Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontrola Pogody (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Codon.
  • Postów: 13
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Chcialbym wam opowiedziec o pewnym zjawisku ktore towarzyszy mojemu zyciu juz od jakiegos czasu. Zacznijmy jednak od poczatku.


Kilka lat temu, kiedy byla burza siedzialem w oknie na parterze w moim domku jednorodzinnym. Blyskalo sie i padal slaby deszcz. Wpatrywalem sie w okno i myslalem sobie o roznych rzeczach. Nagle przyszlo mi do glowy by "pobawic sie" z pogoda. Zaczalem wpatrywac sie w padajacy lekki deszcz i w myslach wyobrazalem sobie, ze siarczyscie on pada. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy po 2-3 minutach takiego wpatrywania sie deszcz zaczal padac duzo mocniej! Bylo tak dopoty, dopoki myslalem o tym zjawisku.

Potem sprobowalem zmniejszysc "czestotliwosc" padajacego deszczu. Myslalem o tym, ze deszcz pada bardzo wolno i pada go "malo". I rowniez, po krotkim czasie takiego myslenia rzeczywiscie z ulewy stal sie zwykly maly deszczyk! Wtedy jakos specjalnie nie przejmowalem sie tym, mialem jakies 10 lat, ale sklamalbym mowiac, ze nie wywarlo to na mnie jakiegos wrazenia.

Przez te 5 lat, ktore minely od tamtego czasu mialem jeszcze kilka takich doswiadczen, analogiczne z deszczem i wiatrem. Opisze jeszcze 2 z nich, moim zdaniem najciekawsze.

W wakacje, niestety nie pamietam dokladnie kiedy to bylo, ale chyba jakies 2 lata temu, siedzialem na kanapie ogladajac telewizor. U mnie w domu mamy drzwi wejsciowe, male podluzne pomieszczenie na buty i zaraz za drzwiami salon z telewizorem. Drzwi do pomieszczenia na buty byly otwarte, tak samo jak drzwi wejsciowe. Pamietam wtedy, ze babcia wychodzac zostawila drzwi otwarte. Pogoda byla bardzo ladna, mnie jednak draznilo to, ze drzwi wejsciowe byly otwarte. Nagle skupiliem sie na drzwiach, chcac by sie zamknely. Trwalo to moze jakies 5 minut. Zerwal sie maly wiatr i drzwi trzasnely! Wtedy prawie wmowilem sobie, ze potrafie opanowac telekineze i pogode :P .

Kolejne takie zdarzenie mialo wczoraj. Byla dosc duza burza, jednak krotka. Jako ze lubie ogladac burze, zly bylem, ze trwala tak krotko i szczerze mowiac chcialem, aby wrocila :P . Nie padalo, co mnie bardzo zdziwilo. Nie myslalem jednak o tym i wcale mnie to nie obchodzilo. Wyszedlem z ojcem na dwor zobaczyc, czy burza przeszla. Zaobserwowalem dziwne zjawisko - wiatr "przewracal" drzewa w prawa strone, natomiast chmury lecialy w lewo. Zauwazylem jedna taka chmurke lecaca przeciwnie do kierunku wiatru i skupilem sie na niej. Oslupialem, kiedy chmurka zwyczajnie rozerwala sie! Jedna czesc leciala dalej w lewo, natomiast druga, ta czesc nad ktora sie skupilem, leciala w przeciwnym kierunku! Malo tego, po jakis 4-5 minutach wiatr zmienil kierunek, drzewa znow, tak jak chmury, kierowaly sie ku lewej stronie. Burza po jakims czasie wrocila i znow przeszla nad naszym domem, tym razem w inna strone. Dodam tez, ze w czasie kiedy padal deszcz, rowniez troszke sie z nim "pobawilem" i efekty byly zdumiewajace - jakby sluchal sie mnie i "robil" to, co chcialem.



Jestem pewnym sceptykiem co do tych wydarzen, w pewnym sensie nawet uwazam je za zbieg okolicznosci. Nigdy nie uwazalem, ze mam jakies zdolnosci parapsychiczne, byc moze dlatego, ze nigdy nie mialem czasu spedzic pol godziny na probie przeniesienia kartki papieru o 2mm, czyli na nauce, zawsze chcialem miec wszystko jak najszybciej i bez wiekszego wysilku. A wy co o tym myslicie? Zbieg okolicznosci, czy rzeczywiscie cos tam jesli o pogode podswiadomie potrafie? Prosze o opinie, ja od siebie moge dodac, ze zbytnio nie wierze zeby taki deszcz czy burza "sluchaly sie" mnie, ale uznalem, ze warto przedstawic Wam te wydarzenia.

I btw, niedawno wstalem, wiec sorry za troche nieelegancki jezyk :P . Nie zastanawaialem sie nad szukaniem wyrazow podobnych, jeszcze troche spie :P .

Pozdrawiam,
Codon
  • 0

#2 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Możemy tu mieć do czynienia z całkiem odrotnym zjawiskiem.
To nie Ty sterujesz pogodą, tylko ona Tobą.
Siedziałem niedawno na tarasie i mówię do żony:
- Modlę się o deszcz i to duży deszcz. (bo było wtedy od pewnego czasu sucho)

Po tym fakcie (nie mineła godzina) przyszła straszliwa burza jakiej dawno nie było w Zielonej Górze.
Pokazywano w telewizji zalane ulice i piwnice.
To raczej był impuls podobny do tego jaki dostają zwierzęta o grożącym im niebezpieczeństwie (nie wiadomo skąd) o nadchodzącej nawałnicy, a nie sprawcza moc mego umysłu i zapewne podobnie jest z Tobą.

Dam inny przykład mylenia przyczyny i skutku.
Kiedyś mówiono - a właściwie do dziś pokutuje taka opinia - że zabicie pająka powoduje opady.
Faktem jest, że przed deszczem (z reguły chodzi o kilka dni przed tym faktem) wyłażą na ściany i podłogi domostw pająki.
Dlaczego tak robią - nie wiem, ale jest to pewnik, bo obserwuję to zjawisko u siebie w domku.
Ludzie, którzy z obrzydzeniem reaguja na pająki zabijają je, a potem następują opady.
Mylnie powiązali te sytuacje wiążąc je z zabiciem owada, a nie z samym faktem pojawiania się ich.
  • 0

#3

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieliśmy z kumplami kręcić fanfilm SW, to była środa. Od niedzieli piękna pogoda, w środę spotkaliśmy się o 12:30 - zaczęło się chmurzyć. Wychodzimy z metra- pada deszcz! Żeby zabić czas poszliśmy do McDonalda i tak mówię "idziemy po sprzęt bo o 14 musi przestać padać" - wychodzimy - deszcz ustał! Patrzę na zegarek - 14:00. To raczej zbieg okoliczności, który można uznać za jakieś zdolności. Ja np. mam takie zdolności, że jak coś sobie zaplanuję to pogoda też się komplikuje - kiedyś jak wychodziłem grać w piłkę to zawsze wtedy zaczynało padać. Np. spotykamy się o 16:30 - o 16:45 już była burza, spotykamy się o 17:30 - tuż po tej godzinie burza. Później już mówiliśmy że jak rolnicy mają suszę to wystarczy aby poprosili nas abyśmy pograli w piłkę na ich polu i po problemie... :)
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Codon myślę że jest to najzwyklejszy zbieg okoliczności, aczkolwiek bardzo ciekawy. Nie sądze że miałbyś takie możliwości aby wpływać na chumry czy wiatr.
  • 0

#5

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest pewna grupa Wyższych Ja, które zajmują sie pogoda..
A po tym jak opisałem, możliwe że sformułowałes poprawna modlitwe i w jakiś sposób przekonałes Niższe Ja że to będzie dla was korzystne..
Jeżeli po tym, poczułes zmeczenie.. Mogłes wymodlić ta pogode..
jesli nie to zbieg okolicznosci..
  • 0

#6

Elfares.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam ,że to są impulsy, dostałeś impuls ,że "to" się zmieni i niechcący mogłeś o tym pomyśleć. Ja mam tak ,że np zaraz wyjdę do pracy ale pada deszcz.. wychodzę kwestia kilku sek.. i deszcz przestaje padać... miałem to dużo razy. Uważam to raczej za zbieg okoliczności. Ale ciekawym zjawiskiem jest wyczuwanie różnych rzeczy przez zwierzęta... oglądałem kiedyś program o tym i ludzie mówili ,że przed jakimś wydarzeniem (tornado,...) zwierzęta domowe dziwnie się zachowywały ( Psy szczekały itp) i to nawet kilka godz przed!!! czyżby zwierzęta miały zdolność przewidywania złych rzeczy?
  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

czyżby zwierzęta miały zdolność przewidywania złych rzeczy?

Ja to przyjmuję za pewnik.
Zwierzęta zachowały zdolności, które zanikły już dawno u człowieka.
  • 0

#8

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Cordon, taka już jest natura burz, jak lunie to nie będziesz wiedział kiedy(tak znienacka), a zaraz przestaie padać. I nic w tym dziwnego...
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Codon, nie chce mi się odnosić do poszczególnych fragmentów, ale zrobię to do całości cytatem mojego znajomego sprzed paru lat:

"Umiem rozkazywać światłom na przejściach dla pieszych by się zmieniły. Czasem muszę się tylko skupić na minutę lub dwie, ale zawsze działa!".
  • 0

#10

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inna sprawa że jak pomiędzy pomyśleniem a zjawiskiem mijały 2-5 minut to gdzie tu kontrola? Przecież deszcz ma to do siebie że stale zmienia się. A po ulewnym musi w końcu osłabnąć. A z drzwiami tak samo jak była burza i były otwarte to masz 99% szans że w końcu trzasną. Może ktoś okno gdzieś otworzył? Poza tym 5 minut pomiędzy rozkazem a zdarzeniem to raczej marny wynik. Wmawiasz to sobie. Każdy by chciał tak umieć. Więc jak trafisz na pasujący kawałek to go sobie wykorzystujesz.

"Umiem rozkazywać światłom na przejściach dla pieszych by się zmieniły. Czasem muszę się tylko skupić na minutę lub dwie, ale zawsze działa!".


Hahahah teraz dopiero zauważyłem. Piękne skwitowanie mojego wywodu. Idealna konkluzja.
  • 0

#11

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh przez dwie minuty światła zmienią się i bez skupiania
  • 0

#12

Shawn.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Ja również jestem w podobnej sytuacji,co założyciel tematu.
Nie wiem,czy w moim przypadku,również można mówić o zbiegu okoliczności...
Nie dzieje sie to w ten sposob,ze pada deszcz ja patrze sie w okno,mysle sobie "niech przestanie padać" i za 5 minut przestaje,za to moge podać inne przykłady:

Przed zakończeniem roku szkolnego,postanowiłem umówić się ze znajomymi na małą popijawe,dzień wcześniej od rana do nocy było pochmurno i cały czas padał deszcz,w pogodzie zapowiadali iż jutrzejszy dzień ma być podobny-deszcz i burze.
Patrząc się w niebo,pomyślałem ze złością "Jutro nie może padać,bo nici z imprezy,ma być ładna pogoda" i ku mojemu zdziwienu przez calutki dzien świeciło słońce,pogoda była świetna. :)
  • 0

#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Do pana wyżej. Nie ma co wyjaśniać tego kontrolą pogody. Jak wiemy nie zawsze stacje meteorologiczne dokładnie "przepowiedzą" pogodę ;)

Zresztą, jeśli chcesz zacząć tak to sobie tłumaczyć, to znalazłoby się chociażby tutaj na forum wielu użytkowników, którzy mieli podobne sytuacje.
  • 0



#14

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Macha, nazwałes siebie 'ezoterykiem', a nie wiesz ze wszystko jest możliwe?
Jeżeli modlitwa bedzie dobrze sformułowana, a wiara i ładunek many wystarczajacy bedzie w stanie trafic do Wyższego Ja, a ono może być w stanie przekazac intencje i w efekcie zmienic pogode..
Tylko, wydaje mi sie, że mało jest takich ludzi którzy potrafiliby w 1 sek wymodlic pogode..
Wtedy nie byłoby wyjaśnienia naukowego, i zaczełaby sie wojna..
A tak.. chmura znika samoistnie i wszczyscy sie ciesza..
Oczywiście, zakładam że to może być również zbieg okoliczności, ale również chce wam pokazać ża taka 'kontrola pogody' ma prawo bytu..
  • 0

#15

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zresztą, jeśli chcesz zacząć tak to sobie tłumaczyć, to znalazłoby się chociażby tutaj na forum wielu użytkowników, którzy mieli podobne sytuacje.

Np. ja, albo mój tata, który prawie zawsze ma 'ustawioną' pogodę :D

Oczywiście, zakładam że to może być również zbieg okoliczności, ale również chce wam pokazać ża taka 'kontrola pogody' ma prawo bytu..

Masz rację, ale przytoczony przez kolegę, nieco wyżej opis sugeruje, iż jest to jednak 'zbieg okoliczności' ;)
Pogodę można zmieniać albo w pełni świadomie, albo całkowicie nieświadomie. Przy pierwszej opcji trzeba się trochę napracować. To mniej więcej jak z LD czy OOBE - niektórzy mają te zdolności od zawsze, a inni muszą ciężko pracować, by osiągnąć efekty. Przy drugiej zaś opcji, osoba widzi, że może zmieniać pogodę, ale zupełnie nie wie jak to robi i nie man ad tym kontroli.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych