyc...
Jak zobacze to pewnie uwierze.

A historie Twoich kolezanek są co najmniej zabawne :P Skrzat w szpizarce ? Hehe ...
Przypomnialo mi sie jak facetka od polaka w 2 albo 3 klasie podstawówki weszla do klasy i zaczela mowic, że w jej domu żyja krasnoludki...
Wszyscy oczywiscie wtedy uwierzylismy, ale na koniec lekcji zaczela sie z nas smiac :lol2:
  • 0

#13

Elendil.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może i te historie są śmieszne, pewnie głównie dlatego że mowa o skrzatach ;) ale czy gdyby one powiedziały, ze zobaczyły ducha albo chupacabre to pewnie inaczej byśmy na to patrzeli :P
no i jeszcze w dodatku typowo krasnoludkowe zachowanie w spiżarce na słoikach ;) ;)

a co do filmiku, jestem ciekawa jak zachowaliby się ci chłopcy w dzień, chyba raczej nie uciekli by z krzykiem, a dodam ze to raczej nie jest człowiek karzeł, bo zbyt mały :) już szybciej teoria z zabawką krasnoludkiem by pasowała...
  • 0

#14

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja z kolei pamiętam, że jak byłem młodszy to byłem na wakacjach u wujka. Mieszka on za lasem, na odludziu. Ma piękny ogród. No i pewnego ranka mnie obudził wcześnie i powiedział, że chce mi coś pokazać. Przeszliśmy do innego pokoju do okna i wtedy zobaczyłem małą sylwetkę z charakterystyczną czapką jak idzie w stronę krzaków śmiesznym krokiem. Jakby podskakując, biegnąc i cwałując zarazem, ale miało to też coś z tańca. Była wielkości lalki-dzidziusia. Wujek powiedział mi, że już go parę razy widział.
  • 0

#15

Sec.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli istnieją to po co się chowają? Ja bym chętnie takiego gnoma przygarnął.
Fajnie chodzi na tym filmiku. ; D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych