Skocz do zawartości


Zdjęcie

JEDZ ZGODNIE ZE SWOJĄ GRUPĄ KRWI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"To co żywnością jest dla jednego człowieka może być trucizną dla drugiego" dr Peter J. D' Adamo.

Trafiłem na ciekawą strone która zawiera jadłospis sporządzony dla poszczególnych grup krwi
Z moją grupą mam zabronione spożywanie mięsa i mleka.Faktem jest że lepiej funkcjonuję jedząc roślinki
ale muszę być w domu jedno wyście do miasta :aaa: -zapach golonki lub szaszłyku i już po diecie.

Polecam stronę

Dieta do grupy krwi
  • 0



#2

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam grupę krwii A Rh+ i jem głównie mięso. Nie wyobrażam sobie zmiany diety.
  • 0

#3

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A u mnie odwrotnie- nie mogę pieczywa, jaj i mleka, a mięsa i ryby są wskazane. A grupa to: 0 Rh+
  • 0

#4

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ta, jasne..
najzdrowiej nic nie jesc chyba xD
  • 0

#5

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne pierdoły... Wiesz, że człowiek powinien spożywać mięso? Znajdują się w nim białka ważne dla organizmu. Bez nich człowiek nie funkcjonuje prawidłowo.
  • 0

#6

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wegetarianie jak żyją ?
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W necie jest wiele fachowych wypowiedzi o tym że wegetarianie są zdrowsi i żyją dłużej.
Kiedyś czytałem pracę jakiegoś gościa która mnie bardzo zainteresowała, mianowicie opisywał ludzi którzy przeżyli obozy zagłady (wiadomo że nie karmiono tam mięsem).Ci ludzie ponoć żyli znacznie dłużej od innych ale nie wiem czy to możliwe
  • 0



#8

Sido22.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to jakoś nie wyobrażam se życia bez mięksa zresztą to chyba tak już nasza natura że większość z nas była jest i będzie mięsożerna. A z reszto tak jak w tej nucie ,, żeby człowiek był syty musi bardzo dużo mięsa jeść....http://pl.youtube.co...&...ted&search=
  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem na czym ta dieta polega - na jedzeniu wszystkiego tego czego się nienawidzi. Wtedy sie człek nie będzie objadać bo mu to nie będzie sprawiało przyjemności. I tyle.

W moim wypadku (0 Rh+) w zaleceniach nie znalazłam praktycznie nic co by mi smakowało, co więcej - po zjedzeniu niektórych z tych rzeczy muszę godzinami siedzieć w kiblu, po prostu mój organizm nie potrafi ich prawidłowo strawić. Przykładowo - po zjedzeniu jednej chociażby pestki dyni albo figi suszonej zaraz mnie mdli. Za to większość rzeczy "zakazanych" bardzo mi smakuje (chociażby taki kefir, mniam. Albo taki rabarbar) i jakoś nie zauważyłam żadnych negatywnych efektów po zjedzeniu ich.


Moim zdaniem najlepsza dieta polega na tym - jedz na co tylko masz ochotę bo to znak ,że tego właśnie potrzebujesz. Nie objadaj się jednak, nie jedz więcej niż potrzebujesz. A obiad nakładaj sobie na mały talerzyk - jeżeli po zjedzeniu tej porcji będziesz nadal głodny nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie dołożyć - jednak najprawdopodobniej 1 porcja okaże się być wystarczająca.
  • 0



#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że to że źle ci jest po zjedzeniu zalecanego produktu, nie znaczy to, że ci zaszkodzi. To jest tak jak ktoś długo i dużo je czegoś to organizm się do tego dostosowuje i każda zmiana będzie okupiona "problemami" przez jakiś czas. Jak długo nie ćwiczysz to nie zrobisz iluś tam pompek i cię będą ręce bolały itd. itp.
Co do samej diety grupy krwi to zetknąłem się już dawno temu i wydaje mi się, że mimo wszystko za wiele to wspólnego z rzeczywistością nie ma.
Bardziej zgadzam się z tym:
"Moim zdaniem najlepsza dieta polega na tym - jedz na co tylko masz ochotę bo to znak ,że tego właśnie potrzebujesz. "

"Ja to jakoś nie wyobrażam se życia bez mięksa zresztą to chyba tak już nasza natura że większość z nas była jest i będzie mięsożerna. "- Co najwyżej zwierzęta mogą być roślino/mięsożerne, człowiek sam wybiera co je. To że aktualnie większość ludzi je mięso nie znaczy, że jest to zdrowe. Polecam poczytać o wegetarianizmie i zastanowić się czy faktycznie jest on niezdrowy, nienaturalny itp. Sam nawet chciałbym się przerzucić na wegetarianizm jednak jest to dość trudne. Po pierwsze właśnie ciężko się odzwyczaić a po drugie jest to dieta problematyczna, ciężko znaleźć odpowiednie produkty w sklepach, problem jest z obiadami u kogoś itd, jednak ograniczyć mięso choć trochę można. Już jak ktoś nie chce wierzyć specjalistom od wegetarianizmu to proponuję popatrzyć choćby na piramidkę żywieniową. Mięso jest na samej górze, a tymczasem większość ludzi spożywa je codziennie.
PS. Po co temat caps lockiem? :]
  • 1

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sam nawet chciałbym się przerzucić na wegetarianizm jednak jest to dość trudne.



W moim przypadku jest to chyba niemożliwe kilka razy próbowałem bez mięska :drink:
Zwykły schabowy z ziemniaczkami i czerwoną duszoną kapustką po prostu mnie obezwładnia :wall:

Bóg stworzył pożywienie a Szatan kucharzy
  • 0



#12

Alibebe.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem najlepsza dieta polega na tym - jedz na co tylko masz ochotę bo to znak ,że tego właśnie potrzebujesz. Nie objadaj się jednak, nie jedz więcej niż potrzebujesz. wystarczająca.

głupota. Czesto mam ochote na zupki chinskie a potem od nich brzuch boli , dlatego juz tego staram sie nie jesc

btw. ja mam AB i ciekawe bo to co tam pisze o tej grupie sie u mnie sprawdza

+ to:
http://www.restauran...upa-krwi_ab.htm
  • 0

#13

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem i tak z tego wychodzi ze wszystko jest dla ludzi i wszystko można jeść ale nie przesadzać w żadną ze stron,

Ja jedynie tylko więcej owoców powinienem wcinać bo jakoś nie mam to tego zapału :D
  • 0

#14

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam "chyba" rzadką grupę krwi jest to natomiast grupa 0 Rh - :]
  • 0

#15

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no cóż... zdecydowanej większości rzeczy które są dlamnie polecane nie lubię a większość rzeczy które uwielbiam nie są dla mnie wskazane :D mimo to na zdrowię nia narzekam ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych