Skocz do zawartości


Zdjęcie

Międzygalaktyczne radio?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Oceńcie sami.

Pozdrawiam, Paweł.
  • 0

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Watpie, bledem zakladanie jest, ze humaniody z tej planety, jesli takie tam istnieja, maja taki sam sluch jak nasz i do tego lubia muzyke, ktora wpada w ucho, troche uspokaja. Nic poza filmikiem na jutubie odnosnie nagrania, nie znalazlem.
Mi ten dzwiek kojarzy sie z czyms drgajacym, ale strasznie szybko sie zmienia. I brzmi jakos znajomo, troche slysze tam skrzypce, troche keybord, a wszystko jest jakies takie komputerowe. Fachowcem nie jestem, ale mnie to nie przekonuje. Nie jestem sceptykiem, ale to do mnie nie przemawia.
  • 0

#3

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Watpie, bledem zakladanie jest, ze humaniody z tej planety, jesli takie tam istnieja, maja taki sam sluch jak nasz i do tego lubia muzyke, ktora wpada w ucho, troche uspokaja. Nic poza filmikiem na jutubie odnosnie nagrania, nie znalazlem.
Mi ten dzwiek kojarzy sie z czyms drgajacym, ale strasznie szybko sie zmienia. I brzmi jakos znajomo, troche slysze tam skrzypce, troche keybord, a wszystko jest jakies takie komputerowe. Fachowcem nie jestem, ale mnie to nie przekonuje. Nie jestem sceptykiem, ale to do mnie nie przemawia.


Jeżeli ktoś chce wierzyć, to uwierzy, prawda? ;)
Ja niestety nie potrafię wytłumaczyć "co to jest". Jest to ciekawa sprawa, ale niestety nikt z nas się nie dowie o co tu dokładnie chodzi.

Pozdrawiam
  • 0

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muzyka jest czysto matematycznym tworem. Przedstawia pewne uporządkowanie fal dźwiękowych. Więc bardzo prawdopodobne, że kosmici stosowaliby podobne metody w tworzeniu muzyki.


To jakieś regularne zjawiska naturalne, wysyłające fale, które jesteśmy zdolni wychwycić.
  • 0



#5

Moon101.
  • Postów: 80
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm no nie wiem takie sygnały przypominają wręcz rozmowę a morze wtedy radioteleskopy wysyłały sygnały w tym kierunku bo to mnie troche dziwi że NASA zamiast to ukryć to to powiedziała tak poprostu o tym przypadku

Nie wiem co to mogło być zaraz sprzóbuje to przesłchać jeszcze raz jak coś z tego mi zaświta to to powiem
  • 0

#6

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmieszą mnie tylko komentarze ludzi na youtube. Megatron! Transformers! Hehe, żenada.
W prawdzie można by było odnosić się do jednego z tych "listów od istot pozaziemskich do ziemian" - wspomniane tam była, że ta prawdopodobna "federacja pozaziemska" znajduje się na Saturnie. Tak więc, czy możemy spodziewać się przypadkowego odebrania jakichś ichniejszych konsultacji? ;) . Myślę, że temat można drążyć i drążyć ;) .

Pozdrawiam
  • 0

#7

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Między galaktyczne radio? Że niby obcy lecąc statkiem kosmiczym słuchają muzyki. Mogli by chociaż zainwestować już w te MP3 :) A ciekawe czy płacą abonament w krajowej radzie radiofonii i telewizji.

Ludzie opanujcie się wkońcu.... Radio i to jeszcze akurat na falach takich że można je namierzyć ziemskimi odbiornikami.
  • 0

#8

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Między galaktyczne radio? Że niby obcy lecąc statkiem kosmiczym słuchają muzyki. Mogli by chociaż zainwestować już w te MP3 :) A ciekawe czy płacą abonament w krajowej radzie radiofonii i telewizji.

Ludzie opanujcie się wkońcu.... Radio i to jeszcze akurat na falach takich że można je namierzyć ziemskimi odbiornikami.


Myślę, że powinieneś dokładnie przeczytać nazwę tematu. Nie chodziło mi o radio, jako o słuchanie muzyki. Chodziło mi o konkretne nadanie : np z jednej bazy do różnych innych, chodziło mi o rozmowę nadaną falą radiową do wszystkich innych.
  • 0

#9 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli pewnie bardzo dawno temu jakieś ludziki wysłały sygnał. I my go odebraliśmy, w czasie kiedy oni już pewnie dawno nie żyją. Kolejna teoria to to że ktoś nagrał swój głos, przerobił czym się dało i w ten sposób wyszedł ten bełkot. Na youtube jest domysł że to echo z ziemi jest złapane. Żeby to chociaż ten ufol gadał po polsku :D
  • 0

#10

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie chciałem zrobić taki temat ale jak już jest to napisze tylko tyle że mi to wygląda na rozmowę prowadzoną przez dwie istoty czy coś takiego.
  • 0

#11

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że powinieneś dokładnie przeczytać nazwę tematu. Nie chodziło mi o radio, jako o słuchanie muzyki. Chodziło mi o konkretne nadanie : np z jednej bazy do różnych innych, chodziło mi o rozmowę nadaną falą radiową do wszystkich innych.


Może i masz racje...
A wedłu ciebie on przesyłają tą wiadomośc do bazy:
-na swojej planeci?
-naszej planecie
-innej planecie
-stacji w kosmosie

Przechwycenie możliwe by było tylko (chyba) gdyby ta baza była na naszej planecie.
  • 0

#12

Moon101.
  • Postów: 80
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może to start ich rakiet lub coś w tym stylu no cóż wiem co teraz nasa powinna zrobić przeprogramować tę satelitę tak aby wysyłała ten sygnał(lepiej nie ryzykować od razu z ziemi bo tak szybki kontakt mógłby zaszkodzić ziemi) tam na pewno są jakieś kamery w czasie wysyłania tego sygnału cały czas powinien być monitorowany ten satelita ciekawe jak ONI by na to zareagowali
  • 0

#13

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że powinieneś dokładnie przeczytać nazwę tematu. Nie chodziło mi o radio, jako o słuchanie muzyki. Chodziło mi o konkretne nadanie : np z jednej bazy do różnych innych, chodziło mi o rozmowę nadaną falą radiową do wszystkich innych.


Może i masz racje...
A wedłu ciebie on przesyłają tą wiadomośc do bazy:
-na swojej planeci?
-naszej planecie
-innej planecie
-stacji w kosmosie

Przechwycenie możliwe by było tylko (chyba) gdyby ta baza była na naszej planecie.


Można tylko gdybać ;) .
Jeżeli mam wygłosić swoje zdanie, to jest ono takie, że po prostu tamte istoty porozumiewają się. Np. baza na Saturnie z bazą na Wenus (przykład). Myślę, że jest to ciekawa teoria. Cieszyłbym się jakby była prawdziwa.

Pozdrawiam
  • 0

#14

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jakiej oni używają technologi aby się porozumiewać. Jeżeli byśmy mogli podsłuchiwać ich transmisji to znaczy że ich sposób przesyłania danych jest podobny do naszego. Wynikało by z tego, że albo technologia ta jest optymalna, albo to była rasa na trochę niższym poziomie rozwoju niż nam się wydaję. Jestem raczej sceptyczny do tego wszystkiego, ponieważ uważam że wysoko rozwinięta cywilizacja używa o wiele lepszej technologi niż pseudo ludzka. Jest jeszcze jedna teoria: Cześć technologi jaką posiadamy nie pochodzi z ziemi...
  • 0

#15

TurQs.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie ... czy jest jakieś oficjalne źródło , np na stronie NASA o tym zdarzeniu ?

Trochę dziwne że się media tym nie zainteresowały, chyba że o czymś nie wiem ?
Mam dziwne przeczucie że niestety ale nie prędko dowiemy się czym tak "naprawdę" są te dźwięki , jeżeli w ogóle kiedykolwiek się dowiemy...
Puki co ... pozostaje sceptyczny.
Bless.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych