Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to duch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Fraise.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich!
Mieszkam w bloku. Co noc słyszę, jakby ktoś nad nami rzucał takimi małymi szklanymi kulkami, czy coś w tym stylu.. Wszystko trwa od godziny 00.00 do godziny 02.00. Dokładnie nad moim pokojem. Odkąd tu się wprowadziliśmy, tak jest zawsze. Najpierw było szuranie krzesłem, potem jakby ktoś na złość chodził w szpilkach w tę i spowrotem. No a teraz te kulki... No i można by było pomyśleć, że to niesforni sąsiedzi, jednak jak sie okazało, babka, która mieszkała nad nami, dwa lata temu wyjechala do Ameryki.. A my sie rok temu wprowadziliśmy. Nad nami NIKT nie mieszka. Cholercia. Ta myśl mnie przeraża, że to mogą być duchy. :/ Bardzo w nie wierzę, gdyż miałam 3 ciekawe historie związane z nimi. Opowiem Wam tę najciekawszą i najbardziej prawdopodobną. Moja prababcia zmarła pewnego dnia. W nocy, po jej pogrzebie obudziło mnie trzaskanie szafek w kuchni. Wstałam więc zobaczyc co się dzieje. Szafki były pootwierane, a wszyscy w pokojach spali jak zabici. Zapytałam sie rano dla pewności, czy nikt nie wstawał w nocy. Jak sie domyślacie- nikt..
  • 0

#2

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może nagraj to, posłuchamy.
  • 0

#3

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też myśle że to duch,widocznie wziął sobie tamto mieszkanie za swoje lub mieszkał tam już wcześniej :/
  • 0

#4

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie w nowym domu, w którym trwają prace wykończeniowe, w weekendy śpię, żeby dobytku dopilnować. W nocy, ze strychu było słychać kroki, jakby ktoś chodził na górze. Duch!? Nie, po prostu na struchu nie było jeszcze okna w dachu wmonotwanego, i otwór był zakryty folią - jak wiał wiatr, falująca folia wydawała takie dźwięki.
Dlaczego od razu takie trywialne sprawy przypisujecie duchom?
Słuchaj - mieszkasz w bloku. W ścianach jest prawdziwa pajęczyna rur. To, że nikt nad wami nie mieszka, nei znaczy, że od razu duchy sobie baraszkują. To może być zwykła woda. Wiem co mówię, mieszkam teraz na stancji w bloku i w nocy takie odgłosy najróżniejszej maści doprowadzają mnie do szewskiej pasji.
  • 0



#5

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale kurcze nie chce mi sie wierzyc ze ktos zostawia mieszkanie bez opieki na 2 lata :0 :cafe: bez opieki :( h
  • 0



#6

Fraise.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zakładam od razu że mogą to być duchy... Z tą wodą to ok.. może to woda... może to coś innego.. pytam Was..
  • 0

#7

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale zastanow sie jak mamy Ci powiedziec skoro, nie slyszelismy nigdy tego , ani nawet nie bylismy u Ciebie w mieszkaniu... przynajmniej ja... :) zastanow sie najpierw logicznie... moze to jest dzwiek wodomierza albo jakiegos urzadzenia???
  • 0



#8

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesz może jaka jest podłoga w mieszkaniu nad wami?
Bo może być tak że w tym mieszkaniu siedzą jakieś gryzonie i pazurami, bądz poduszkami wywołują takie dźwięki.
  • 0

#9

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Te nasze wyczuwanie czegoś czego nie ma, to wariacie naszych zmysłów odpowiedzialnych za ostrzeganie nas przed niebezpieczeństwem. Dokładnie to samo dzieje się kiedy wracamy w nocy do domu, kiedy każde szumujące głośno drzewo, każde odgłosy przewracających sie w oddali kubłów na śmierci, wzbudza w nas poczucie zagrożenia. Nasze zmysły potrafią się w tym momencie tak wyostrzyć, że nawet odgłos naszych własnych kroków wywołuje w nas niepokój. Analogicznie dzieje się przypadku duchów. Te wszystkie uczucia, że "ktoś za mną stoi", "ktoś na mnie patrzy", te wszystkie "dziwne odgłosy na strychu" to nic innego jak nadwrażliwość naszego instynktu obrony przed przeciwnikiem. Jest to naturalna ludzka reakcja, wykształcona w procesie ewolucji. To samo ma sarna, zając i bażant, które w momencie poczucia zagrożenia, reagują na każdy szmer i trzask, jak na bardzo realnie istniejące zagrożenie. Nie ma w tym nic niezwykłego i paranormalnego.
  • 0

#10

Fraise.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

homo scepticus skoro masz takie naukowe podejscie do wszystkiego to jak sie znalazłes na tej stronie w ogóle? Twoja odpowiedz jest spoko ale nie pasuje do mojej historii.. sorry
Pozdrowienia

hmm.. z tymi gryzoniami to tez dobra opcja ale niemożliwe zeby one tam tak długo przetrwały... bo wątpię ze jest tam jakies żarełko :)
  • 0

#11

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wczesniejsze wytlumaczenie jest najciekawsze i w sumie je popieram, fakt zmysly nasze szaleja i sa bardziej wyostrzone, zwlaszcza w nocy jest wyostrzony sluch. Po prostu cos czego normanie nie slyszysz slyszysz w takich momentach bo jestes maxymalnie na tym skupiony.
  • 0



#12

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fraise skoro jesteś taki pewny że to duchy to po grzyba opisałeś nam tą historię?
Widzę że jesteś osobą, która nawet nie przyjmuje do wiadomości że to nic niezwykłego.
A homo scepticus daje to dzięki czemu takie fora istnieją. Dyskusje.
  • 0

#13

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszę co noc podobne odgłosy... Na to jest jedno dobre wytłumaczenie :D Dom z wielkiej płyty. One są przedziwnie skonstruowane :) Jak u mnie w mieszkaniu przed wprowadzeniem się był remont, to podobno koleś na 14 (mieszkam na 4) słyszał to tak, jakby to było w mieszkaniu obok :) Domy z wielkiej płyty to prawdziwa zagadka dla naukowców :D Jak jeszcze mieszkałem gdzie indziej, to zdarzały się, że cały pion nie miał wody, poza sąsiadami nad nami :D No cóż, cuda :D
  • 0

#14

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszę co noc podobne odgłosy... Na to jest jedno dobre wytłumaczenie :D Dom z wielkiej płyty. One są przedziwnie skonstruowane :) Jak u mnie w mieszkaniu przed wprowadzeniem się był remont, to podobno koleś na 14 (mieszkam na 4) słyszał to tak, jakby to było w mieszkaniu obok :) Domy z wielkiej płyty to prawdziwa zagadka dla naukowców :D Jak jeszcze mieszkałem gdzie indziej, to zdarzały się, że cały pion nie miał wody, poza sąsiadami nad nami :D No cóż, cuda :D
[edit] jakoś wyszedł mi podwójny post :(
  • 0

#15

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to co robie na tej stronie? Bo to jest fascynujące :) Może jeszcze nie wiesz Fraise, ale na tym forum jest dużo takich niedowiarków jak ja. Śmiem twierdzić że paranormalna strona życia, ten aspekt irracjonalny, wypełnia tą większą jego cześć! Jeśli ktoś nie interesuje się tym zagadnieniem, nie zrozumie człowieka a więc nie zrozumie samego siebie. Ja też nie jestem robotem i nie potrafię wyeliminować tych wszystkich zachowań u siebie, co nie znaczy że nie warto poznać ich przyczyny. Zobacz ja reagujemy na spadającą książkę kiedy odkładamy ją po przeczytaniu po prostu na półkę, a jak kiedy spada w momencie w którym odczuwamy niepokój bądź strach. Niby ten sam bodziec, a raz jest dla nas prawie niezauważalny, a raz może wywołać zawał serca. I to jest właśnie fascynujące :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych