Skocz do zawartości


Zdjęcie

REM Dreamer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Garcia.
  • Postów: 25
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam otóż ostatnio wpadłem na pomysł może głupi ,a może warty większej refleksji.


Otóż oglądałem któregoś razu TV i wpadłem na program gdzie mówiono o snach i o lucid dreams wiadomo też ;)


I tam padło stwierdzenie ,że podczas snu nasze partie mózgu odpowiedzialne za logiczne myślenie są całkowicie wyłączone dlatego też jak pojawi się w śnie jakiś potwór to dla nas w śnie normalka ;)


I teraz naszło mi pytanie , bo szukam REM-Dreamera do zakupu a kosztuje on nieco ;/ ,żeby skonstruować urządzenie które dzięki jakimś niskim , bardzo niskim , by nie uszkodzić mózgu , dzięki impulsom elektrycznym (lub innym) pobudzić te obszary :D :D

Coś na miare takiego przyczepianego do mózgu :

Dołączona grafika


Co Wy na to ?


Może troche szalony pomysł ,ale czy ktoś próbował ?

Pozdrawiam Wszystkich
  • 0

#2

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Garcia, pomysł nie tyle głupi, co niebezpieczny. Takimi rzeczami powinni zajmować się fachowcy, a nie hobbyści ;/
  • 0

#3

Garcia.
  • Postów: 25
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście nie działanie na własną rękę , znam pewnego Pana Janusza z instytutu lucidity może pomoże napsize do niego ;)


Ba jasne ,że trzeba byłoby to opracować z lekarzami jakimiś specjalizujących się w diagnostyce (lub czymś innym) ,elektronikami . Nic na własną ręke i ekserymentowanie na mózgu
  • 0

#4

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tyle dobrze, że nie planujesz robić tego sam, bo nie wiadomo czym mogłoby się takie eksperymentowanie skończyć.

Byłoby ciekawe myślę, takie fachowe - od dwudziestu dni ćwiczę LD i nie udało mi się ani razu, więc łapałabym się każdej możliwości.
  • 0

#5

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do pobudzania tych partii mózgu może ci pomóc BrainWave Generator, ew. I-doser, które działają na fale mózgowe poprzez dźwięki :D . Po co traktować mózg prądem? o.O
  • 1

#6

Garcia.
  • Postów: 25
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak wiem :)

Ale trzeba słuchać tego i słuchać a nie na każdego to działa w tak silnym stopniu , to mniejszym to większym




A tak hipotetycznie wyboraź sobie ,że zasypiasz , urządzenie wykrywa ,że śnisz , nawet przez badanie ruchu gałek ocznych i w tym momencie wysyła jeden impulsik elektryczny a Ty w mgnieniu oka jestes świadomy :) :)


To byłoby piękne ;) Ahhh

I tak co noc :)
  • 0

#7

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie pomysł dobry :D Jakbyś coś takiego opatentował to klientów sporo by się znalazło (dystrybucja za pośrednictwem allegro:P)
  • 0

#8

Strategos.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie idea "oświecenia w pigułce" (czyli błyskawicznych efektów uzyskiwanych za pomocą środków technicznych przy małym nakładzie pracy) jest niebezpieczna. Właściwie taki sposób nie różni się wg mnie od brania LSD, grzybków czy innych narkotyków.
  • 0

#9

Garcia.
  • Postów: 25
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam oto co znalazłem !!!!!


jest pewien artykuł

http://przekroj.pl/i...mp;limitstart=1


A oto wycinek z niego :

Choć było to dziwne, nie było nowe. O wywoływaniu niezwykłych stanów w naszym mózgu za sprawą stymulacji elektrycznej niektórych jego obszarów pisał już w latach 50. XX wieku kanadyjski neurolog Wilder Penfield. Odkrył, że stymulacja części kory mózgowej zwanej prawym płatem skroniowym prowadzi do stanów OBE, halucynacji słuchowych, mistycznych przeżyć.
Niedawno doświadczenia te potwierdził Michael Persinger z Leurentian University w Sudbury w Ontario. Zbudował hełm, który emitował ukierunkowane słabe pole elektromagnetyczne. Zakładał go studentom ochotnikom i spisywał ich wrażenia. Rzeczywiście, stymulacja płatów skroniowych wywoływała mistyczne doznania. Jak to możliwe? By to zrozumieć, trzeba uświadomić sobie, jak działa nasz mózg.
Choć dzięki niemu wiemy, jak wygląda rzeczywistość, on sam z siebie nie widzi, nie słyszy i nie czuje. Można porównać go z komputerem, który konstruuje świat z danych, jakie dostaje z kamer (zmysłu wzroku), mikrofonów (zmysłu słuchu), sensorów (zmysłu dotyku). Gdy któreś z tych urządzeń zostanie uszkodzone lub coś wpłynie na ich pracę, komputer będzie dostawał błędne informacje. Co więcej, w nim samym może dojść do spięcia lub uszkodzenia – wtedy otrzymywane impulsy będzie źle „rozumiał” i tworzył z nich obrazy odległe do prawdy. Czasem zaś na skutek zamieszania (na przykład wirusa) sam będzie sobie wytwarzał obrazy i brał je za rzeczywistość.


  • 0

#10

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak mi powiecie dokładnie co i jak to ja się piszę jako tester do tej zabawy :P
Najwyżej mi mózg zryje
  • 0

#11

Garcia.
  • Postów: 25
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:D :D

To teraz potrzebujemy elektronika który to opracuje :mrgreen:
  • 0

#12

ozim.
  • Postów: 92
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na moje to jest z pewnością skuteczne, ale.... Po co iść na łatwiznę? Nie lepiej trenować i samemu wprowadzać się w stan OOBE?
  • 0

#13

.: Kurunir :..
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ozim: Nie, takie urządzenie znacznie ułatwia sprawę i przyczynia się do postępu w nauce - dwa plusy, zero minusów - przegłosowane ;)
  • 0

#14

ozim.
  • Postów: 92
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem, że ułatwia sprawę. Po to jest stworzony. Tylko później, żeby mieć OOBE, to nie ma innej opcji, bo inaczej nie dasz rady. Dlatego ja jakoś nie kuszę się brain ware'm czy i'doser'em (bynajmniej nie w sprawach OOBE :P )
  • 0

#15

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na mnie I-doser preset na LD nie zadział, więc na OOBE też nie powinien... chociaż może kiedyś spróbuję ;]

Co do urządzenia to pomysł spoko, tylko zastanawiam się, czy da się wysłać do mózgu impuls tak, żeby się nie obudzić tylko odzyskać świadomość we śnie? Może ta granica jest tak delikatna że albo impuls nie robi nic, albo od razu budzi?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych