Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwy egzorcyzm katolicki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bazuka.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy są w internecie jakieś prawdziwe nagrania z egzorcyzmów? czy takie nie istnieja w ogóle? Bo ostatnio na Zone Reality zapowiadali program "Ghost on tapes" i w jednym z odcinków ma byc pokazany egzorcyzm i nawiedzenie. Wiecie gdzie to jest na youtube albo gdzies?
  • 0

#2

Neaniver.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Katolickiego egzorcyzmu nie mam ale za to mam islamski i wschodniego obrządku:
http://video.google....4...41413&hl=pl

http://video.google....1...97234&hl=pl
http://video.google....2...89737&hl=pl

uwaga ... sceny są trochę drastyczne ...
  • 0

#3

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ten ostatni jest nawet ciekawy. gościu kiedy krzyczał dało się słyszeć dwa głosy. jeden niski a drugi normalny. chyba że to fake. nie wiem....
  • 0

#4

Bazuka.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no to są faki. Dlaczego nigdzie nie ma prawdziwych egzorcyzmów tylko te naciągane przedstawienia. :cafe:
  • 0

#5

AXEL.C.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bazuka a kiedy bedzie ten program na zone reality ??
  • 0

#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi, dlaczego te wszystkie wspaniałe Kościelne egzorcyzmy są tajne. Dlatego, że nie chcą urazić opętanego? Zawsze można wyciąc twarz - moim zdaniem katolickie egzorcyzmy to bajki. Jeśli chce ktoś egzorcysty, to niech go nie szuka w KK.
  • 0

#7

Arsen.
  • Postów: 84
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś jest Katolikiem to chyba nie ma wyboru, prawda? :P .
  • 0

#8

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi, dlaczego te wszystkie wspaniałe Kościelne egzorcyzmy są tajne. Dlatego, że nie chcą urazić opętanego? Zawsze można wyciąc twarz - moim zdaniem katolickie egzorcyzmy to bajki. Jeśli chce ktoś egzorcysty, to niech go nie szuka w KK.

Księża wierzą, że poprzez samo patrzenie na odprawiany egzorcyzm z samej ciekawości może wprowadzić ciekawskiego w opętanie. Podczas udawanego egzorcyzmu nic się nie dzieje ale (jak mówią księża) z prawdziwego czy to nagranego na wideo czy jako plik dźwiękowy mogą powstać nieprzyjemne skutki typu nawiedzanie w domu, koszmary a w najgorszym przypadku opętanie przez tego samego ducha, który został właśnie wypędzony. Mówią oni bowiem, że oglądanie takiego klipu jest swoistym przyzwoleniem dla ducha na opętanie. Nie wiem jak wy ale ja wole nie ryzykować. Szanse są jasne 50% / 50% - Prawda / Fałsz. Albo ściemniają albo kłamią. Ja tam wole nie kusić pecha ... :/
  • 0

#9

Jarl Fenrir.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc niech pokażą udawany egzorcyzm... myślę, że byłoby to zadowalające... na początek.
Księża mówią także, że duch nie może posiąść ciała człowieka, bez jego przyzwolenia. A oglądanie egzorcyzmu jakoś nijak (moim skromnym zdaniem) nie ma się do przyzwolenia.
Ja bym był raczej za tym, że to jest zbyt przerażające (zdaniem księży) lub po prostu sam obrzęd chcą z jakiś przyczyn utrzymać w tajemnicy ( jak to było u Prattcheta - gdyby prości ludzie wiedzieli, że do jakiegoś tam rytuału wystarczy 1dm3 mysie krwi zamiast krwi dziewicy, to wszyscy zaczęli by się parać magią).
  • 0

#10

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc niech pokażą udawany egzorcyzm... myślę, że byłoby to zadowalające... na początek.
Księża mówią także, że duch nie może posiąść ciała człowieka, bez jego przyzwolenia. A oglądanie egzorcyzmu jakoś nijak (moim skromnym zdaniem) nie ma się do przyzwolenia.
Ja bym był raczej za tym, że to jest zbyt przerażające (zdaniem księży) lub po prostu sam obrzęd chcą z jakiś przyczyn utrzymać w tajemnicy ( jak to było u Prattcheta - gdyby prości ludzie wiedzieli, że do jakiegoś tam rytuału wystarczy 1dm3 mysie krwi zamiast krwi dziewicy, to wszyscy zaczęli by się parać magią).

No bez przesady gdzie ty używasz mysiej krwi lub dziewicy w egzorcyzmie. No chyba, że to jakiś obrzęd "Voo Doo" to się zgodzę.

A co do przyzwolenia to wg. mnie samo oglądanie wystarczy, a to dlatego, że na wideo widzimy czyjeś cierpienie i oglądamy to, bo nas to ciekawi. Nikt nie powinien oglądać czyjegoś cierpienia a szczególnie spowodowanego opętaniem z czystej ciekawości. Wtedy zgadzamy się oglądać sceny drastyczne, a co za tym idzie złe. Bo te sceny są wywołane przez zło więc zgadzamy się na oglądanie okrutnego zła. A to już jest swoiste przyzwolenie na opętanie. Sądzę że wiele takich nagrań zawiera swoiste paranormalne aspekty, które mogą wpływać na osobę oglądającą nawet lata po nakręceniu tego egzorcyzmu. Więc nie radziłbym oglądać lub słuchać takich nagrań. Ja bym się bał :/

P.S: na YouTube masz pełno udawanych egzorcyzmów. Np. jakiś egipski - gdzie zbiera się cała masa ludzi z aparatami i z kamerami a POP tylko czai się by był widoczny w nakręconym filmie i odprawia do kamery swój tzw. "egzorcyzm" !!!
  • 0

#11

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Noo to muszę powiedzieć w takim razie, że Ci ludzie, którzy grają opętanych w tych filmach mają wspaniałe zdolności aktorskie.

Ja na pewno nie potrafiłabym tak grac opętanej.
  • 0



#12

Glauks.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bez przesady gdzie ty używasz mysiej krwi lub dziewicy w egzorcyzmie. No chyba, że to jakiś obrzęd "Voo Doo" to się zgodzę.


Pratchett to autor książek fantasy, to był tylko przykład. możliwe że własnie odprawienie takiego egzorcyzmu polega na przeczytaniu kawałka pisma świętego, odmówieniu kilku "zdrowasiek" i posiadaniu silnych nerwów. i może własnie dlatego nie chcą ich pokazywać żeby nie zajmowali się tym przeciętni ludzie...
  • 0

#13

Bazuka.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie nie wiem kiedy jest ten program na Zone reality, bo nie ma go w programie a często go tam zapowiadają jako serię "Paranormalne". Naprawde są fajne scenki, gdy opętany przewraca księdza, albo kiedy kobieta pyta chłopca "To ty czy ktoś inny", a on patrzy na nią takim wzrokiem seryjnego mordercy. Wygląda to na dokument, a jeśli nie to świetni aktorzy grają. Chciałbym w końcu obejrzał wiarygodny film o takich rzeczach.

Skoro twierdzicie, że można zostac opętanym przez taśmę to jesteście chyba wyznawcami filmu "Ring". Kto obejrzy taśmę z opętania, ten pokolei bedzie opętany przez tego samego ducha. A co jak dużo osób na raz go obejrzy. Duch sobie ni eporadzi.
  • 0

#14

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja wam za to polecam film z serii Discovery "Prawda czy fałsz?" -Egzorcyzmy . Film jest bardzo ciekawy, no i wszystko jasne ;]
  • 0

#15

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oglądałem 4 filmy z tej serii, jednak tego nie. Wiesz może jak go można "zdobyć"?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych