Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wizje Przyszłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Do utworzenia przeze mnie tego tematu, przyczynił się następujący topic: Katastrofa, która nigdy się nie wydarzyła. Traktuje on o ludziach, którzy widzieli katastrofę amerykańskiego sterowca USS „Arkon”. Miała mieć ona miejsce 10. października 1931 roku. Użytkowniczka hp napisała, że to była:

Wizja przyszłości - USS Akron rozbił się 4 kwietnia 1933 roku w czasie rejsu do Nowej Anglii nad Oceanem Atlantyckim.

I właśnie ta wypowiedź mnie zaintrygowała. A do czego zmierzam? Czas, który spędziłam w liceum, obfitował w najciekawsze wizje z tych, które mi się w życiu przytrafiły. Przytoczę tu jedną z nich, dosyć śmieszną :P

Akcja działa się w szkole, w liceum, do którego chodziłam. Gdy tylko weszłyśmy do klasy z koleżanką, ona zaczęła nerwowo wertować zeszyt, by nauczyć się czegoś w popłochu. Ja też nic nie umiałam, ale specjalnie się tym nie przejmowałam ;) Nagle, pojawiła się przed mym trzecim okiem bardzo wyraźna czarna liczba 18. Zapytałam więc kto w klasie ma taki numer. Niestety nie otrzymałam odpowiedzi, ponieważ moja koleżanka była zajęta przyswajaniem materiału, co i tak na nic by się zdało. Zapytałam po raz drugi, ale znowu mnie zbyła. Nauczycielka przesuwała długopisem po liście nazwisk chyba z 2 minuty :omfg: W końcu wywołała numer 18. Mojej koleżance zeszyt wypadł z ręki i z wytrzeszczem oczu zapytała: „skąd wiedziałaś?!”. Heh.. ;)

Czy Wam też zdarzały się podobne sytuacje? A może znacie historie takie jak ta o katastrofie sterowca Akron?

Earth pisze:

Kiedyś czytałem na forum artykuł o facecie który podobno widział zatonięcie Titanica kilka miesięcy przed jego rzeczywistym zatonięciem!

Czy ktoś z Was wie na ten temat coś więcej?
  • 0



#2

smutek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat z odpowiedziami to bardzo często trafiam osoby, które powędrują do odpowiedzi ;)
  • 0

#3

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się tak rozpisałam, a tu jedno zdanie :o Czy mógłbyś napisać coś więcej..? Tak wiesz, całkiem bezpośrednio na temat.
  • 0



#4

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na temat Titanica a konkretnie tego faceta co go zauważył to czytałem chyba ze dwa lata ale właśnie nie na portalu! Chyba w ''Focusie'' albo ''Świecie Wiedzy" ale nawet tego nie jestem pewien bo już trochę czasu minęło!!!!
  • 0

#5

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdarzyły się Tacito. Miałem wiele takich przypadków. Tak dużo, że większość z nich pozapominałem. jednak mam ostatnio inne problemy aby to co pamiętam teraz opisywać. Obiecuję jednak, że wrócę do tego tematu.

Ależ oczywiście, w przeciwnym razie sama Cię ściągnę :P
Tacita :D

  • 0

#6

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mam czasami takie przeblyski ,najczęściej związane z liczbami. Przychodzi mi na myśl jakaś liczba i niedlugo po tym jest jakieś zdarzenie związane z tą liczbą. Czasem pomyślę o kimś i niedlugo potem dzwoni telefon od tej osoby...
  • 0

#7

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, temat ciekawy jako że mam coś do powiedzenia wypowiem się ;) . Jeśli chodzi o szkołe, też kilka razy mówie sobie pod nosem kto pójdzie i czasem trafiam (przypuszczam że to zwykły fuks) czasem też jest takie przeczucie i zawsze ale to zawsze gdy je mam to wiem że ja ide do odpowiedzi, bywa.. ale ja nie o tym miałem, miałem kiedyś proroczy sen.. było to z 2-3 raczej 3 lata temu otóż:
w lato postanowiłem pojechać do babci na kilka dni... na następny dzień zaplanowaliśmy wycieczke rowerami, mcdonald, lasek, ogólnie fajna atmosfera sie zapowiadała... i tejże nocy, śniło mi się że widze normalnie z oczu jade na rowerze, i widze mcdonald normalny (i naprawde tam stał znam go) widze.. i patrze a tam Chabrowe audi s3 (takie mieliśmy kiedyś) podjerzdżamy a tam mój tata siedzi w knajpie, no nic obudziłem się rano. Jedziemy, już ze 2 h dojeżdżamy do mcdonalda, patrze! a tam jak wryte moje audi, i ojciec w środku
historia autentycnza, do dziś pamiętam.
  • 0

#8

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Nismo
To czego doświadczyłeś zwane jest powszechnie jako "Deja Vu".
Mi samemu się wyśniła stypa po mojej babci...

A co do tematu to ja nie czuje, iż pójdę do odpowiedzi, lecz ja to wiem.
Tak samo z dzwoniącym telefonem, bramkami w meczu itd...

Edit:
Dostrzegam w tym pewną prawidłowość...
Otóż dawniej nie słyszało się o takich przypadkach.
Jasno widzieli tylko urodzeni z tym.
Teraz staje się to powszechne jak telefony komórkowe...myślę, iż powoli wchodzimy na kolejny szczebel drabiny ewolucji.
Nie rozwijamy się już fizycznie, ale nasz umysł się doskonali...
  • 0

#9

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To czego doświadczyłeś zwane jest powszechnie jako "Deja Vu".
Mi samemu się wyśniła stypa po mojej babci...


Deja vu to chyba coś innego ,"odczucie, że przeżywana obecnie sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w jakieś nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe." Jeżeli wcześniej ci się to przyśnilo to masz doczynienia raczej z wizją senną.

Pamiętam ,że kiedyś kiedy bylem maly deja vu zdarzalo mi sie bardzo często ;-/ Ostatnio też mam coś takiego przynajmniej dwa razy na miesiąc ;/
  • 0

#10

Glauks.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja bardzo często wiem co ktoś za chwile powie, albo zdarza sie że o kimś pomyśle a ta osoba za sekundę dzwoni.
  • 0

#11

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do utworzenia przeze mnie tego tematu, przyczynił się następujący topic: Katastrofa, która nigdy się nie wydarzyła. Traktuje on o ludziach, którzy widzieli katastrofę amerykańskiego sterowca USS „Arkon”. Miała mieć ona miejsce 10. października 1931 roku. Użytkowniczka hp napisała, że to była: I właśnie ta wypowiedź mnie zaintrygowała. A do czego zmierzam? Czas, który spędziłam w liceum, obfitował w najciekawsze wizje z tych, które mi się w życiu przytrafiły. Przytoczę tu jedną z nich, dosyć śmieszną :P

Akcja działa się w szkole, w liceum, do którego chodziłam. Gdy tylko weszłyśmy do klasy z koleżanką, ona zaczęła nerwowo wertować zeszyt, by nauczyć się czegoś w popłochu. Ja też nic nie umiałam, ale specjalnie się tym nie przejmowałam ;) Nagle, pojawiła się przed mym trzecim okiem bardzo wyraźna czarna liczba 18. Zapytałam więc kto w klasie ma taki numer. Niestety nie otrzymałam odpowiedzi, ponieważ moja koleżanka była zajęta przyswajaniem materiału, co i tak na nic by się zdało. Zapytałam po raz drugi, ale znowu mnie zbyła. Nauczycielka przesuwała długopisem po liście nazwisk chyba z 2 minuty :omfg: W końcu wywołała numer 18. Mojej koleżance zeszyt wypadł z ręki i z wytrzeszczem oczu zapytała: „skąd wiedziałaś?!”. Heh.. ;)

Czy Wam też zdarzały się podobne sytuacje? A może znacie historie takie jak ta o katastrofie sterowca Akron?

Earth pisze:

Czy ktoś z Was wie na ten temat coś więcej?



urzekła mnie twoja historia , przypadek po prostu i tyle jeżeli to na tobie wywarło wrażenie to nie wiem deja vu tzn to jakby to już było może to się już wydarzyło i pamiętamy to wszystko w urywkach jeżeli to się już wydarzyło i będzie powtarzać w nieskończoność a jakbyśmy wszystko wiedzieli
  • 0

#12

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

link, nie myl pojęcia Deja Vu z przeczuciem i snem proroczym. Są to różne rzeczy...

Jak chodzi o to, co opisała Taci, to mi się zdarza takie coś czasami, choć teraz konkretnej sytuacji nie przytoczę, bo nie pamiętam. Za to często wiem co kto zaraz powie. Głównie jak rozmawiam z kimś w szkole, czy nauczyciel coś tłumaczy. Nie wiem, może to dzięki temu że trochę te osoby znam i wiem jak mówią, co chcą przekazać itd.
  • 0



#13

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znałem kiedys trochę ludzi z maga Strefa51. Popularna była "zabawa" w przesyłanie nauczycielowi numeru, którzy oni później faktycznie wybierali :)
  • 0

#14

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

urzekła mnie twoja historia , przypadek po prostu i tyle jeżeli to na tobie wywarło wrażenie to nie wiem deja vu tzn to jakby to już było może to się już wydarzyło i pamiętamy to wszystko w urywkach jeżeli to się już wydarzyło i będzie powtarzać w nieskończoność a jakbyśmy wszystko wiedzieli

W Twojej wypowiedzi panuje jeden wielki chaos. Nie bez powodu wymyślono znaki interpunkcyjne i gdybyś ich używał, zrozumienie tego, co chcesz przekazać, byłoby o wiele łatwiejsze ;)
W przypadek nie wierzę. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Wydaje mi się, że ten temat został nieco źle odebrany. Nie chodziło mi tu o deja vu czy przeczucia, lecz o konkretne wizje, które miały dokładne odzwierciedlenie w bliższej lub dalszej przyszłości.
Znacie może więcej podobnych sytuacji (Arkon) obnażenia przyszłości na zasadzie jednostkowej czy zbiorowej wydawałoby się "iluzji"?
  • 0



#15

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Droga moderatorka ,trochę źle skonstruowałśa temat ,bo pisałaś o napisasałaś zarówno o fizycznej wizji przyszłości odebranej przez zwykłych ludzi ,jak i o zdolnościach przewidywania przeszłości ,czyli o dwóch odmiennych sprawach.

Ja słyszałem ,że krótko przed wybuchem 2WŚ ,kiedy Hitler wypoczywał w jednym ze swoich ośrodków wypoczynkowych ,niebo nad tym miejscem miało krwisto czerwony kolor. To nie jest dosłowna wizja ale coś na kształt znaku. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych