Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 08.02.2015 - 03:51
  • Aktualizacja: 08.02.2015 - 12:48
  • Wyświetleń: 4554
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://thebiggestsecretsoftheworld.blogspot.nl/2011/02/dogon-tribe-and-alien-gods-from-sirius.html

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Dogonowie i bogowie z Syriusza

Napisane przez ­­ ­­ ­­ ­­ ­­ dnia 08.02.2015 - 03:51

Dogoni czy też Dogonowie są plemieniem zamieszkującym Afrykę zachodnią. Rejony Bandiagara i Douentza w Mali. Najsilniej skoncentrowana grupa mająca możliwość używania modnych widowiskowych siedzib/domów zamieszkuje w pobliżu miejsca zwanego "Klifami Bandiagara". Dokładnie 200 km od skarpy. Oto jak wygląda ich wioska:

 

Dogon-village.jpg

(Zaludnienie wynosi ok. 300,000)

 

Na początku 20 wieku dwóch francuskich antropologów tj. Marcel Griaule i Germain Dieterlen spędziło dużo czasu przebywając wśród Dogonów chcąc zbadać ich kulturę. W 1930 po tym jak spędzili wśród ludu około piętnastu lat - czterech księży dogońskich zdecydowało, że już czas przyjąć zaufanie do Francuzów i zaprosić ich do udziału w najważniejszych wydarzeniach tej kultury i utajnionej tradycji.

 

5355-004-06960D15.jpg

 

Opowieść jaką ujawnili była sekretnym mitem stworzonym przez przodków. Otóż oddawali oni część do "świętej" ich zdaniem gwiazdy, której nadano nazwę:  Po-Tolo. Iskierka do jakiej się odnoszą to Syriusz. Oddalona o 8.6 lat świetlnych od Ziemi.  Jest to też obecnie najjaśniejsze ciało niebieskie na nocnym firmamencie.

 

p192339-Dogon_Mask_Dance.jpg

 

Dogoni powiedzieli naukowcom, że Syriusz był domem bogów, którzy uczynili ich takimi jacy są.Opowiadali, że miał towarzysza. Niewidzialnego dla ludzkiego oka, ale poruszał się wokół Syriusza na eliptycznej orbicie, która miała 50 lat. Mówiono im też, że to najmniejsza i najcięższa rzecz, która jest w białym kolorze. Niewiarygodnie ciężka kula, która obraca się wokół własnej osi i dalej opisując ją jako posiadającą czerwonawy promienny krąg dookoła niej i rozprzestrzenia się lecz zarówno stoi w miejscu. 

 

Dogon-Dancers7.jpg

 

saturn-640x480-4.jpg

1.2

 

Historie przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje wskazują na to, że lud ten przez tysiące lat wiedział o tym, że Jowisz (dawniej Jupiter)  miał księżyce i Saturn pierścienie wokół nich.

 

dogon.jpg.

 

Początkowo ten mężczyzna nie dostrzegał znaczenia astronomicznego tego, co zostało powiedziane przez plemię i przez to opublikował bezceremonialnie historię w podrzędnym antropologicznym czasopiśmie. Jednakże po jakimś czasie informacja została zauważona przez kilku astronomów i uznana za godną dalszych, bardziej szczegółowych badań.

 

Sirius_A_and_B_artwork.jpg

 

Podsumowując co ci francuscy dostojnicy odkryli to to, że Dogońska populacja dokładnie opisała właściwości białego karła: małe, białe i ciężkie. Ponadto stwierdzili, że Syriusz jest binarną gwiazdą, z której teraz wiemy o systemie Syriusza. Są oni również całkowicie poprawni w ich wiedzy na temat obrotu towarzyszy jako: Syriusz-B okrąża Syriusza-A co 49,9 do 50 lat.

 

Wzmianka o czerwonych promieniach, jest również dość niezwykła jak na zdjęciu (1.2) to teleskop objawia i doskonale opisuje wzór typu DNA, który jest wykonany przez eliptyczną orbitę dwóch gwiazd krążących wokół siebie wzajemnie, kiedy podróżują w przestrzeni.

 

Dogonowie również używają bardzo nietypowego kalendarza, który jest oparty na cyklu 50 lat. Cykl ten jest wyjątkowo nietypowy, ponieważ nie wynika z żadnych cykli zbiegającymi się z wszelkimi ruchami naszej ziemi, księżyca i słońca, ale zamiast w całości opiera się na ruchach obrotowych Syriusza B. W rzeczywistości cała kultura Dogonów opiera wszystko o cykl pięćdziesięciu lat Syriusza B.

 

Pokolenie tegoż plemienia z przed 1930 roku nie posiadało teleskopów lub rzeczywistego języka pisanego. Jak to jest, że byli oni w stanie dokładnie opisać rzeczy, o których posiadaliśmy bardzo ograniczoną wiedzę? i wciąż mało wiemy. Lecz skąd ci prości ludzie wzięli te informacje, które znamy i potwierdziliśmy, że się zgadzają?! Oni ujawniają, że byli wielokrotnie uczeni przez ich bogów z rodzimej planety, która okrąża Syriusza B.

 

Określają swoich stwórców również jako desantowe istoty.

 

 

 

Źródło: http://thebiggestsec...rom-sirius.html

Opracowanie i tłumaczenie: Khan

  • 0

stat4u