Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam wrażenie że spadam


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

adimlody.
  • Postów: 23
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem tak już jakies 2-3 razy. Gdy już prawie śpie nagle mam takie wrazenie ze spadam z łóżka. Wtedy łapie się kurczowo czegos ciężkiego. . Ale jak otworze oczy to wszystko jest w porządku. Czy mam jakies zaburzenia równowagi czy to cos innego ?
  • 0

#2

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez mam czasem cos takiego.
Leże po chwili cos tak jakbym spadał w nicosc jak sie budze to cos jakby wstrzas czuc.
Niewiem od czego to zależy może coś z oobe choć nigdy niepróbowałem.
  • 0

#3

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też tak mam czasami, nic w tym nadzwyczajnego. Czasami tak się zdarza, po prostu zasypiasz i może jakieś neurony, czy synapsy, sorry nie znam siena tym, nie przesakują tak jak powinny i nie dociera informacja, że teraz jest czas spoczynku :) .
  • 0

#4

Amaya.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A według mnie to objaw nerwicy, tudzież nadmiaru stresu, braku wypoczynku itp. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Kiedyś nawet śniło mi się że spadam, a jak się obudziłam to okazało się że naprawdę spadłam z łóżka.
  • 0

#5

juniorro.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytałem, chyba w Men's health, ze to podobno organizm broni sie ostatkami sił przed snem, wtedy sie obniza temperatura ciała czy cos takiego. Duzo osob to ma, ja tez. Sni mi sie ze spadam, nagle budze sie i czuje ze sie gwaltownie poruszylem w tym momencie. Najczesciej wlasnie tuż po zaśnięciu.
  • 0

#6

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to mam nawet bez spadania, spontanicznie podczas snu mam "skurcz" różnych kończyń, nawet głowy. :P
  • 0

#7

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mialem cos takiego kilka razy, nawet fajne ^^
  • 0



#8

SilverBlue.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba wiem o co ci chodzi i zdaje się że dużo osób ma coś takiego.
Przed zaśnięciem myślę o jakichś bzdurach, zupełnie nieistotnych i nagle taki jakby wstrząs np:
już w takim półśnie idę chodnikiem i nagle !Jebut! wywalam się o krawężnik ( o lol, xD xD xD ), siedzę na krześle i nagle spadam do tyłu, jadę na rowerze i się przewracam itd. Zwykle JESZCZE nie śpię zupełnie ale równocześnie już powoli odpływam.

Ojej, a jeśli to naprawdę jakiś objaw nerwicy xD ? To by było nawet możliwe.
  • 0

#9

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałem kiedyś o tym temat, poszukajcie :)
  • 0

#10

glinas.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem że jest to spowodowane różnymi nerwowymi sytuacjami podczas dnia i służy to do rozładowania tego całego napięcia. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja przyjąłem taką wersje :)
  • 0

#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To objaw "wracania" ciała astralnego do ciała fizycznego. Mówiąc prościej, wg. niektórych teorii związanych z OBE, Twoja dusza wpadła do Ciała (wróciła) w gwałtowny sposób, stąd Twoje przebudzenie i uczucie strachu.
  • 0



#12

blackmaul.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często mam coś takiego, tak gwałtownie się budzę i chwilę jestem przestraszony. :P Zawsze mam nadzieję, że nikt mnie przy tym 'nie nakryje', bo byłoby to troszkę żenujące. :)
  • 0

#13

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj Znajduje się artykuł poświęcony snom o spadaniu.
  • 0



#14

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że autor tematu nie miał na myśli snach o spadaniu tylko właśnie tym "efekcie" podczas zasypiania. Czasem tak miałem, ale tylko jak chciało mi się spać w pozycji innej niż leżąca. Kiedyś w kościele tak przysypiałem i właśnie za każdym razem jak "odpływałem" pojawiało się to ciekawe uczucie spadania. Myślę, że powrót ciała astralnego nie ma tu nic do rzeczy bo w takiej sytuacji nawet do opuszczenia ciała nie mogło dojść.
  • 0

#15

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to powiem że sam nie jesteś bo ja mam czasem odczucie takie samo a czasem że dostaje kulke w żebro z prawej strony czuje ból i podskocze ciałem w górę ale potem już ok.
Lecz wczoraj w czasie zasypiania usłyszalem głos nie wiem czy to mogło być OOBE czy nie ale usłyszałem wyraźnie jak ktoś mówi do mnie "ej"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych