Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krwiożercze piranie pływają w Wiśle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wkrótce nawet moczenie nóg w Wiśle może być niebezpieczne. Nie dlatego, że rzeka jest zanieczyszczona toksycznymi ściekami, ale za sprawą nowych mieszkańców Wisły. "W okolicach Krakowa pojawiły się krwiożercze piranie" - alarmują specjaliści.

Dołączona grafika


Jak na razie nie ma zagrożenia, bo piranie atakują stadami. A w Wiśle tych drapieżników rodem z Ameryki Południowej jest obecnie niewiele. Do tego są dość małe - pisze "Gazeta Krakowska". Skąd o tym wiadomo?

"Wyłowiliśmy kilka okazów piranii z Wisły" - przyznaje Jacek Łabuś, dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie.

Specjaliści przypuszczają, że ryby pochodzą z prywatnych hodowli. Choć niewykluczone, że po prostu przypłynęły najpierw do Bałtyku, a potem do Wisły.

"W Polsce piranie trzymają się raczej miejsc, gdzie jest bardzo wysoka temperatura wody. Jednak te drapieżniki łatwo przystosowują się do nowych warunków" - twierdzą specjaliści. I ostrzegają, że jeśli tak się stanie z "polskimi" piraniami, to wkrótce kąpiel w Wiśle może okazać się bardzo ryzykowna.
Źródło
  • 0



#2

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pewnie ktoś zrobił żart i wypuścił kilka rybek do rzeki ;) pewnie do wiosny i tak nie dożyją :P szkoda rybek :P
  • 0

#3

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm, juz dosyć dawno słyszałem o tej sprawie i od razu pomyślałem że to bujda a nawet jak nie to i tak wyginą gdyż nie wytrzymają w takich warunkach...a jednak wciąż żyją i nieźle sobie radzą :D ...przyznam że to trochę dziwne, ciekawe na co je łowili :mlotek: ... a myślałem że amerykanie zrzucają nam tylko skorki ziemniaczane xD ...
  • 0

#4

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe.... Zmiana klimatu robi swoje... Moze za 30 lat piranie bede normalnoscia w polsce
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Piranie i tarantule u nas?
Tiaaaa, ciekawa perspektywa.
Kurcze, wejdziesz do wody jako mężczyzna, a wyjdziesz jako kobieta.
Jedynie godzę się na palmy i rajskie ptaki.
  • 0

#6

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ciekawe ile pożyją takie rybki. według mnie to jakiś hodowca je tam wrzucił. za długą droge miałyby aby przypłynąć z bałtyku.
  • 0

#7

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak już ktoś wspomniał, o piraniach w polskiej rzece było już dawno, może rok albo dwa lata temu... Skoro problem się powtórzył, to albo jakiś hodowca się nudzi... albo... no cóż, tutaj wychodzi ta dużo gorsza perspektywa :/
  • 0

#8

Ghost100.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepłynęły z Bałtyku? Tjaa.. prędzej jakiś koleś spuścił rybki w toalecie...
  • 0

#9

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też sobie przypominam, że o tym była mowa już dawno w wiadomościach. Coś mi tu śmierdzi :)
  • 0

#10

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Pamiętam że kilka lat temu aligator pływał w Wisłoce, to czemu piranie w Wiśle pływać nie mogą ? :crazy:
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Coś mi tu śmierdzi :)

Zdechłą rybą?
  • 0

#12

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach to mój tuńczyk w oleju xD

Gside: Aligator ?! :o
  • 0

#13

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W mojej okolicy jakiś czas temu było głośno o zabawce która urosła i stała się kłopotliwa, a mianowicie o pytonie ;-)
Ktoś całkowicie bez wyobraźni wypuścił go na wolność :/
  • 0



#14

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ach to mój tuńczyk w oleju xD

Gside: Aligator ?! :o


ehe aligator .. jak się nie mylę było to gdzieś koło Dębicy , koleś miał nieco dziwną pasję i kolekcjonował sobie wiele gadów ( hmm chyba aligator to gad ) i gdy zrobił się za duży, wpuścił go do rzeki .
Pomijam fakt że u mojej ciotki na klatce znaleźli pytona ^^
  • 0

#15

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh... Nieznosze takich ludzi, kupują a jak się okazuje, że nie mogą już się zwierzęciem zajmować to wypuszczają nie zwracając uwagi na to, jakie szkody może wyżądzić zwierzę innym jak i sobie... :(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych