Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Brązowa Dama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Brązowa Dama
Najlepsze zdjęcia jakie kiedykolwiek zostały wykonane



Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Brązowa Dama


Portret "Brązowej Damy" jest prawdopodobnie najbardziej znaną i rozpoznawaną fotografią ducha jaka kiedykolwiek została wykonana. Sądzi się, że na fotografii widzimy ducha Lady Dorothy Townshend, żony Charlsa Townshenda, - który był Drugim Wicehrabią Raynham, rezydencji Raynham w Noftfolk, w Anglii w roku 1700. Rezydencja Raynham była domem rodziny Townshend przez 300 lat. Dorothy była siostrą Sir Roberta Walpole - do którego żywiła uczucie. Mówi się również, że Dorothy zanim wyszła za mąż za Charlsa, była kochanką Lorda Whartona, którego charakter był tak niesławny, że żadna kobieta nie mogła znaleźć się pod dachem Whartona na dłużej niż 24 godziny, żeby nie ucierpiała jej reputacja. Charles podejrzewał Dorothy o zdradę i choć wg. oficjalnych zapisków, zmarła ona i została pochowana w 1726 roku, podejrzewa się, że pogrzeb był udawany a Charles zamknął swoją żonę w pewnej części domu gdzie spędziła ona resztę życia aż do swojej śmierci.

Mawia się, że duch Dorothy nawiedza okolice dębowych schodów dworu i innych obszarów Raynham. Na początku 1800 roku, król George IV będący ówcześnie w Raynham zobaczył figurę kobiety w brązowej sukni stojącej obok jego łóżka. Jej twarz była blada a włosy rozczochrane. Ponownie młoda kobieta byłą widziana w roku 1835 przez Pułkownika Loftusa, który odwiedził dwór na święta. Widział ją tydzień później opisując ją jako młodą damę noszącą brązową satynową sukienkę, o cerze blado sinej. Wydawało się też, że nie miała oczu (tak jakby zostały wydłubane). Kilka lat później, Kapitan Frederich Marryat wraz z dwoma kompanami, widzieli "brązową damę" unoszącą się ponad schodami i trzymającą w dłoni lampę naftową. Marryat powiedział, że uśmiechała się w szatański sposób. Maryyat wyjął pistolet i strzelił ale kula tylko przeszła przez figurę.

Dołączona grafika


Powyższe sławne zdjęcie zostało wykonane we wrześniu 1936 roku przez Kapitana Provanda i Indre Shira - obydwaj fotografowali Raynham, aby zdjęcia zamieścić w magazynie. Po wywołaniu zdjęć, "brązowa dama" ukazała się na jednym z nich. Tak jak przed laty tak i teraz, zawieszona ponad dębowymi schodami...



Tłumaczenie i opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepsze zdjecie jakie kolwiek zostalo wykonane - mnie nie przekonuje moim zdaniem moze to byc zwykle naswietlenie filmu , aczkolwiek cała historia duzo bardziej przekonująca , chociarz zdjecie jest niezłe ale nadal niema dowodu ze to na100% prawdziwa fotografia :(
  • 0

#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale nadal niema dowodu ze to na100% prawdziwa fotografia :(

Nigdy w niczym nie uzyskasz 100% pewności :)
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Faktycznie zdjęcie robi wrażenie, widac wyraźnie kontury postać i nawet jakieś szczególy, no ale sceptykow nic nie przekona, ale chwala za to że są.
  • 0

#5

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chessman to jest zupełna racja aczkolwiek sa zdjecia które mnie chyba przekonywały bardziej :P
  • 0

#6

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie...Ja byłabym skłonna uwierzyć w prawdziwość tego zdjęcia. Rzadko kto robi fake'a takiego ducha, nie dodając pare bajerów, żeby wyglądał straszniej ;p
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja widzę lewą dłoń, która podpiera policzek, widze twarz i prawą ugiętą rękę.

mniej więcej coś takiego:
Dołączona grafika
  • 0



#8

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no nie powiem duzo mozna zobaczyc jak sie tak badziej przygladnac :P fajna fotka
  • 0



#9

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mówie na 100 procent, że zdjęcie jest fałszywe, ale w tamtym okresie używano jeszcze aparatów o dużym czasie naświetlania. Wystarczyło wówczas aby na chwilkę ktoś pojawił się w kadrze podczas trwania sesji aby powstał jej niewyraźny zamazany obraz.
Mogę się mylić bo w latach trzydziestych istniał już trochę bardziej zaawansowany sprzęt ale te stare aparaty również były jeszcze w użyciu.
  • 0

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadza się.Sprzęt fotograficzny w owym okresie mieli bardzo kiepskiej jakości.
Zdjęcie nie wygląda na fake'a moim zdaniem.Ale 100% pewności nigdy mieć nie można.
  • 0



#11

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro uznano to za autentyczne zdjęcie, to znaczy że badali je jacyś specjaliści, a skoro nie stwierdzili, że to wada zdjęcia, to jestem skłonny uwierzyć.

Wystarczyło wówczas aby na chwilkę ktoś pojawił się w kadrze podczas trwania sesji

Ale wydaje mi się, ze wtedy postać byłaby bardziej rozmazana. Przecież podczas robienia zdjęcia osoba musiała by przejść przez zdjęcie. Nie mogła by się nagle pojawić i zniknąć. Było by widać więcej smug od ruchu.
  • 0

#12

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale wydaje mi się, ze wtedy postać byłaby bardziej rozmazana. Przecież podczas robienia zdjęcia osoba musiała by przejść przez zdjęcie. Nie mogła by się nagle pojawić i zniknąć. Było by widać więcej smug od ruchu.


To zależy od czasu naświetlania i czułości kliszy
  • 0

#13

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli trwało to tak długo jak przy zdjęciu z Lordem Combermere lub w zbliżonym przedziale, to mieli czas żeby coś zmajstrować :)
  • 0

#14

Dung.
  • Postów: 58
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobne te zdjecie :D
  • 0

#15

Igi.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówcie co chcecie:) Mi to nie wygląda na osobe będącą przez chwile w kadrze, jakoś tak widać lekkość tego czegoś, nogi nie dotykają schodów...chyba, że w prześcieradło ktoś się przebrał :P
Może ktoś ma taki aparat w domu:P i poeksperymentuje z wchodzeniem w kard podczas naświetlania, wydaje mi się, że efekt był by zupełnie inny.
TO DUCH! Uciekamy! :aaa: :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych