Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Informacje o artykule

  • Dodany: 07.03.2011 - 19:08
  • Aktualizacja: 08.03.2011 - 09:42
  • Wyświetleń: 4677
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/14161-mam-w-domu-ducha-co-teraz/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Mam w domu ducha. Co teraz?

Napisane przez Bomaw dnia 07.03.2011 - 19:08
Komentuj na forum

Dołączona grafika


Zrobiłeś małe rozeznanie. Trochę poczytałeś, zadałeś kilka pytań i jesteś pewien, że dzielisz swój dom z duchem. Co zrobisz teraz? Sprzedasz dom? Wezwiesz egzorcystę? Zorganizujesz seans spirytystyczny? Kupisz tabliczkę Oujia? Odpowiedź brzmi… Nic z tych rzeczy. W gruncie rzeczy nie trzeba się tym za bardzo przejmować. Wystarczy wziąć głęboki oddech i się zrelaksować. Wielu ludzi nie przejmuje się tym, że w ich domu są duchy, ponieważ potrafią zaakceptować to czym one są i wiedzą, że nie ma się czego obawiać. Takie zachowania zdarzają się w 30% spraw z którymi się zapoznałem. Dla pozostałych 70%, chciałbym zaoferować kilka rad, wskazówek i sugestii, dzięki którym, możecie poczuć się bardziej komfortowo.

Zdecydowana większość osób, które doświadczają tego typu zjawisk odczuwa strach. Strach przed duchami, strach przed tym, że sobie coś wyobrażają, że odchodzą od zmysłów itp. Strach jest naturalnym instynktem, który pojawia się gdy zbliża się niebezpieczeństwo , lub gdy nasz umysł musi zmierzyć się z nieznaną i z niewytłumaczalną sytuacją. Najpierw zajmę się ludźmi, którzy boją się duchów.

Po pierwsze, nie bójcie się. Wiem, że brzmi to może śmiesznie i sam zapewne śmiałbym się z tego gdyby ktoś powiedział mi tak 15 lat temu, lecz to prawda. Masz ludzkiego ducha, który mieszka razem z Tobą, lub jest „przelotem”. Z reguły są nie szkodliwe, czasami przerażające, ale one nie są tym, czym chciałyby być. Dają nam znać o sobie w ten sposób, ponieważ jest to ich jedyna możliwość aby się z nami skontaktować. Duchy mogą być zagubione lub w jakiś sposób tutaj utknęły. Bywa też tak, że po prostu odwiedzają miejsca, które kochały za życia.

Czy jest coś szczególnego co robią duchy a Tobie to nie odpowiada lub Cię niepokoi? Jeśli tak to im to powiedz. Mam tutaj na myśli powiedzenie im na głos tego co nam nie odpowiada. Duchy często reagują na takie coś, jeśli jesteś spokojny, stanowczy i pełen szacunku. Nie krzycz i nie klnij. One nadal są świadomymi istotami i nadal posiadają emocje, humory, które posiadały za życia. Krzyk może jedynie je rozdrażnić i wtedy na pewno nie zaprzestaną robić tego, o co prosiliśmy je by przestały, a nawet mogą robić to częściej. Mów do nich tak, jakbyś rozmawiał z przyjacielem i wyjaśnij w czym jest problem i czy mogłyby zaprzestać tych czynności. Bądź pozytywnie nastawiony i nie okazuj negatywnych i złych emocji oraz strachu. Negatywne emocje mogą przynieść jedynie więcej problemów.

Czy można pozbyć się duchów? Tak, ale jedynie wtedy gdy one same się na to zdecydują. Duchy nadal posiadają wolną wole aby zdecydować kiedy i dokąd odejść. Pamiętaj, że duch może nie zdawać sobie sprawy z tego, że nie żyje lub po prostu boi się odejść, a więc nie odejdzie tylko dlatego, że my tego chcemy. W takich przypadkach warto o pomoc poprosić znajomego psychologa, aby spróbował pomóc duchowi odejść, lecz to nadal nie daje 100% gwarancji na to, że duch odejdzie. Nikt nie może na siłę wyrzucić ducha jeżeli on sam nie chce odejść, a gdy nie chce wtedy dopiero warto poprosić o pomoc kogoś kto się tym zajmuje.

Jeśli jesteś jedyną osobą w domu, która doświadcza tego typu zjawisk to się nie przejmuj. Ja sam (może poza jedynym, dwoma wyjątkami) przez 26 lat byłem jedyną osobą w swoim rodzinnym domu która doświadczała kontaktów z duchami. Ludziom, którzy sobie z tym nie radzą zawsze mówię aby skontaktowali się z osobą lub grupą osób, które zajmują się zjawiskami paranormalnymi. Takie grupy mogą Ci pomóc nie tylko w przepędzeniu ducha, ale również mogą nauczyć Cię z nimi żyć.

Więc teraz szukasz grupy, która mogła by Tobie pomóc. Jak taką grupę znaleźć i wybrać? Aby znaleźć taką grupę w Twojej okolicy, najlepiej jest skorzystać z Internetu. Dużo jest osób/grup które dopiero zaczynają swoją przygodę z duchami lub nie mają większego doświadczenia. Ale więcej jest takich, które mają naprawdę duże doświadczenie w takich sprawach. Osoba, która mieszkała w nawiedzonym domu, wie więcej o duchach, niż osoba która dopiero się uczy. Warto pamiętać o tym, że zamierzasz wpuścić tych ludzi do swojego domu więc upewnij się, że będziesz czuł się komfortowo w ich obecności. Zanim ich zaprosisz, warto zapoznać się z ich poprzednimi sprawami oraz biografiami. Porozmawiaj z liderem grupy telefonicznie lub osobiście by upewnić się czy warto z nimi współpracować. Zapytaj ich o referencje. Zapytaj również czy mieli do czynienia ze sprawami podobnymi do Twojej. Zapytaj się również o ich procedury, sprzęt i o cokolwiek chcesz dopóki nie będziesz się dobrze czuł w ich obecności.

Większość takich grup nie pobiera opłat za swoją pracę. Niektóre z nich żądają opłat by zrekompensować koszta podróży i ekwipunku takiego jak: film czy kasety. Jeśli żądają zbyt wysokiej zapłaty lub gdy nie mogą jej odpowiednio uzasadnić – zrezygnuj i skontaktuj się z inną grupą. Grupa do której dołączyłem South Jersey Ghost Research rozpoczęła działalność parę lat temu, nie biorąc opłat za usługi oraz starając się o oficjalny status IRS. W tej chwili wiele grup bierze z nas przykład.

Jeżeli zrobiłeś wszystko co mogło pomóc Tobie w Twojej sytuacji i ciągle nie jest Ci łatwo, nadal jesteś niespokojny, to powinieneś znaleźć osobę w Twoim bliskim otoczeniu, która troszczy się o Ciebie i przejmuje się Twoją sytuacją. Taka osoba może Ci pomóc i możliwe, że znajdzie rozwiązanie Twojego problemu.


Opracowanie i tłumaczenie: Bomaw
źródło: http://theshadowlands.net
  • 0

stat4u