Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 15.12.2014 - 23:45
  • Aktualizacja: 19.12.2014 - 21:22
  • Wyświetleń: 2576
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/38499-zamek-montebello-i-tajemnica-azzurriny/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Zamek Montebello i tajemnica Azzurriny

Napisane przez Simba dnia 15.12.2014 - 23:45

We Włoszech na granicy regionów Marche i Emilia Romania pośród wzgórz Vall Marecchia stoi imponujący zamek Montebello, niedaleko miejscowości Torriana w okolicy Rimini.

 

f2tyx2.jpg

 

Średniowieczny zamek otoczony twierdzą należał do rodziny Malatesta aż do XV wieku. Potem właścicielem był hrabia Guidi di Bagno.

 

Oprócz piękna architektury i i dziedzictwa kulturowo - historycznego, zamek znany jest w całych Włoszech z rzekomych zjawisk paranormalnych, które występują tam od dawna.

 

Większość zamków posiada swoje legendy, ten też nie należy do wyjątków. Bohaterką jest Guendalina Malatesta zwana Azzurrina (niebieskawa).

 

nwn8sg.jpg

 

Guendalina była wesołą dziewczynką, córką Ugolinuccio Malatesta, pana feudalnego zamku  w drugiej połowie XIV wieku.

 

Urodziła się jako albinos, w czasach, kiedy rządziły: ignorancja i przesądy religijne. Wtedy uważano, że albinosi, to dzieci diabła i dla ich własnego bezpieczeństwa farbowano im włosy naturalnymi produktami uzyskanymi z żywic. Niestety jej włosy nie posiadając pigmentacji nie przyswajały też koloru, pozostawał tylko niebieski odcień. Dlatego nazwano ją Azzurrina.

 

Z powodu swojej choroby ukrywała się w zamku Montebello, strzeżona przez strażników.

 

Według legendy 21 czerwca 1375 roku (przesilenie letnie), podczas gdy na zewnątrz szalała burza, Azzirrina bawiła się szmacianą piłką w zamku, pod czujnym okiem strażników. Piłka potoczyła się w kierunku podziemi  i mała pobiegła za nią.

 

Po kilku chwilach słyszano przeraźliwy krzyk i dziewczynka zniknęła w pokoju bez dodatkowych wyjść.

 

Legenda głosi, że każdego roku, 21 czerwca, jeśli jest burza można usłyszeć jej głos w komnatach zamku.

 

nwiwdc.jpg

 

Twierdza została ponownie otwarta dla publiczności w 1989 roku. Pierwsze nagrania, gdzie słychać dziwne głosy, przez przypadek nagrała telewizja  RAI, podczas nagrywania programu. 

 

Na audio nagrało się dwanaście cichych  dźwięków dzwonów (wykluczono dzwony z pobliskich kościołów), dźwięk podobny do bicia serca i płaczu dziewczynki.

 

Badania powtórzono w 1995 i 2000 roku. Trzy nagrania zostały upublicznione i turyści mieli okazję ich wysłuchać. Niektórzy twierdzą, że to odgłosy wiatru i naturalnych hałasów, inni, że słychać wołanie dziewczynki.

 

5p1mjq.jpg

 

Możliwość występowania sił pozaziemskich, duchów wywołuje różne reakcje u ludzi. Są tacy, którzy twierdzą, że to bzdury i nie wierzą w takie historie, są też tacy, co wierzą i szukają dowodów.

 

Niezależnie od opinii tajemnica do dziś nie została rozwiązana.

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

źródła:  http://it.wikipedia.org/wiki/Azzurrina

 

            http://www.curiosone...-spirito-53499/

 

            http://www.oltreilmi.../azzurrina.html

  • 0

stat4u