Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo - Merida (yucatan, Meksyk)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Inexplicata - Hiszpański dziennik ufologiczny

31 lipiec 2007 - według badacza Emilio Cetz'a oraz grup AUM i Ovni Merida na terenie Meridy doszło do ciekawej obserwacji. Są to zdjęcia wykonane przez Alberto Perez'a Valencie, które wykonał swoim aparatem telefonicznym (wykonał również 1 minutowe nagranie filmowe).

Zdjęcie pochodzące z rekonstrukcji zdarzeń z Meridy :

Dołączona grafika


Według relacji świadek spał w swoim domu... gdy nagle usłyszał jakiś metaliczny dźwięk i postanowił to zbadać. Spoglądając przez okno spostrzegł dyskoidalny obiekt, który wisiał 50 metrów nad ziemią. Według świadka rozmiar obiektu przypominał mu rozmiar ciężarówki. Telefon jakim dokonano dokumentacji to Sony Ericsson K300 - godzina nagrania - 15:00.

Dołączona grafika


Na owej fotografii wyszczególniono inne dwa obiekty (kule) o których nikt nie wspomina w raporcie. Prawdopodobnie były niewidoczne dla świadka, lub są czymś naturalnym...

Według badaczy Alberto Perez jest prostym kucharzem mieszkającym na przedmieściach Meridy i nie posiada on jakichkolwiek zdolności informatycznych. Według raportu w okolicy gdzie dokonano obserwacji znajdować się ma pewnego rodzaju miejsce, która ma związek z kulturą Majów.

Analizy wskazują na to, iż nie jest to swego rodzaju oszustwo - na co dowodem ma być owe nagranie filmowe.

Od redakcji : Oczywiście póki co materiał filmowy nie został upubliczniony (jeśli by był zostałby on przedstawiony wraz z materiałem zdjęciowym).

dj_cinex - © VRP

Źródło : http://www.ufocasebook.com/

  • 0



#2

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro dźwięk pojazdu obudził go, to powinni być też inni świadkowie.
Z uwagi, że te 2 kulki są mało wyraźne, nie będę się o nich wypowiadał.

Natomiast obiekt w centrum przypomina mi staroindyjskie Vimany, a raczej ich XIX-wieczne szkice.

Ten na zdjęciu może być prawdziwy, ale równie dobrze ktoś wziął właśnie Vimanę za wzór do obróbki.

Niestety, ciężko mi ocenić odległość w jakiej to coś się znajdowało. Równie dobrze może to być dziecięca zabawka lub coś w tym stylu.

Fakt - świadek mówił, że było to na oko wielkości ciężarówki, ale istnieje możliwość, że się pomylił.

Było nie było - ciekawe zdjęcie, teraz tylko czekać na nagranie.
  • 0

#3

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A gdzie jest film??

dj_cinex : Przeczytaj uważnie opis a dowiesz się, iż film nie został przedstawiony w owej publikacji. Gdzie jest to możemy się tylko domyślać...
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi to przypomina obiekty z Konferencji 2005 :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


  • 0



#5

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co to jest ta Konferencja 2005? Bo w wielu postach o tym mówicie a ja nie wiem o co chodzi ;]

dj_cinex : http://www.paranorma...t...=8326&st=0#
http://www.paranorma...topic=665&st=0#
  • 0

#6

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie ma wideo to albo ta cała sprawa to ściema albo ktoś z władz się tym zainteresował i przejął nagranie. Tak samo jak się zajęli taśmami wideo po wydarzeniach 9/11. Zdjęcie ciekawe.
  • 0

#7

NieP.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja znalazłęm jeszcze jedną "kropkę" na niebie. Odrobine w prawo od dużego obiektu.
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jesli zdjecia prawdziwe to cos tam testuja cwaniaki.
  • 0

#9

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fake..

A te kropki to zabrudzenia aparatu
  • 0

#10 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie moge :o mam rozumieć że te zdjęcia to rekonstrukcja? Przecież ślepy by zauważył że to kiepski fake w 100%.
Poza tym brakuje świadków.
hmm... no cóż, nie da się tego bardziej i dokładniej skomentować bo nie ma czego. FAKE! (mówię o 1 poście)
A te kule to ptaki.
  • 0

#11

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak te kule to ptaki to chyba wyleciały z tego spodka -_- cosik okrągłe jak na ptaszki... ja tam bym stawiał na zabrudzenie :P a co do zdjęcia... ciekawe lecz troche sie zdaje takie sztuczne jak dla mnie... mam nadzieje że pokaże sie filmik, wtedy wszystko sie wyjaśni ;] ...
  • 0

#12

M.a.g.d.a.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda trochę na fake,no a te kropki to pewnie bród jest...
  • 0

#13

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to ładnie, jeszcze 4 lata do 2012 a już nas nawiedzają.

A tak na poważnie - lepsze bym w paincie zrobił -_- a nagranie zapomnieli dorobić chyba.
  • 0



#14

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zrób lepsze w paincie
  • 0

#15

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda jak Niemiecki Haunebu z okresu II wojny światowej. Podobno właśnie taki obiekt rozbił się w 1947 roku w Roswell.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_UFOs
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych