Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa - 17.VI.08 - ok. 22:00


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem dziś na rowerze. Wracałem z Powsina i już na Mokotowie - mniej więcej na wysokości Toru Stegny - zauważyłem coś ciekawego. Było około 21:55 kiedy przejeżdżałem przez światła z Bonifacego, a na niebie ujrzałem 6 świetlistych obiektów. Z początku wydawało mi się, że to gwiazdy. Jednak coś mnie w nich zainspirowało i postanowiłem przyjrzeć im się z bliska. Podjechałem pod lodowisko i mniej więcej na jego wysokości zacząłem intensywnie wpatrywać się w niebo. Dookoła nie było żadnych gwiazd, a te obiekty (świecące jasnym żółtym światłem, które raz się pojawiało raz przygasało) poruszały się niezwykle wolno i takim jakby ruchem opadającego liścia. Naliczyłem ich 9. Podziwiałem je około 5 minut, po czym 3 z nich zniknęły, pozostało 6, a następnie 5 kolejnych przygasło i pozostał tylko jeden. Trwał na niebie jeszcze przez jakąś minutę i również zniknął. Próbowałem to przeanalizować pod kątem ewentualnych samolotów, balonów meterologicznych, satelitów, meteorów. Niestety wyszło na to, że samolot miałem po drugiej stronie i mogłem dokładnie porównać z tymi światłami. Balony nie latają na takiej wysokości i nie znikają nagle. Satelity chyba nie pojawiają się w gromadach i nie świecą takich światłem. Musiałyby ewentualnie wchodzi w atmosferę i spalać się. Meteory? Niemożliwe - te wchodza w atmosferę z tak dużą prędkością, że są widziane jako efekt spadającej gwiazdy. Ech... dziwna sprawa.

Czy ktoś z Was również to zaobserwował?
  • 0

#2

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może poprostu race?
  • 0

#3

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może poprostu race?


No tak, faktycznie... o ile race latają wyżej niż samoloty... nie pomyślałem o tym.
  • 0

#4

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w takim razie ófo.
  • 0

#5

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w takim razie ófo.


W kwestii takich stwierdzeń również wolałbym się wstrzymać. Zobaczymy, może ktoś poza mną to widział.
  • 0

#6

Barton.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt nie musiał widzieć. Wierzymy! To na pewno ófo.
  • 0

#7

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja obstaję przy satelicie (stacji kosmicznej?) który akurat był nad Tobą... A co do Bartona... Nie skomentuję.
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Barton spamerze! ;p

Serlith, ale stacja jest jedna a kolega widzial pare swiatel.
  • 0



#9

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to może, wczęśniej wspomniane, race puszczone ze specjalnego samolotu przeznaczonego do wysokich lotów, akurat to najbardziej by sie zgadzało lecz wtedy zostaje pytanie kto puszcza te race i w jakim celu?
  • 0

#10

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro zaczęły znikać jedna po drugiej, to bardzo możliwe, że race. Ja nie wiem, czy NOLe by tak sobie światła wyłączały po kolei (chociaż kto to wie co mogą robić). Powolne poruszanie też na korzyść rac przemawia.
  • 0

#11

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Balony nie latają na takiej wysokości i nie znikają nagle.


jeszcze do niedawna do balonow (tzw. stratosferycznych) nalezaly rekordy osiaganych wysokosci (bezzalogowe 45km zalogowe do 40km)
zmienilo sie to dopiero za sprawa samolotow kosmicznych jednak zaden klasyczny samolot nie jest w stanie osiagnac takich pulapow

moim zdaniem widziales stadko balonikow napelnianych helem
baloniki mogly zostac wypuszczone w powietrze podczas jakiegos koncertu lub innej tego typu imprezy
za balonikami przemawia sposob poruszania sie oraz to ze znikaly kolejno

chyba kazdy wie ze wraz ze wzrostem wyskosci zmniejsza sie cisnienie powietrza
taki balonik jest coraz bardziej rozdymany przez gaz znajdujacy sie w nim... i w koncu peka
baloniki uniosly sie wysoko i popekaly a ty miales szczescie obserwowac cale zjawisko
  • 0

#12

Barton.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podsumowując. Albo balony albo race. JA zostaje przy racach jako że światła później się "rozpłynęły" + to opadanie. Fin, The End.
  • 0

#13

Abe.
  • Postów: 35
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze to byl sputnik? (na poczatku myslalem "rzutnik")


edit [19.06.08] AlienGrey
5.2 Rozmiar maksymalny awatara to: 100x100 pikseli i 20KB.
Twój avatar: 176x144
Przyznano ostrzeżenie.

  • 0

#14

erkraft.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to widziałem i sfilmowałem. Nie sputnik, nie samoloty, nie śmigłowce... Mieszkam na Mokotowie, cynk dostałem od sąsiadki, w pierwszym momencie myslałem, że to sztuczne ognie. A jednak nie... Na niebie można było zauważyć 6 (chyba) świetlnych punktów, które powolnie migotały żółtopomorańczowym światłem. Jednocześnie wolno unosiły się ku niebu, praktycznie nie zmieniając odległości między sobą. Byłem zaszokowany, nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Po 5 minutach około 22:00 ostatni punkt zniknął. Poniżej link do filmu nagranego aparatem canona (Ixus 800), zmniejszyłem trochę jasność, wyciąłem zbędne końcówki i audio. Punktem odniesienia są światła w oknach bloków i po prawo księżyc, widoczny mometami. Jeśli ktoś ma nagrania albo foto tego zjawiska, proszę o kontakt mailowy. To się działo naprawdę ...

http://fsq.nazwa.pl/...-17-06-2008.avi
  • 0

#15

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy film. Założyciel tematu pisał że obiekty opadały, erkraft natomiast że się unosiły. W takim układzie skłaniałbym się ku stwierdzeniu iż mogły to być latające lampiony ()
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych