Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysł na nową cywilizację amerykańskiego futurysty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To naprawdę świetny wywiad w amerykańskim programie" Jacque Fresco in Larry King interview".
Kilka mądrych słów i już inny , swiezy oddech!
Posłuchajcie : wywiad
  • 0

#2

5k18a.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie to naiwne jest.
  • 0

#3

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejny dowód na to, że na świecie mogłoby byc o niebo lepiej, ale rządzący do tego nie dopuszczą bo przestali by byc rządzącymi. Jednak sądzę, że to są nie wielkie bitwy w których zło przeważa, ale podczas ostatecznej wojny dobro zwycięży :P .
  • 0

#4

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny dowód na to, że na świecie mogłoby byc o niebo lepiej, ale rządzący do tego nie dopuszczą bo przestali by byc rządzącymi. Jednak sądzę, że to są nie wielkie bitwy w których zło przeważa, ale podczas ostatecznej wojny dobro zwycięży :P .

Na następnej wojnie nie będzie dobra
  • 0

#5

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na żadnej wojnie nie ma dobra, ani dobrego powodu by się nawzajem zabijać.
  • 0

#6 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Od kilku lat chodzi mi po głowie pomysł na projekt stworzenia niezaleznego eksperymentalnego, samowystarczalnego miasta, osady, poczatku czegoś nowego, lepszego, gdzie człowiek i natura są partnerami, dają sobie cos wzajemnie. To trudne zacząć myśleć otwarcie, nowymi nie akceptowanym obecnie powszechnie normami.

Najtrudniejsze jest także to, że chcą stworzyć taki projekt niezbędne są na wstępie potężne środki finansowe i niestety zależnośc od obecnie wykorzystywanych technologii.

Sądzę jednak że ten facet ma rację. Siła tkwi w nas ludziach, tych mądrych, którzy nie są tylko konsumentami dóbr. Każdy z nas ma jakieś talenty, i tylko od stworzenia niezaleznej grupy ludzi, o zróżnicowanych umiejętnościach, talentach i ich samorealizacji w projekcie zależało by powodzenie i sukces takiego przedsięwziecia.

Czy się by dało zyć tak jak ten Pan proponuje??? Na pewno tylko czy jest grupa ludzi, na tyle mądrych by móc wyrzec się wygody obecnego zycia, na rzecz stworzenia czegoś doskonalszego by nasze następne pokolenia żyły lepiej, bez wojen, przemocy, bez takich ekscesów jak zupa z człowieka.
  • 0

#7

Gohanssj5.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na twoje pytanie z miejsca odpowiadam za siebie:TAK! Jezeli chcemy zmieniac swiat to kazdy musi zaczac od siebie.Mam juz dosyc tej popier... cywilizacji goniacej tylko za pieniedzmi i dobrami materialnymi a nie za tym co powinno byc na prawde wazne czyli milosc.Nawet jezeli nie mialbym gwarancji ze taki pomysl skonczy sie sukcesem to i tak chcialbym sprobowac i wyrwac sie z tego zlego, glupiego, skomercjalizowanego i zlego spoleczenstwa.Oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe ze nie wszyscy sa tacy, a co wiecej mam nadzieje ze tych dobrych ludzi na ziemi jest wiecej od tych zlych.Pozdrawiam.
  • 0

#8 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie tak że ludzie dzielą sie na dobrych i tych złych. To nie takie proste. Każdy z nas nosi w sobie dobra i ciemną, złą stronę człowieczeństwa. Po prostu w różnych okolicznościach każdy z nas ma szansę być dobry. Wszystko zalezy od impulsów, motywów jakie do niego docieraja w przeważajacej mierze, w danej sytuacji. Nie wierz w to, że człowiek który jest super dobrym człowiekiem, mężem, ojcem, pracownikiem, obywatelem, nie jest w stanie w jednej chwili stać się złym, opetanym chęcią zemsty, sięgającym po broń, nie do opanowania zwierzęciem. Na tym polega instynkt samozachowawczy. Każdy z nas jest w stanie zabić. Wszystko zalezy od miejsca, czasu i okoliczności.

Jeżeli funkcjonowalibysmy w dobrym, przyjaznym, sprawiedliwym i uczciwym otoczeniu, grupie społecznej, to takie rzeczy jak zazdrość, pycha, chęć wyróżniania się była by nam obca. Liczyło by się dobro wspólne. Dlatego wspólnota plemienna w swej pierwotnej postaci, z podziałem na role jakie każdy z osobników miał do odegrania, z tym iz wszyscy jednakowo dostawali i pracowali na rzecz tej wspólnoty była czymś na wskros prostym acz genialnym.
  • 0

#9 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawiązując moich postów, chciałbym zaprosić do nowego tematu jaki założyłem w celu współtworzenia pewnego pomysłu, dyskusji i różnych możliwości, które mogą przyczynić się do ... no właśnie to się zobaczy w trakcie.

Wstępnie roboczo nazwałem ten projekt "COLONY" lecz nie jest to nic zobowiązującego.

Odnośnik do tematu: http://www.paranorma...showtopic=19056
  • 0

#10

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gość ciekawie wszystko rozpatruje,a uniwersytety dla wszystkich biednych czy bogatych to już wogule szczyt marzeń ;) , aczkolwiek jednak nie wiem czemu ale nasuwa mi się określenie ,,globalizacja kulturalna" or something like that. Pozbądźmy się systemów politycznych, przywódców, potem religii, potem historii narodowej, indywidalność narodowej i żyjmy wszyscy razem tworząc eden. Co do wulkanów to jest to raczej pomysł nierealny, jak wszem i wobec wiadomo gleby w tych okolicach są bardzo żyzne, a ludzie którzy je uprawiają nie chcą uciekać stamtąd nawet kiedy jest zagrozenie erupcją. Wiadomo cały ich dobytek więc wysiedlenie ich byłoby raczej nierealne. A tak właściwie to się zastanawiam co się stanie z taką elektrownią podczas wybuchu wulkanu?
  • 0



#11

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ktos skojarzyl tego czlowieka z Projektem Venus i filmem Zeitgeist: Addendum?
Nie widzialem, ze od kilkudziesieciu lat pracuje nad swoja wizja.
Mam podobne odczucia jak Gohanssj5, zeby zaczac zyc lepiej musimy najpierw uwierzyc w to, ze moze byc lepiej i zaczac do tego darzyc jakimikolwiek drogami ale w tym celu. Jak widac Jacque Fresco zrobil to juz dawno i do tego ma gotowy plan, nie idealny ale wiadomo juz gdzie mamy podazac.
Zamiast w nieskonczonosc zadawac pytania czy to wypali trzeba posluchac glosu serca i intuicji (to ta dobra strona czlowieczenstwa), zaufac i w koncu uwierzyc, ze to moze sie udac. W koncu od czegos trzeba zaczac.
  • 0

#12

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym, aby pomysł mógł w przyszłości ujrzeć światło dzienne, lecz nie oszukujmy się w obecnej sytuacji nie ma na to szans. Myślicie, że "pociągający za sznurki" nie znają alternatywnych sposobów dostarczania energii? Trudność polega przede wszystkim na tym, iż niemal wszyscy wpływowi ludzie są zadowoleni z obecnej sytuacji, dlaczego mielibyśmy się dziwić, ich zasoby finansowe pozwalają na każdą zachciankę. Myślę, że nikomu nie muszę udowadniać, iż w obecnym świecie niemal wszystko ma swoje odpowiedniki w $$$.

Wyobraź sobie, że posiadasz wszystko czego człowiek może sobie zażyczyć. Czy w takich okolicznościach interesowałoby cię dobro ludzkości? Spójrzcie na dzieje Polski. Jedynie szlachta gołota z dumą eksponowała swój patriotyzm, nic dziwnego w końcu nic innego im nie pozostało.




...
PS. Mam dosyć dobrą pamięć, dlatego spostrzegłem znajomy fragment tegoż filmu. Słowa wypowiedziane pod koniec odnośnie "problemów ludzkości" a nie poszczególnych ras czy wyznań, znalazły się również w słynnym filmie "Zaitgeist". Co zastanawiające wymawiał je inny bohater, grubas w szaro-brązowym płaszczu. Czy zatem cytat stał się już kultowy?
  • 0

#13

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciąg dalszy opowieści o wszechstronnie uzdolnionym człowieku jakim jest Jaque Fresco , zapraszam na You Tube




Zapraszam do obejrzenia !
  • 0

#14

Apophis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co usłyszałem od tego Pana, przywodzi mi na myśl tylko jedną rzecz... brak indywidualności, cybernetyczne społeczeństwo, brak polityków, zarządców... zapewne wielu z was oglądało Star Treka, a mi przychodzi na myśl Borg...
  • 0

#15

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proste rozwiązania są zawsze najlepsze.
Ale najpierw żebyśmy mogli żyć w szczęśliwym ,tolerancyjnym społeczeństwie,każdy z
nas musi zacząć zmiany od siebie :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych