Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najstarszy mężczyzna świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najstarszy mężczyzna świata skończył 112 lat

Najstarszy żyjący mężczyzna na świecie Tomoji Tanabe obchodził we wtorek 112. urodziny. Japończyk zadeklarował, że pragnie żyć wiecznie.

Tanabe, który urodził się i mieszka w Miyakonojo na wyspie Kiusiu, 900 km na południowy zachód od Tokio, celebrował swoje święto podwójnie.
Najpierw odwiedził go mer miasta i osobiście wręczył jubilatowi bukiet kwiatów oraz czek okolicznościowy na kwotę 100 tys. jenów (870 dolarów). Następnie senior świętował urodziny wraz ze swoimi dziećmi.
Japończyk, który w czerwcu 2006 roku został oficjalnie uznany przez Księgę rekordów Guinnessa za najstarszego mężczyznę na Ziemi, jest "absolutnie zdrowy" - twierdza przedstawiciele władz Miyakonojo.
Potwierdzeniem stanu zdrowia jubilata są jego własne słowa, wygłoszone z okazji urodzin: Pragnę żyć wiecznie i nie chcę umierać.
Tanabe, którego dieta składa się głównie z warzyw, uważa, że kluczem do długowieczności jest abstynencja alkoholowa. Staruszek pije mleko i codziennie spaceruje.

Dołączona grafika

Japończycy to najdłużej żyjący naród na ziemi. Ogółem w tym kraju żyje ok. 28 tys. ludzi, którzy ukończyli 100 lat. W ciągu ostatnich 10 lat liczba ta wzrosła czterokrotnie

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Dołączona grafika
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pod tym względem warto się od nich uczyć.
  • 0

#3

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To przez ich kulturę, która wpływa pozytywnie na ich tryb życia, który przez to jest o wiele zdrowszy niż tryb życia Europejczyka, czy już w ogóle Amerykanina.
  • 0

#4

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co jak co ale ja nie chciał bym wyglądać jak chińczyk/japończyk. Patrzcie na jego wyraz twarzy. Nawet się nie uśmiecha.
  • 0

#5

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym się pewnie też nie uśmiechał w jego wieku.
Ogólnie starość to kiepska sprawa jak myśle że z każdym dniem jestem starszy to aż....

I zdawało mi się że rekord był gdzieś koło 116.Ale skoro 112 to 112
  • 0

#6

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To przez ich kulturę, która wpływa pozytywnie na ich tryb życia, który przez to jest o wiele zdrowszy niż tryb życia Europejczyka, czy już w ogóle Amerykanina.


Szczególnie karoshi wpływa ;) Swoją drogą paradoks.
  • 0

#7

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, a może w Japonii sake nie jest uważane za trunek alkoholowy, tylko np. za lek wydłużający długość ( :hmm: ) życia.
A co do postu powyżej- karoshi raczej nie dotyczy pokoleń bliskich wiekiem temu staruszkowi ;) .
  • 0

#8

time2bomb.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakieś żarty ? W Nowinach czytałem z miesiąc temu o najstarszym człowieku świata z Ukrainy który przed wojną mieszkał na podkarpaciu - tam gdzie ja :) - ma 116 lat.


EDIT:


dowód przed chwilą znaleziony:

http://www.stylwolny...mial-zony-1645/
  • 0

#9

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...

A co do postu powyżej- karoshi raczej nie dotyczy pokoleń bliskich wiekiem temu staruszkowi ;) .


Miał to szczęście, że urodził się "trochę" wcześniej i obcy jest tej osobie obecny styl życia, z korzyścią jak widać. W końcu jakby nie patrzeć to żyje na przestrzeni 3 wieków i wygląda jak na swój wiek lepiej niż nie jeden "młodszy" nawet o jakieś 50 lat. W obecnych czasach nie chciałbym tyle żyć ale kiedyś czemu nie albo w dalszej lepszej i/lub ciekawszej przyszłości.
  • 0

#10

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sympatycznie wygląda :]
  • 0

#11

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abstynencja. Nie, dzięki, umrę młodo.
Ale mieć tyle lat to jednak bym chciał.
  • 0



#12

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też bym chciał, ale się nie starzeć :]
  • 0

#13

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakieś żarty ? W Nowinach czytałem z miesiąc temu o najstarszym człowieku świata z Ukrainy który przed wojną mieszkał na podkarpaciu - tam gdzie ja :) - ma 116 lat.


EDIT:


dowód przed chwilą znaleziony:

http://www.stylwolny...mial-zony-1645/


Tu raczej chodzi o obecnie zyjącego najstarszego mężczyznę na świecie ..

ale i tak to jest trudno udowodnić bo podobno kiedyś sobie mogli wpisać datę urodzenia jaką chcieli, nie było z tym żadnego problemu

tak gdzieś czytałem.. :cafe:
  • 0

#14

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak,co do tego że Azjaci żyją dłużej od innych ludzi muszę się zgodzić (domyślałem się ze ten człowiek właśnie nim będzie) , moja prababcia choć była polką żyła 105 lat (to pewnie jeszcze i tak mało), jak myślicie ? czy to się odziedzicza genetycznie czy dzięki zdrowemu trybowi życia? ja w każdym bądź razie obstawiam to drugie , a co do długości życia ... to myślę że na pewno gdzieś w tybecie , w jakimś pradawnym klasztorze żyją jacyś lamowie którzy dożywają o wiele więcej lat niż ten czcigodny pan , nie śmiem nawet wątpić że znają sekret długowieczności ? weźmy pod uwagę np Shaolin , zdrowy tryb życia , medytacja ... ćwiczą sztuki walki ale nie tylko , może i tym sposobem dożywają właśnie tyle lat ile dożywają , a dalajlama ? nie żebym był zagorzałym buddystą ale wydaje mi się że on też tak szybko nie umże , tak to bywa , coś jest w tej rasie ludzi :/ ...

PS co prawda nie jestem jakimś medium ale wydaje mi się ze na tej 112 Tanabe zakończy swój żywot , uważam że 12 coś w sobie ma , czy zauwarzacie że to właściwie na niej się wszystko opiera? 12 apostołów , 12 znaków zodiaku itd... to na niej się wszystko wd mnie kończy i ... zaczyna ;) ...
  • 0

#15

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

coś jest w tej rasie ludzi :/ ...


A może chodzi o dietę i o położenie Japonii, a także o zaawansowanie technologiczne, a nie o rasę. Chińczycy to też Azjaci a nie są aż tak długowieczni.

PS co prawda nie jestem jakimś medium ale wydaje mi się ze na tej 112 Tanabe zakończy swój żywot , uważam że 12 coś w sobie ma , czy zauwarzacie że to właściwie na niej się wszystko opiera? 12 apostołów , 12 znaków zodiaku itd... to na niej się wszystko wd mnie kończy i ... zaczyna ;) ...


Masz 112, rozumiesz? 112 a nie 12. Nie ma co się doszukiwać związku.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych