Skocz do zawartości


Czy duchów należy się bać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Dj Haker

Gość_Dj Haker.
  • Tematów: 0

Napisano

Zastanawiam się czy sa duchy dobre i zle. Czy nalezy sie ich bac ? czy ona w jakis sposob moga zagrozic czlowiekowi ? Prosze o odpowiedz.
  • 0

#2

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=455"]http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=455[/url]

przeczytaj ten artykuł ... jest ich pewnie więcej na forum

pozdrawiam
  • 0

#3

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten temat również
http://www.paranorma...?showtopic=2155
  • 0



#4 Gość_Dj Haker

Gość_Dj Haker.
  • Tematów: 0

Napisano

W takim razie mam inne pytanie. Czy znacie jakieś filmy traktujące o duchach ? Chodzi mi o seriale, filmy ukazywane w telewizji. Chcialbym sobie takie posciagac i poogladac.


Wiem ze byl jakis serial o kobiecie, ktora chodzila droga i zatrzymywala mezczyzn a potem prowadzila do jakiegos opuszczonego domu i zabijala... wiecie jaki jest tytul tego serialu ?
  • 0

#5

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mowisz o serialu 'Nie z tego świata'. Emitowany jest on w kazdy czwartek o godzinie 22.20 na TVN7


Proszę nie cytować całego postu, który i tak widnieje nad twoja wypowiedzią.
Żbikuś

  • 0



#6

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak są dobrzy i źli ludzie to i ich dusze chyba takie są? poza tym często można spotkać złe i dobre duchy :)
  • 0

#7

Czarny Łowca.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jacy ludzie takie duchy!! raczej sa dobre i zle duchy
  • 0

#8

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

One raczej nie są dobre , ani nie są złe . -

gdzieś to wyczytałem ...

Użytkownik Kryczmen edytował ten post 30.12.2007 - 23:25

  • 0

#9

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napiszę to, co zawsze mówię podczas rozmów na ten temat: to nie martwych powinniśmy się obawiać, ale żywych.

A duchy faktycznie są dobre i złe. Różnica między nimi polega na tym, że te dobre pojawiają się zazwyczaj jednorazowo (najczęściej w roli posłańca) a te złe jakoś lubią się zadomowić w jednym miejscu.
  • 0

#10

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej no chyba zboczyliśmy z tematu a teraz do twórcy art. Idziesz sobie do WC i nagle widzisz ducha jakiegoś człowieka który siedzi Ci na sedesie przestraszył byś się?? :D
  • 0

#11

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej no chyba zboczyliśmy z tematu a teraz do twórcy art. Idziesz sobie do WC i nagle widzisz ducha jakiegoś człowieka który siedzi Ci na sedesie przestraszył byś się?? :D


Gdyby coś takiego przydażyło sie MI , to gdybym zrobił temat o moim przeżyciu związanym z duchem na sedesie , wyśmiali by mnie :D
  • 0

#12

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mysle, ze warto przeczytac sobie ten temacik: Klik, a znajdziecie odpowiedz na pytanie, czy duchow nalezy sie bac ;)
  • 0



#13

Grishnakh.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedys ogladalem program bardzo krótki był trwał może jakieś 15 min i był dosyc puzno i tam wypowiadałą sie jakaś specjalistka od medium i spraw spirytystycznych i tam wlaśnie było takie pytanie "czy powinno się bac duchów?" a ona wypowiedziała sie w ten sposob, że duch to postac tak jakby wspomnienia po osobie która zmarła w danym miejscu w jakis tragiczny sposób, owszem duch może przerazic czlowieka ale krzywdy mu raczej nie zrobi. To niebył jej cytat tylko to co sobie przypominam co ona mówiła na ten temat.
A co do seriali w takim klimacie to polecam: "supernatural" i oczywiście kultowy "z Archiwum x" :mrgreen:
  • 0

#14

Mistyrose.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do filmów ...
The Sixth Sense - ,,szósty zmysł" moim zdaniem baaardzo dobrze wyjaśnia ,,o co duchom chodzi"
i oczywiście że są złe i dobre - jak ludzie. Czy widzieliście film ,,Kręgosłup diabła",,Espinazo del Diablo" reżyseria Guillermo del Toro ...Jest kapitalny - tam nawet w trailerze jest określenie ,,czym jest duch"
emocją która wciąz się powtarza, jak owad zamknięty w bursztynie, jak rozmyta fotografia...nie pamiętam dokładnie ale bardzo trafnie ujęte, a film gorąco polecam :)
  • 0

#15

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej no chyba zboczyliśmy z tematu a teraz do twórcy art. Idziesz sobie do WC i nagle widzisz ducha jakiegoś człowieka który siedzi Ci na sedesie przestraszył byś się?? :D


Pingwin - ja osobiście zsikałabym się ze strachu. :D
A jeszcze jakby pomachał, albo powiedział ~ZAJęTE~ :o :o :o :o :o :o

A co do filmów polecam INNI (ukazany jest bardzo ciekawy wątek, jednak gdy go zdradzę film nie będzie już taki ciekawy).

Jeśli zaś chodzi o życie po śmierci polecam bardzo piękny film Między piekłem a niebem (What Dreams May Come). Większość filmu jest o tym iż główny bohater traci dzieci w wypadku, po kilku latach sam ginie w karambolu zostawiając zrozpaczoną żonę. Popełnia ona samobójstwo a on rusza do piekła by sprowadzić ją do nieba.
W filmie wspaniale ukazana zbieżność wydarzeń. Ukazania faktu, że każde nasze słowo, jest ważne i ma odzwierciedlenie w przyszłości. POLECAM
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych