Skocz do zawartości


Zdjęcie

Super uczucie


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1

Zbyszek_złomiarz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elo, powiedzcie mi jak się nazywa takie coś że jak już się wybudzam, jestem nad ranem taki na wpół śniący a na wpół obudzony to mój mózg przechodzi samego siebie, czyli że jestem zdolny do wyobrażenia sobie czegoś czego w innej porze dnia bym nie wymyślił albo do wymyślenia jakiegoś super tekstu (interesuje się historią i astronomią) próbowałem już spać z notatnikiem albo dyktafonem i zapisywać to co mi się w tym czasie kotłuje w głowie nic z tego nie wyszło niestety bo też musiałbym trochę energii włożyć w naciśnięcie play albo mówienie albo pisanie długopisem. zwykle udaje mi się zapamiętać tylko część z tego. jest to niezwykłe. czy ktoś się z takim czymś spotkał?
  • 0

#2

Hawk.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem o co Ci chodzi , też zdażyło mi sie doświadczyć podobnego uczucia . Dokładnie tak jak napisałeś było to nad ranem i byłem "wpoł śniący".
Tyle że u mnie przybrało to inną formę tzn. myślałem o czymś intensywnie , o tym co będe robił tego dnia . Dopiero gdy całkiem się wybudziłem zdałem sobie sprawe z tego że myślałem "po niemiecku" .Nie byłoby w tym nic dziwnego gdybym chociaż troche znał ten język , nigdy sie go nie uczyłem . Było to bardzo dziwne ,nie potrafie powiedzieć czy zdania te były poprawnie zbudowane gramatycznie itd , ale najprościej mówiąc - wiedziałem o czym myśle choć nie było to w mym ojczystym języku :D

p.s Witam Wszystkich na forum :D
  • 0

#3

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

tak,jakieś wielkie myśli przełomowe ,tak
wydaje mi się to blisko spokrewnione pod względem mechanizmu z przypadkiem Savanta,z pewnością łapiecie ta analogie śpiącego mózgu z upośledzanym mózgiem więc daruje se tłumaczenie.

Użytkownik Muhomorniczy. edytował ten post 15.03.2010 - 02:47

  • 1

#4

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No normalne rano ponieważ Twój mózg jest wypoczęty i gotowy do działania po śnie. Warunkiem jest to, że musisz spać dostatecznie długo(ale nie za długo) i w odpowiednich warunkach aby Twój sen nie był zakłócony.
To tak jakbyś wyciągnął akumulator z ładowarki, jest on pełen energii i gotów do pracy.
  • 0

#5

Morpheus.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co opisałeś nazywa się stanem alfa.
  • 0

#6

SaDzi0.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam od siebie: stan ten u mnie występuje nie tylko po wybudzeniu, częściej prze zaśnięciem kiedy już jestem bardzo śpiący. Wtedy właśnie do głowy przychodzą mi najlepsze pomysły :) Problem w tym, że jak "ruszę dupę" to juz nie pamiętam, albo pamiętam fragmentarycznie.
  • 0

#7

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miałem tak wiele razy. NIestety nigdy jeszcze nie zapisałem. Choć szansa była, bo przez dobrych kilka minut coś jeszcze pamiętałem. Czasem mam też coś podobnego w snach, że powiem na przykład coś bardzo mądrego i świetnie brzmiącego. Heh. Takie dziwne uczucie mnie wtedy bierze, gdy się obudzę zanim jeszcze otworzę oczy. Taka jakby euforia:) Niestety przeważnie gdy otworzę oczy wszystko znika. Z tego powodu nawet kiedyś zapisywałem sny z zamkniętymi oczami, na leżąco pisząc na komórce. :)

305 postów? Niemożliwe, chyba się coś licznik zepsuł.

Użytkownik Ban edytował ten post 19.03.2010 - 16:35

  • 0

#8

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Preste. Masz zwyżkę aktywności. Ja mam takie coś wcześnie, wcześnie rano, ale w tedy raczej śpię niż wymyślam teksty. A 2 Zwyżkę mam od 10 do 12. Kiedy inni dopiero mają zwyżkę po południu to ja już jestem jak kapeć. :)
  • 0

#9

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ehm... Kiedy przeczytałam nazwę tematu ''super uczcie'' miałam tylko jedną myśl: masturbacja...?

Edit Asieńka: Autorka tego postu za spam ostrzeżenie.
Temat natomiast zamykam, moi drodzy mniej gier, a więcej nauki to nie będziecie musieli śnić o geniuszu.


Dołączona grafika
  • 0

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat otwarty na prośbę autora.
  • 0



#11

Zbyszek_złomiarz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy nie uważacie że stan alfa występuje też w niektórych legendach np. w micie o Edypie tytułowemu bohaterowi przyśniła się odpowiedź na zagadkę sfinksa.
  • 0

#12

kacper5101.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cóż mi sie jeszcze coś takiego nieprzydarzyło :/ skoro robiono to w starożytności to może jest to dziedziczne lub jakoś przekazywane ? niewiem jeszcze poszperam. Gdy coś znajde napisze tutaj
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych