Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbity talerz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich użytkowników, znalazłem się tu by opisać sytuacje która mnie ostatnio spotkała ale również po to by zagłębić się w różnych niewyjaśnionych zjawiskach.. :)


Zdarzenie nastąpiło 25.09.2007 gdzieś po godzinie 23.. siedziałem w kuchni i się uczyłem, jak to często u mnie bywa w godzinach nocnych, a więc siedziałem tyłem do okna mając przed sobą cały widok na kuchnie, nagle usłyszałem dźwięk.. tak jakby coś pękło- roztrzaskało się.. zdziwiłem się i pomyślałem że to mój brat coś zrobił, gdyż ma pokój tuż koło kuchni, więc poszedłem do niego i spytałem się czy słyszał to i czy to on!? - odpowiedz brata brzmiała - przecież to u Ciebie myśląc że to ja sprawiłem ten dźwięk!? ..wróciłem do kuchni, zaciekawiony, pomyślałem że może coś spadło z ociekacza gdzie są umiejscowione talerze itp. więc zaglądnąłem i nic... drugi pomysł który mi przyszedł na myśl to zaglądnąć do szafki gdzie stoją swobodnie talerze.. a więc to zrobiłem, otwierając szafkę ku memu zdziwieniu ujrzałem rozbity talerz na drobne kawałeczki i kilka większych... kawałki leżały wszędzie, po całej szafce.. tak jakby go coś wysadziło... Najbardziej zastanawiające jest to że talerz nie mógł sam się zbić.. Wykluczyłem takie czynniki jak ciśnienie, ciepło i to że mógł być źle umiejscowiony - poprzez to się sam zsunąć.. Nie wiem co miało to znaczyć - jedynie co mi przyszło do głowy to myśl że był to znak że ktoś się pożegna z naszym domem - być może to ma jakieś nawiązanie do tego że moja siostra ma się niedługo wyprowadzić... Co myślicie o tym zjawisku!?

Myślę że to nie będzie mój ostatni post i że zostanę tu na dłużej! ;)
  • 0

#2

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

yyyy ... szczury giganty??? :rotfl: nie no... nie wiem jak to wyjasnic wg. mnie bez obrazy... to ciezko jest Ci wierzyc :) moze po prostu sie jakos zsunal z kads???? :wow:
  • 0



#3

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie swego czasu (aa z rok albo dwa temu) zdarzyła się podobna sytuacja. Mianowicie pękł talerzyk.
Co więcej pękł jeden ze środka kolumny (jeden na drugim, było ich z 5-6) a nie były ruszane już sporo czasu więc byliśmy równie zdzwieni :/ .
Żeby było ciekawiej to mniej więcej wtedy moja mała śp. kuzynka z Poznania, chora na padaczkę epilepsję czy coś tam jeszcze innego (nie jestem pewien po prostu) była w bardzo złym stanie :( . Rodzice Od razu pomyśleli, że może to ona dała znak i od razu zadzwonili do rodziny. Okazało się, że jeszcze żyła więc "pożegnanie" odpadało.
Ale jak takie zdarzenia wytłumaczyc to nie mam zielonego pojęcia :)

Tak na marginesie witam na forum :mrgreen:
  • 0

#4

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yyyy ... szczury giganty??? :rotfl:

..nie wiem do czego to było!? :P

Nie ma szans że się zsuną, leżał na większym talerzu, i nie miał nawet gdzie sie zsunąć, poza tym jak już otworzyłem szafkę to talerz był roztrzaskany!
  • 0

#5

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

gdzies czytalem artykul... ale nie mam 100% pewnosci ale ze jesli podczas tworzenia talerza jesli dostanie sie powietrze choby nawet mala jednostka... to talerz moze peknac w kazdej chwili. Ale nie jestem pewien jak znajde to cos napisze wiecej :cafe: ale jak na razie ... to nie wiem co to moglo spowodowac :)
  • 0



#6

fifqa.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A z czego ten talerz? :)
  • 0

#7

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

..z tego co się orientuje to talerz jest/był z arcoroc-u dymnego.. ;)
  • 0

#8

fifqa.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W szkle powstaja naprezenia wewnetrzne. Jak na talerz polozysz cos bardzo zimnego/ goracego czy nim o cos walniesz to to wszystko sie kumuluje i powoduje, ze naczynie moze wreszcie samoczynnie peknac :)
  • 0

#9

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, ale na talerzu nic nie leżało i nikt go nie dotykał! :]

edit: No chyba że bezczynie nastąpiło naprężenie krytyczne... ;) jak jest to w ogóle możliwe!?
  • 0

#10

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

chyba tak :devil:
  • 0



#11

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie swego czasu (aa z rok albo dwa temu) zdarzyła się podobna sytuacja. Mianowicie pękł talerzyk.
Co więcej pękł jeden ze środka kolumny (jeden na drugim, było ich z 5-6) a nie były ruszane już sporo czasu więc byliśmy równie zdzwieni :/ .
Żeby było ciekawiej to mniej więcej wtedy moja mała śp. kuzynka z Poznania, chora na padaczkę epilepsję czy coś tam jeszcze innego (nie jestem pewien po prostu) była w bardzo złym stanie :( . Rodzice Od razu pomyśleli, że może to ona dała znak i od razu zadzwonili do rodziny. Okazało się, że jeszcze żyła więc "pożegnanie" odpadało.
Ale jak takie zdarzenia wytłumaczyc to nie mam zielonego pojęcia :)

Tak na marginesie witam na forum :mrgreen:



nie kontrolowana energia PSI?!

Spytaj się kuzynki czy to nie miało jeszcze kiedyś miejsca

2 pytanie ile ona ma lat?
  • 0

#12

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..z tego co się orientuje to talerz jest z arcoroc-u dymnego.. ;)


I wszystko w stu procentach jasne... Arcoroc ma to do siebie, że lubi sam z siebie pękać, a nawet powodować małe "eksplozje", podczas których naczynie z trzaskiem rozsypuje się w drobny maczek. Często wystarczą do tego minimalne wstrząsy typu przejazd ciężkiego samochodu w pobliżu mieszkania czy stygnięcie po myciu w ciepłej wodzie. Niejedną szklankę straciłem i ja, i moja rodzina, a nawet znajomi (Jakieś to szkło w moim środowisku popularne :> ) Szczególnie paskudnie jest, kiedy na czystym obrusie eksploduje szklaneczka pełna fusów po kawe/herbacie, bo właśnie moment stygnięcia jest krytyczy :> I naprawdę zjawisko paranormalne taka akcja przypomina - jeśli pęknie, to jeszcze pół biedy, ale lubi też roztrzaskać się rozrzucając przy okazji zawartość... Naprawdę taki efekt może spowodować dosłownie wszystko - od skrajnych temperatur, przez przelot "Jaszczebia" po padającą na kolana przed radiem sąsiadkę z góry :>
  • 0



#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem to samo, tylko ze szklanką. Biała szklana z dość grubego szkła (po nutelli) ustawiona do góry dnem w szafce. Usłyszałem trzask, otwieram szafkę, a szklanka rozsypana niemalże w pył poza paroma większymi fragmentami.
  • 0



#14

lightjedi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykluczyłem(...)to że mógł być źle umiejscowiony - poprzez to się sam zsunąć.


Dlaczego?
  • 0

#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wady produkcyjne, zmęczenie materiału.. Możliwości naturalnych jest wiele. Po co od razu doszukiwać się działania duchów czy sił psychicznych?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych