Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Informacje o artykule

  • Dodany: 17.03.2015 - 23:34
  • Aktualizacja: 25.03.2015 - 20:28
  • Wyświetleń: 2989
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/39127-duch-peg-entwistle/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Duch Peg Entwistle

Napisane przez Simba dnia 17.03.2015 - 23:34

Sława, władza i pieniądze, to ziemskie rzeczy, których nie możemy przenieść na tamten świat po naszej śmierci. Niektórzy za życia nie mają nic, a ich sława może „rozwinąć się” dopiero po ich śmierci. Takich ludzi jest wielu wśród malarzy, pisarzy, aktorów i artystów. Michael Jackson, piosenkarz sławny za życia, nie przestaje dać o sobie zapomnieć nawet po swojej śmierci ale nie tylko z powodu muzyki, podobno jego duch widywany jest w jego zamku w Newerland Ranch.

 

9lk9le.jpg

 

Kolejnym przykładem aktorki, która nie daje o sobie zapomnieć po swojej śmierci i widywana jest jako duch, to Peg Entwistle (1908 – 1932) . Aktorka stała się sławna, po tym, jak popełniła samobójstwo skacząc z litery H napisu Hollywood.

 

260c3yb.jpg

 

W nocy 18 września 1932 roku Peg wspięła się na strome zbocze góry Lee w Los Angeles, gdzie znajduje się słynny napis Hollywood. Zdjęła kurtkę, starannie ją składając, zostawiła torebkę z listem pożegnalnym i weszła po drabinie z tyłu litery H, wysokiej na 14 metrów. Jej ciało następnego dnia znalazł turysta.

 

W liście pożegnalnym napisała: „Boję się. Jestem tchórzem. Przepraszam za wszystko. Powinnam była zrobić to znacznie wcześniej, oszczędziłabym sobie wiele bólu”. P.E.

 

29zvhb7.jpg

 

Od tamtego czasu wielu ludzi twierdziło, że widziało ducha aktorki w pobliżu słynnego napisu. Jej duch stał się częścią czarnej legendy Hollywood.

 

Straszne życie i tragiczne zakończenie

 

Millicent Lilian Entwistle, znana jako Peg, urodziła się w 1908 roku w Port Talbot w Walii. Jej życie było bardzo traumatyczne, gdy była jeszcze dzieckiem zmarła jej matka i musiała przenieść się z ojcem do Nowego Jorku. Kilka lat później jej ojca zabito w Park Avenue i Peg została sama. Starała się iść do przodu w jej karierze aktorskiej, występując w teatrze w Bostonie i na Brodwayu.

 

W wieku 19 lat wyszła za mąż za aktora Roberta Keitha, ale małżeństwo nie trwało długo. Po tym jak odkryła, że jej mąż był już żonaty i miał sześcioletniego syna zdecydowała się na rozwód.

 

Pracując z takimi gwiazdami jak Dorothy Gish i Laurette Taylor Peg myślała, że znalazła drogę do sukcesu, mimo iż walczyła z depresją.

 

W 1932 roku postanowiła przeprowadzić się do Los Angeles mając nadzieję na wielkie role w filmach. Niestety po negatywnych opiniach filmu „Trzynaście kobiet” jej depresja tylko się pogłębiła.

 

2ij3hao.jpg

 

W nocy 18 września 1932 roku, po długiej walce z alkoholizmem, napędzana rozpaczą i depresją Peg postanowiła na zawsze zasłonić swoją „kurtynę życia” pełną kłopotów. Przynajmniej tak się wydawało.

 

Czasami ludzie, którzy są ofiarami tragicznej śmierci, często pojawiają się jako duchy w miejscach gdzie zginęli.

 

Strażnicy góry Lee w Griffith Park wielokrotnie opowiadali, że widzieli młodą kobietę, blondynkę, dziwnie ubraną wędrującą po parku.

 

Pewnego dnia (opowieść świadka) mężczyzna siedział ze swoim psem w parku Beachwood Canyon, gdy nagle pies zaczął dziwnie jęczeć i usiadł koło swojego pana. Nagle przed nimi pojawiła się kobieta, dziwnie ubrana, która równie szybko zniknęła.

 

John Arbogast, opiekun parku opowiadał, że wielokrotnie widywał ducha Peg, który pojawia się podczas zachodu słońca i towarzyszy temu zapach gardenii, który był jej ulubionym zapachem.

 

Devin Morgan, mieszkaniec Bachwood Canyon, to kolejny świadek, który pewnego popołudnia poczuł silny zapach gardenii, a potem zobaczył postać kobiety. Opowiadał, że postać nie szła, tylko się „ślizgała” w powietrzu.

 

1zg55hy.jpg

 

Czterech przyjaciół : Tina, Alain, Brian i Al., pewnego dnia postanowili zwiedzić słynny napis. Mimo zakazu, pokonali płot i wspięli się na szczyt. W drodze powrotnej Brian pośliznął się i spadł w dół. Podnosząc się zauważył postać kobiety ubraną w strój z lat trzydziestych z welonem na twarzy. Kobieta wspięła się na górę bez większego wysiłku i żadnego hałasu. Ten przypadek przedstawiono w programie „Paranormal Witness”.

 

Peg w swoim życiu poszukiwała rozgłosu i sławy, ale źle znosiła krytykę, może dlatego jej duch pragnie nadal gonić marzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

Drugie zdjęcie : internet

 

źródło : http://www.segnidalc...i-avvistamenti/

  • 0

stat4u