Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nikola Tesla


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#31

Atomowy_jogurt_zagłady.
 • Postów: 502
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odnośnie "Promienia śmierci" Hitler mówił często o WSPANIAŁEM BRONI. Możliwe, że to było to. Krążył pogłoski, że naziści byli w posiadaniu broni emitującej fale nie wykrywalne dla człowieka. A w ZSSR X lat późnej pojawił się prototyp pewnego czołgu przedstawiającego podobne właściwości.
Nie wiem, może to ma jakiś związek.

A to wytłumaczenie USA "By projekty Tesli nie dostały się w ręce obcego mocarstwa" jest żałosne. Oni tylko wejść pod bzdurnym pozorem potrafią i robiąc rozpierduchę... Ale upadek już tuż.
 • 0

#32

Aequitas.
 • Postów: 466
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wyłączając telewizor lub radio pomyśl o świecie bez kabli, gdzie każda osoba ma dostęp do w pełni darmowej energii elektrycznej, a rządy największych krajów mogą kontrolować zmiany pogody. Fikcja? Niekoniecznie.


Dołączona grafika


Nikola Tesla (Никола Тесла) urodził się 10 lipca 1856 podczas ogromnej burzy, która rozpętała się nad miasteczkiem Smiljan - opowieści głoszą, że dziwnym zrządzeniem losu właśnie to zjawisko nadało kształt jego późniejszemu życiu. Jako czwarte dziecko Milutina Tesli, kapłana ortodoksyjnego serbskiego kościoła i Any Kalinić nie poświęcano mu specjalnej uwagi aż do czasu przeprowadzki do Gospić'a w 1862. Wtedy to młody Nikola rozpoczął edukację w Karlovac, którą ukończył w zaskakującym czasie lat trzech. W wieku 12 lat opanował na pamięć tablice logarytmiczne i zaczął konstruować swoje pierwsze silniki, które całkowicie różniły się od tych, jakie mógł zobaczyć w okolicy.

Tesla w 1875 r. zaczął studiować inżynierię energetyczną na Politechnice Austriackiej w Gratzu i wtedy zaczął zajmować się poważnie swoimi projektami wykorzystania źródeł alternatywnych do pozyskiwania energii.

Dołączona grafika


Posiadając, odziedziczoną po matce, pamięć wzrokową, błyskawicznie opanował sześć języków, a jego wyliczenia "na oko" miały margines błędu jedną dziesiątą milimetra. W czasie studiów był prawdziwym tytanem pracy - potrafił przesiadywać nad książkami ponad 20 godzin dziennie, aby tylko skończyć rozważane zagadnienie. Tesla uznając, że przewyższył poziomem swych wykładowców zaniedbał studia i w roku 1878 musiał opuścić uczelnie, zrywając przy okazji relacje z rodziną.

6 czerwca 1884, Tesla dotarł do Nowego Jorku - miejsca, gdzie jak sam określał, poznają się na jego talencie. Posiadając rekomendację od managera z jego poprzedniej pracy, Charlesa Batchelora, Nikola udał się do największego wynalazcy tamtej epoki w USA - Thomasa Edisona. Niestety przedstawiając swoje futurystyczne projekty sprawił, że wynalazca poczuł się zagrożony i zerwał prędko współpracę z Teslą. Konflikt między nimi ciągnął się przez najbliższe lata angażując coraz więcej ludzi.

Edison posunął się aż do publicznego zafałszowywania eksperymentów z prądem przemiennym, aby tylko zdyskredytować swojego przeciwnika, na szczęście nie udało mu się przekonać wszystkich i dwa lata później Tesla otworzył swoją własną fabrykę. Można go było zobaczyć, przechadzającego się pośród promieni energetycznych lub siedzącego wśród błyskających urządzeń, o których nikt nie miał pojęcia. Wtedy opracował podstawy prądu przemiennego a także świetlówki i silnik elektryczny. Mark Seifer, biografista Tesli tak pisze o jednym z odkryć tego czasu: "Był pierwszą osobą, która naprawdę pokazała jak przekazywać bezprzewodową energię przez powietrze do lamp elektrycznych".

Dołączona grafika


W roku 1898 spłonęło jego laboratorium cofając go o tysiące godzin pracy, lecz dzięki swojej doskonałej pamięci przez następnych parę tygodni narysował od nowa wszystkie oryginalne koncepty i na dodatek -niektóre ulepszył. Jego umiejętność analizowania i naprawiania błędów, które w fazach projektu jeszcze się nie ukazywały rozwinęła się tak dalece, że potrafił już przewidywać pracę każdego podzespołu, który nawet nie został skonstruowany. Wiązało się to z zatarciem granicy pomiędzy dwoma światami - realnym i idei, które w umyśle Tesli nachodziły na siebie odseparowując go od społeczeństwa.

Przeprowadzka do Colorado Springs w roku 1899 pozwoliła mu na przeprowadzanie coraz groźniejszych eksperymentów z prądem o wysokim napięciu a także do... odbioru tajemniczych sygnałów.

Musimy pamiętać, że wyobraźnia ludzi tamtego okresu bywała bardzo bujna, lecz sam Tesla wielokrotnie powtarzał, w tym na konferencji zwołanej zaraz po wydarzeniu, że odebrał dziwne, powtarzające się sygnały z Wenus lub Marsa. Zapytany sarkastycznie przez reportera, czy odpowiedział na nie jakoś, Nikola odrzekł:
"Niech pan zada to pytanie Marsjanom" i zakończył spotkanie.

Dołączona grafika


Od tego momentu wiemy stosunkowo mało o działalności i wynalazkach naukowca - chociaż wiadomo o wybudowanej przez niego ogromnej wieży, nie zdajemy sobie sprawy do czego mogła być wykorzystywana. Jak głosi historia, Tesla potrafił dzięki niej tworzyć pioruny i wysyłać je do atmosfery - jego pomysły przestały być z założenia dobre dla ludzkości, jak w 1995 wykorzystywanie energii wodospadu Niagara, lecz stały się znacznie bardziej tajemnicze i groźne.

W 1934 roku Tesla oświadczył, że w ciągu trzech miesięcy i przy pomocy 2 milionów dolarów jest w stanie zbudować niszczycielski promień śmierci, który może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Wiemy, że gdy badania zaczęły dążyć w złą stronę zaprzestał kontynuowania eksperymentu i rozesłał części swojej pracy do czterech różnych mocarstw: Anglii, USA, Rosji oraz Kanady, które na kształt układanki z puzzli miały zmusić potęgi do zasiadania przy jednym stole i debatowania o poprawnym użytkowaniu tej broni. Ale czy Tesla sam nie skonstruował tej "zabawki"?

Katastrofa Tunguska, która miała miejsce w roku 1908 poprzedzona została wywiadem z odkrywcą, który pewien siebie oświadczał, że może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Zbieg okoliczności, czy może zaplanowana próba? Inną zagadkową sprawą jest przekonanie tego samego naukowca o możliwości stworzenia bariery nad danym krajem, która ochroni go od wszelkich anomalii pogodowych a także wybuchów jądrowych. Innym aspektem jego prac jest kontrola nad ludzkim organizmem - teorie głoszą, że znalazł on częstotliwość zdolną unieszkodliwić miliony ludzi w przeciągu sekundy.

Promienia Śmierci nigdy nie zbudowano z braku funduszy. Istnieją jednak podejrzenia, że w 1908 r. Nicola Tesla przetestował swój wynalazek w środkowej Syberii nad rzeką Podkamienna Tunguzka. Eksplozja była tak wielka, że niemal w kilka minut zmiotło drzewa w promieniu 40 km. Eksplozja widziana była w promieniu 650 km, słyszana w promieniu 1 000 km, a wskutek odbijania światła przez powstały pył — w wielu europejskich miastach zaobserwowano zjawisko "białej nocy".

Nie ma jednak na to dowodów, a wielki wstrząs tłumaczy się dziś eksplozją komety.

Dołączona grafika


Tesla już od wczesnego dzieciństwa podróżował w czasie i przestrzeni. Za sprawą niezwykłej przypadłości śnił na jawie - odwiedzając fantastyczne miasta oraz kraje. W wydanym przez czasopismo „Electrical Experimenter” autobiograficznym cyklu wspomnień „My Inventions” (1919 r.) pisał: „Żyłem tam, spotykałem ludzi, nawiązywałem przyjaźnie oraz znajomości i, co wydać się może niewiarygodne, były mi one równie drogie jak te z normalnego życia”. Z podróży przywoził niezliczone projekty, które opracowywał w najdrobniejszych wręcz detalach we własnej wyobraźni i których zwykle nie przenosił na papier, ponieważ nie było już takiej potrzeby (poza tym nie znosił rysować, a jeśli już musiał, kreślił schematy małe jak znaczki pocztowe). „Nadawanie realnego kształtu surowej idei, jak to się zwykle czyni, nie jest, jak utrzymuję, niczym więcej niż stratą energii, pieniędzy i czasu” - twierdził. Za tę rzadko spotykaną umiejętność Tesla - swoją drogą cierpiący na liczne nerwice natręctw - płacił wysoką cenę. Wyostrzone do możliwości granic zmysły były źródłem udręki: dźwięk dorożki wprawiał jego ciało w drżenie, gwizdek przejeżdżającej w oddali lokomotywy sprawiał fizyczny ból, a mrugające światło miażdżyło czaszkę.

Najważniejszego odkrycia dokonał Tesla w 1882 r., kiedy to doznał, jak to opisał O’Neill, iluminacji. Cały kosmos, w swych niezliczonych wariacjach, formach i manifestacjach objawił mu się jako symfonia prądów przemiennych (najważniejszą ich nutą był prąd o częstości 60 Hz, dziś obecny w każdym z gniazdek). Oświecony w ten sposób wynalazca „zapragnął skonstruować elektryczne harmonium, wytwarzając wibracje o różnych częstościach, i miał nadzieję, że badając potem ich własności będzie w stanie zrozumieć główny motyw kosmicznej symfonii”.

Produktem ubocznym badań nad teorią elektrycznej muzyki sfer był silnik na prąd zmienny. I już ten jeden wynalazek dowodzi, że Nikola Tesla wielkim wynalazcą był, bo gdyby takie urządzenie (które służyło również jako prądnica) wymyślił ktoś inny kilkadziesiąt lat później, cywilizacja z dużo większym trudem osiągnęłaby obecny poziom rozwoju technologicznego. To Tesla w 1895 r. skierował moce wodospadów Niagary w turbiny hydroelektrowni, by następnie, dzięki generatorom prądu wielofazowego i transformatorom własnego pomysłu przesyłać energię elektryczną do odległego o 40 km miasta Buffalo. System okazał się na tyle wydajny, że z jego zasad korzystamy do dziś. Lecz Teslę należy pamiętać nie tylko z powodu mierzalnych dokonań, ale także z uwagi na plany, których nie zdołał wprowadzić w czyn - a te miał iście demiurgiczne.

Największy geniusz w historii zmarł w swoim pokoju numer 3327 w hotelu New Yorker pomiędzy wieczorem 5 stycznia a popołudniem 8 stycznia 1943 roku w wieku 86 lat. Natychmiast po jego śmierci, rząd USA zarekwirował wszelkie konspekty należące do naukowca i obłożył je klauzulą 'ściśle tajne'. Czy dowiemy się kiedyś, czego dotyczyły - nie wiadomo.


"Teraźniejszość jest ich, przyszłość moja"- Nikola Tesla


Dołączona grafika


Patenty Tesli:
Spoiler


Źródła:
Wikipedia
Technopolis
Eioba
Tesla.pl

Obrazki przenoszę na inny serwer, proszę zwracać uwagę, kiedy wrzuca się grafiki. Captain Jack.
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Użytkownik Aequitas edytował ten post 10.04.2012 - 14:48

 • 6

#33

riseman.
 • Postów: 704
 • Tematów: 27
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i było ale w innym wydaniu. Ja czytam wszystko co się nawinie o Tesli, więc to również. Powstało już tyle opracowań, że rzadko kiedy dowiadujemy się czegoś nowego. Trzeba by chyba odkryć jakieś tajne notatki wynalazcy i to opublikować, chociaż szanse na to marne :)
Tak czy owak, plus!
 • 0#34

Aequitas.
 • Postów: 466
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Torek

Było:
http://www.paranorma...6-nicola-tesla/


A no przepraszam, szukałem po imieniu Nikola, a nie Nicola ponieważ nawet w anglojęzycznym świecie jest pod imieniem Nikola :)
Przeczytałem tam ten artykuł i tak jak napisał Riseman, wiadomo o nim wszystko co jest w obiegu publicznym lecz zabrakło informacji o tym skąd brał te swoje projekty wynalazków. Nie było poruszone nic o życiu w snach.
Zacytuję tutaj fragment filmu "Nikola Tesla - Gospodarz Świata"

Ludzie mówili o Tesli: "Ma oczy wizjonera, jasnowidza." Przyjaciele znali jego predyspozycje do przewidywania. Rok 1890, Filadelfia. Przeczuwając mogący wydarzyć się wypadek, praktycznie siłą utrudnia swojemu przyjacielowi podróż pociągiem. W ten sposób ocalił mu życie. Faktycznie, miała miejsce katastrofa kolejowa. W 1912 Tesla przekonywał JP Morgana do rezygnacji z podróży na Titanicu. Morgan zaufał intuicji Tesli, posłuchał jego rady i zwrócił bilet. John Jacop Astor inny sponsor i wieloletni przyjaciel Tesli zignorował jego ostrzeżenia i zginął. [...]

I wreszcie szokujące wyznanie naukowca: "Ja nie jestem autorem tych wynalazków." [...]
"Tak rozpoczęła się moja mentalna podróż. Na początku słabiej, później już bardziej wyraźnie zobaczyłem nowe miejsca, miasta, kraje. Mieszkałem tam, spotykałem ludzi, zdobywałem przyjaciół. Trudno w to uwierzyć ale oni także mnie kochali, jak moja rodzina, byli tak samo prawdziwi." [...]

Skąd Czerpał swoje pomysły?
"Mój mózg to tylko odbiornik. We wszechświecie znajduje się rdzeń, z którego wszyscy uzyskujemy wiedzę, siłę, inspirację. Nie wnikałem w tajemnicę tego rdzenia, ale wiem że on istnieje." [...]

Tesla wiedział, jak połączyć się z tym źródłem, uzyskując z niego potrzebne informacje. Jego marzeniem było, by każdy człowiek mógł mieć dostep do tego źródła.
Tesla na prawdę pragnął stworzyć urządzenie, które dało by również innym ludziom możliwość wejścia w tę niewidzialną rzeczywistość. Przy pomocy instrumentów był w stanie do pewnego stopnia zajrzeć do tego niewidzialnego świata już pod koniec XIX wieku. Poprzez oświetlenie poszczególnych pól organizmów żywych, ukazał ich niewidoczną część - aurę.


Link


W tym momencie możemy dostrzec paranormalną, lecz dla niego normalną postac rzeczy.

Użytkownik Aequitas edytował ten post 10.04.2012 - 14:41

 • 0

#35

Torek.
 • Postów: 696
 • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Aequitas

USA, Patent 334,823 Komutator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 335,786 Elektryczny łuk lampowy

Te liczby to co oznaczają?
 • 0

#36

Aequitas.
 • Postów: 466
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Torek

Są to numery patentów, każdy wynalazek ma swój numer. www.uspto.gov/
Na tej stronie można było przeglądać kiedyś patenty, oczywiście nie projekty tylko numer patentu, jaka rzecz i przez kogo.

Edit:
Istnieje też taka funckja od kochanego Google, KLICK

Użytkownik Aequitas edytował ten post 10.04.2012 - 18:28

 • 0

#37

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wiecie, że pan Tesla obchodzi dziś swoje 156. urodziny? ;]
 • 0

#38

Merkator.
 • Postów: 65
 • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, że topic odświeżam. Przez przypadek natrafiłem na doskonały komiks opisujący dokonania Tesli, oraz to jak bardzo jest niedoceniany przez nas.
Wstawiam link do strony ze względu na podpis pod komiksem. który uzupełnia treść komiksu.
KOMIKS

Robi wrażenie.
 • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u