Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gary McKinnon walczy z wymiarem sprawiedliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gary McKinnon walczy z wymiarem sprawiedliwości

Dołączona grafika

'Dla Stanów Zjednoczonych, to naprawdę niebezpieczny człowiek, który wystawia bezpieczeństwo narodowe na ryzyko poprzez największe włamania do komputerów wojskowych jakie kiedykolwiek miały miejsce.' Jednak Gary McKinnon mówi, że chciał się jedynie przekonać czy obcy lub UFO rzeczywiście istnieją. Podczas swojej dwu-letniej przygody, McKinnon włamał się do najważniejszych komputerów (m.in Pentagonu, NASA, Centrum Kosmicznego im. Johnsona oraz innych systemów używanych przez Armię Stanów Zjednocznych, Marynarkę Wojenną i Siły Powietrzne). Oficjalnie spowodował straty wynoszące 700.000 dolarów, złamał nawet silne zabezpieczenia nałożone krótko po atakach z 11 września. Ten bezrobotny programista komputerowy w Wielkiej Brytanii walczy z prawem, gdyż grozi mu ekstradycja do Stanów Zjednoczonych, gdzie prawdopodobnie zostanie skazany na 70 lat więzienia i karę w wysokości 1.75mln dolarów. Jego prawnik obawia się, że McKinnon może nawet zostać zesłany na wyspę Guantanamo... to co znalazłem, mogło mieć możliwe powiązania z informacjami na temat UFO powiedział McKinnon...

źródło: unexplained-mysteries.com
  • 0



#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ulalal potrzeba więcej takich śmiałków... Zamiast wsadzać go do więzienia mogliby mieć z niego sporawy porzytek...
  • 0

#3

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto wie czy go nie "zachęcą" swoimi sposobami do współpracy aby tacy jak on nie mogli się włamywać w podobny sposób. :)
  • 0

#4

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak tak sobie czasem myśle... na jakiej podstawie to co zrobił jest warte te 700.000 $ skoro on tak na prawdę nic nie zrobił/zniszczył? chore to wszystko jest :)
  • 0



#5

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wydaje mi sie, ze napewno go zatrudnia. taki talent. szkoda, ze ja nie mam takich zdolnosci :-D co bym znalazl zaraz bym Wam tu wrzucil :-D
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

napewno go nie przymkna...moz jedynie na rok, lub dwa zby mu zycie uprzykrzyc...potem zaproponuja mu pracy wiec zeby nie siedziec w mamrze ,przyjmie propozycje ale prawdopodobnie juz nigdy nie bedzie mogl wyjsc wsrod ludzi...bedzie siedzial w jakis laboratoriach
  • 0

#7

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skazany na 70 lat.. Nieźle :-(
  • 0

#8

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby nie patrzeć, to i tak ma przegwizdane, że sie tak wyrażę - na 99% będzie więźniem Amerykanów, czy to na wspominanym Guantanamo, czy jak mówi muhad dostanie propozycję nie do odrzucenia i będzie dla nich robić, czy to mu się podoba, czy nie. Jak to się mówi - największych wrogów miej najbliżej siebie, czy jakoś w tym stylu :)
  • 0

#9

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muhad ma racje:napewno go nie przymkna...moz jedynie na rok, lub dwa zby mu zycie uprzykrzyc...potem zaproponuja mu pracy wiec zeby nie siedziec w mamrze ,przyjmie propozycje ale prawdopodobnie juz nigdy nie bedzie mogl wyjsc wsrod ludzi...bedzie siedzial w jakis laboratoriach

i to cała prawda o tym świecie
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

oni tak robia :smile: ja bym tak zrobil na ich miejscu...(zart) :smile:

takiego bystrzaka nie mozna na dlugo wcisnac do kicia
  • 0

#11

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

CNN podaje że jest zgoda na ekstradycje. Jego przyszłość myśle że ma dwa tory: albo dłuuga odsiadka w więzieniu,albo dłuuga odsiadka w tajnym laboratorium w celu usprawnienia systemów.

Z drugiej strony dziwne, że koleś który twierdzi że potrafi wgrywać windowsy i niewiele więcej taki myk odstawił.
  • 0

#12

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemuście tak od razu uwierzyli w każde słowo :P , sprawę należy dobrze przeanalizować. Zastanówmy się więc co wiemy. Scenariuszy jest conajmniej kilka. Doświadczenie mnie nauczyło, że przy głośnych sprawach nie ma przypadków.

OK, do dzieła. Wiemy, że bezrobotny programista komputerowy, po przestudiowaniu "Podręcznika dla Hackerów" jako totalny żółtodziób od ponad 2 lat prześladował takie instytucje jak Pentagon, NASA, US AIR FORCE itp. dokonując kolejnych włamań i to przy użyciu zaledwie modemowego połączenia z internetem na "słabo zabezpieczone" servery tych instytucji w celu uzyskania tajnych informacji skrywanych rzekomo przez rząd USA przed ludźmi.

Tworzy się tu parę pytań:
-dlaczego bezrobotny, gdzie i dla kogo wcześniej pracował
-śmiem stwierdzić że takie instytucje zatrudniają kogoś lepszego niż zwykłych programistów komputerowych żeby zabezpieczyć servery z tajnymi informacjami conajmniej przed bezrobotnymi programistami
-przy czym nawet jeżeliby był żółtodziobem to istnieje jakieś niewielkie prawdopodobieństwo na udany włam, ale wątpliwe żeby mógł tego dokonywać przez 2 lata niewykryty!!
-kolejne pytanie to dlaczego używał modemowego połączenia, to oczywiste, że na wyspach więcej osób ma świetnego neta niż w krajach trzeciego świata razem wziętych, więc dlaczego akurat ten typ połączenia? może pomaga w uniknięciu wykrycia, a może ta informacja ma inne znaczenie?
-ostatecznie, rzekomo nic nie znalazł lub znalazł informacje powiązane z docelową tematyką włamań ale w takim razie gdzie są te informacje? Proceder miał 2 lata, więc gdzie są te rzekome informacje?

Przyjmując, że oficjalna wersja jest prawdziwa, w takim razie musiał być wybitnie zdolny (choć nie uważam się za znawcę zabezpieczeń komputerowych) aby opanować w tak wysokim stopniu techniki niezauważalnych włamań, ale to budzi wątpliwości, dlaczego był więc bezrobotny?

Przyjmijmy inną wersję wydarzeń, nie działał sam, czyli ma znajomych, o których może się dowiemy, a może nie. Jeśli owi znajomi jeszcze żyją to możliwe, że jak sprawa ucichnie (wkońcu gniazdko rozwścieczonych szerszeni federalnych i wywiadowczych zostało poruszone) wykradzione informacje wyjdą na jaw lub zostaną komuś sprzedane do tego czasu np. obcemu wywiadowi (to może prowadzić do konfliktu globalnego)

Inna opcja, to jednak nie działał sam, ale z czyjegoś polecenia i był wyłącznie kozłem ofiarnym, a to co zobaczyliśmy to pokazówka, ale skoro tak to "mnie osobiście jako hakera zachęciłby tak niski poziom zabezpieczeń, a skoro żółtodziobowi się udało to może mnie też" (nie jestem hakerem), więc jakie miałoby to zadanie spełnić? Wysokość kary, jako straszak?

Może jednak te 2 lata wstecz jakiś spec od zabezpieczeń dostrzegł, że ktoś stosując przestarzałe metody próbuje sforsować zabezpieczenia poinformował oficera dowodzącego centrum zabezpieczeń, informacja poszła na szczyty, a stamtąd poszedł rozkaz, by dać chłopaczkowi jakieś trefne dane, tak żeby wprowadzić dezinformacje.

Wnioski:
-albo ktoś nim kierował, a to jest agent albo nieświadomie prowadzony przez wywiad
-może to być pokazówka z dezinformacją
-bardziej prawdopodobne aby miał współpracowników
-przy tak ważnych informacjacj zawsze robi się kopię danych, a tu nic o tym nie ma mowy (może nie chcą spłoszyć współpracowników)
-niewykrycie przez 2 lata też o czymś świadczy

Za dużo sprzecznych informacji jak na jeden tak głośny przypadek. Moim zdaniem sprawa może być grubsza niż się wydaje, kwestia w tym czy informacje będą dalej tak skąpe i czy wyciszą szybko czy będą o tym trąbić i przypominać. To przynajmniej pozwoli wykluczyć jedną z możliwości.

To takie bardzo podstawowe przemyślenia i pobierzna analiza bez lepszego zapoznania z tłem sytuacji, a i godzina późna ^^. Proszę o to aby więcej osób zastanowiło się nad tą sprawą. Istotne są każde przemyślenia. Może chłopak jest sprytniejszy niż się wydaje, może zrobiła to organizacja hakerów, a informacje już są na necie. Każde słowo i wypowiedź może być w istocie wskazówką. Może służby szukają kogoś i dlatego dali na przeczekanie aby nie spalić akcji. Warto się temu przyjrzeć, w końcu istnieje możliwość, że chłopak był bliżej odnalezienia odpowiedzi niż my wszyscy na tym forum razem wzięci. :D Czekam na konstruktywne odpowiedzi i zbieranie informacji do analizy.
  • 0

#13

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa nie jest również oczywista. Po pierwsze trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie kto lub co zainspirowało McKinnona do tego typu działań. Główny bohater podpowiedział w jednym z udzielonych wywiadów, że to film "Gry wojenne". Pamiętacie ten film? na mnie zrobił również niesamowite wrażenie, ale nie jestem poszukiwany przez FBI lub CIA. Film był dla niego takim punktem zapalnym, po obejrzeniu którego, zaczął włamywać się do serwerów.

Z tego wynika, że nie stała za nim żadna organizacja, że nie był sterowany przez osoby trzecie. Wpadł po prostu w nałóg "hakowania". Na poparcie tej teorii są również informacje podane przez podejrzanego, który w wywiadzie opisywał do jakiego stanu fizycznego i psychicznego się doprowadził. Otóż przestał się regularnie odżywiać, dbać o siebie, regularnie spać. To są przecież książkowe objawy uzależnienia od adrenaliny, chęci przeżycia wysokich emocji podczas kolejnych prób hakowania. Ten same objawy występują u osób uzależnionych np. od hazardu ale nie tylko.

Podsumowując tą teorię to G. McKinnon jest osobą chorą - uzależnioną, obecnie abstynent z wiadomych przyczyn. Padł ofiarą uzależnienia, nie potrafił przestać i to go doprowadziło do obecnego stanu. Nieważne czy włamywał się do serwera NASA, czy do prywatnego pc-ta jakiegoś tan Jasia Nowaka. Zawsze kierowała nim choroba a nie wyższe cele. Ale w tym wszystkim pojawia się UFO itp. zjawiska. No cóż może faktycznie podczas jednej z wielu wizyt na serwerach natknął się na tego typu informacje i jego poszukiwania poszły w tym kierunku, niewykluczone.

Może jednak jest to zasłona dymna którą wykorzystuje aby się usprawiedliwić przed światem, że robił to dla dobra ludzkości, żeby ujawnić niewyczerpywalne źródła odnawialnej energii, aby jego sąsiad nie musiał już płacić rachunków za prąd. Taka retoryka wywołuje u słuchacza żal, współczucie itp.

Zwróćcie uwagę na fakt, że to co zobaczył na serwerach NASA ujawnił dopiero gdzieś w czerwcu 2006 r. po tym jak został oczywiście zatrzymany. Brak jest również namacalnych dowodów (zdjęć, itp).

Podsumowując, myślę że prawdziwość jego intencji w ujawnieniu spraw dot. UFO a linia obrony przed ekstradycją pod przykrywką "hakowanie dla dobra ludzkości" to tak 50:50. Zresztą i tak pewnie nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych