Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konflikt z Obcymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym posłuchać Waszych opinii na ten temat.
Odwróćmy sytuację to my kiedyś odnajdujemy w kosmosie słabą dopiero rozwijającą się cywilizację.
I co robimy ? dzielimy się z nimi naszą myślą technologiczną i zdobyczami nauki, pomagamy w rozwoju itp.?
My jako forumowicze być może tak ale żaden rząd na to nie pozwoli

Scenariusz będzie tylko jeden:
Zabierzemy im wszystkie możliwe bogactwa naturalne oraz wszystko to co się zmieści w ładowniach
naszych statków kosmicznych (łącznie z grzybkami marynowanymi w słoikach)
Natomiast kulturę i sztukę oraz pozostałe ogniska inteligencji zniszczymy aby nigdy nie były dla nas zagrożeniem.
Ci którzy przeżyją będą mieli jeszcze gorzej dopadnie ich kolejna fala czyli krzewiciele chrześcijaństwa.
Pozostałym oczywiście zaproponujemy w geście dobrej woli rezerwaty.
Jako cywilizacja takie scenariusze przerabialiśmy nie jeden raz i nie sądzę aby w przyszłości to się zmieniło.
Więc nie możemy żądać od losu że cywilizacje starsze od nas postąpią z nami inaczej ? :cafe:

Miejmy tylko nadzieję że nie są takie jak my
  • 0



#2

gucio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tobą w 100 % to smutne ale prawdziwe... niestety nasza rasa już taka jest, że chcę wszystko dla siebie. Nawet jeśli obca cywilizacja chciała by nam pomagać, to nie zostałaby ciepło przywitana.
  • 0

#3

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieję że czasy się zmieniają i ludzie się zmieniają...

PS: Tatik tak między nami to widząc głowy dzisiejszych supermocarstw to taki scenariusz prawdopodobnie się sprawdzi.
  • 0

#4

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak będzie... Smutne ale prawdziwe. Mam nadzieje, że kiedyś trafimy na bardziej rozwiniętą cywilizacje i wtedy trafi kosa na kamień.
  • 0

#5

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, Twój "czarny scenariusz" jest jak najbardziej poprawny, jeśli założyć, że wszyscy stawiają na rozwój technologiczny. A tymczasem oprócz tego jednego, istnieje jeszcze rozwój duchowy.

Pojawiają się tutaj dwie opcje - obcy stawiający na rozwój nauki i obcy stawiający na rozwój ducha.

Nie możemy zanegować żadnej z tych opcji, więc trzeba rozpatrzeć obie:

Ziemia jest planetą 3ciej gęstości, ludzie o wiele bardziej dbają o rozwój nauki niż wiary, szkiełka i oka, niż serca. Liczy się logika, racjonalizm, ekonomia, zyski, kalkulacje itd. Jeżeli zakładamy, że obcy są podobni, to wszystko logicznie myśląc ułożyłoby się tak, jak opisałeś :) Złupią, zagrabią, dobra i minerały wywiozą, nas wezmą do laboratoriów genetycznych, a Ziemię zasiedlą i dawno by to zrobili, gdyby nasza atmo- i bio-sfera nie była dla niż zabójcza :P )

W wypadku drugim, jeśli obcy jednak zrozumieli swoją naturę lepiej niż my, zaczęli rozwijać się duchowo, dotarli do esencji wiedzy tajemnej itd, to wiedzą, że siłą sprawczą wszechświata jest Miłość i są jej oddanymi sługami. Z pewnością obserwują naszą planetę i dbają o jej rozwój, bronią przed tymi pierwszymi, ale się nie ujawniają, bo spowodowaliby tym panikę i chaos; są przecież zwolennikami ładu.

Rasa pierwsza to szaraki - te niskie ludki o wielkich oczach, którzy postawili na rozwój technologii i zdegenerowali swoją rasę do tego stopnia, że szukają człowieczeństwa w nas i chcą je nam "w jakiś sposób" wydrzeć. Więcej tutaj.
Rasą drugą mogą być na przykład Kajsopeanie (tutaj), pochodzący z 6stej gęstości. Ale to tak na marginesie :)

Cywilizacje obcych pokazują nam również, kim możemy się stać my, Ziemianie. Dlatego nie sądziłbym tak pochopnie, że będziemy niszczyć i grabić inne cywilizacje :) Trzeba tylko otworzyć oczy. I wyrwać się spod kontroli gadów (tutaj :) ). Nie mówię, że są to informacje godne 100% wiary, tak na marginesie :)
  • 0

#6

biniol.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieję że czasy się zmieniają i ludzie się zmieniają...


Od zawsze ludzie są jacy są i jestem PEWIEN, że to nie ulegnie zmianie
  • 0

#7

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem pewien, że ulegnie :) Być może w dosyć radykalny sposób, ale to się musi zmienić..

Jeśli nie, to się wyprowadzam do innej cywilizacji w kolejnym życiu xP
  • 0

#8

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mysle ze czlowiek gdyby spotkal cywilizacje slabsza od swojej, zniszczylby ja i zabral to co dla niego korzystne ;/

Czyz ludzie nie zabijaja zwierzat dla pieniedzy, czy nie niszcza przyrody dla zysku, budowania jakichs swoich imperiow?To samo by zrobil z rasa obcych ;/
  • 0

#9

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...czyli krzewiciele chrześcijaństwa.


A może islamu ? :cafe:
  • 0



#10

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Również się zgadzam,pojedyńcze jednostki niemiałyby prawa głosu,to największe mocarstwa(rosja i USA) decydowałyby o tym co zrobimy,taki scenariusz jest czarny,ale sądze że prawdziwy
  • 0

#11

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I ja się przyłączę :) Tutaj rolę gra potęga państwa, wiadomo- im większe i potężniejsze, tym większą ma moc. Od dawien dawna i myślę że jeszcze dłużej było i będzie tak, że mocniejszy ma przewagę.
  • 0

#12

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A po co mielibyśmy lecieć wiele lat świetlnych po jakieś surowce? To nieopłacalne.
  • 0

#13

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykorzystując "hipotetyczną" technologię zaginania czasu i przestrzeni byłoby to jak najbardziej opłacalne. Mimo wszystko, ten scenariusz jest jak najbardziej możliwy, chociaż myślę, że szybciej natrafimy (chyba już natrafiliśmy :) ) na cywilizację o wyższym stopniu rozwoju niż Cywilizacja ziemska.
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mysle ze troche przesadzony scenariusz, nie po to szukamy we wszechswiecie innych cywilizacji zeby ja zniszczyc, jesli bedzie slabsza od nas. To bedzie zbyt rewolucyjne i wielkie, historyczne odkrycie, zeby tak postapic. Juz tak nie demonizujmy.
  • 0

#15

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To bedzie zbyt rewolucyjne i wielkie, historyczne odkrycie, zeby tak postapic. Juz tak nie demonizujmy.


Zupełnie jak odkrycie Indian :cafe:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych