Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 28.11.2014 - 17:18
  • Aktualizacja: 04.12.2014 - 19:42
  • Wyświetleń: 1984
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/38384-giovanna-bonanno/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Giovanna Bonanno

Napisane przez Simba dnia 28.11.2014 - 17:18

Niesamowita historia sycylijskiej kobiety, która wynalazła „zbrodnię doskonałą” sprzedając mieszankę wody, arszeniku i białego wina kobietom i mężczyznom chcącym pozbyć się współmałżonka.

 

 

 35lc713.jpg

 

Był 27 lipca 1789 r. kiedy Giovanna Bonanno, zwana trucicielką lub starym octem została doprowadzona przed Społeczeństwo Białych.Tak nazywano szlachtę  z Palermo, której zadaniem było przygotowywanie skazanych na śmierć.

 

30 lipca starszą wiekiem morderczynię, okrzyknięto czarownicą i powieszono na placu w Palermo.

 

Po jej śmierci stara wiedźma wpisała się w historię tego miasta jako bohaterka mrocznych historii.  

 

Opowiada się, że w epoce rewolucji francuskiej ulicami Palermo, przechadzała się stara żebraczka, która sprzedawała cudowną wodę kobietom chcącym pozbyć się swoich mężów.

 

Salvatore Salomone Marino, po dokładnym przestudiowaniu dokumentów procesowych skazanej: pewnego dnia Bonanno widziała dziecko, które przez pomyłkę spróbowało odrobinę preparatu na wszy i ciągle wymiotując zmarło. Nikt tego nie zauważył, ale ten incydent sprawił, że w głowie Giovanny narodził się ponury pomysł. Nie tracąc czasu poszła kupić  tajemniczy ocet, namoczyła nim chleb i podała psu, który szybko zdechł wymiotując i śliniąc się. Z satysfakcją stwierdziła, że pies nie zmienił koloru, ani się nie skurczył.

 

Tak oto odkryła truciznę,  „paszport do innego świata”, dzięki której była pewna, że nikt  jej nie będzie podejrzewał.

W 1786 r. rozpoczęły się pierwsze morderstwa (odkryto tylko sześć, ale przypuszcza się, że mogło być ich znacznie więcej).

 

Giovanna twierdziła, że zawsze zarabiała na życie jako żebraczka. Możliwe, że praktykowała jako czarownica, której specjalnością były trucizny, zwłaszcza kiedy była już za stara, by zarabiać żebrząc. Nie miała żadnego problemu w nabyciu od sklepikarza śmiertelnej mikstury, która była w sprzedaży jako środek do walki z wszami.

 

Po trzech latach od odkrycia podejrzanych zgonów, kobietę aresztowano. Szybko się  przyznała, że to ona jest odpowiedzialna za morderstwa sprzedając miksturę kobietom niezadowolonym ze swojego życia małżeńskiego.

 

Sędziemu stara wiedźma powiedziała, że nazywa się Giovanna Bonanno, a w rzeczywistości było to nazwisko jej zmarłego męża. Sprzedawczyni śmierci najprawdopodobniej  nazywała się Pantò. Vincenzo Bonanno w 1744 roku poślubił kobietę imieniem Anna Pantò. Między imieniem Anna i Giovanna jest niewielka różnica, czyli można powiedzieć, że zaistniał błąd w pisowni.

 

Pierwszą klientką Giovanny była Angela La Fata, która chciała uwolnić się od męża, by żyć z kochankiem Giuseppe Billotta. Morderczyni sprzedała jej tą samą dawkę  trucizny, którą zabiła psa. Ale to nie wystarczyło. Próby zamachu na słabych i nic nie podejrzewających ofiarach musiały być powtórzone trzy razy. Mężczyzna zmarł wymiotując i okrutnie cierpiąc. Lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny. Morderstwo doskonałe.

 

Drugą ofiarą był piekarz Ferdinando Lo Piccolo. Chcąc go zabić, żona Emanuela Molinari poprosiła swoją przyjaciółkę Margheritę Serio, by skontaktowała się z Bonanno. Dla piekarza potrzebne były dwie dawki „octu”.

 

Giovanna szybko stała  się „sławna” wśród kobiet, pobierała  drobne opłaty za przysługę.

 

Dwie inne ofiary zlecone były przez Rosę Billottę. 

 

Także mężczyźni korzystali z usług Giovanny. Piekarz Peppi  D'Ancona  chcąc zabić żonę Rosę Coschiera  obiecał jej 10 uncji, których nie zapłacił, a żona zmarła.

 

Do trucicielki dołączyła Maria Pittara, która wyszukiwała  jej dobrych klientów.

 

Ostatnią ofiarą był Francesco Costanzo, otruty miksturą Giovanny przez żonę Rosę Mongano, której kochankiem był ogrodnik Emanuele Cascino.

 

 

W końcu Giovanna popełniła błąd, za który została skazana.

 

24e43dc.jpg

 

 

Przy ostatnim morderstwie powierzyła miksturę swojej przyjaciółce Pittara, nie wiedząc komu jest przeznaczona. Gdy się dowiedziała, było już za późno : chodziło o syna jej przyjaciółki  Giovanny Lombardo, która nigdy nie zaakceptowała przedwczesnej śmierci swojego syna i zaczęła dochodzić prawdy. Gdy odkryła, że to Bonanno, wymyśliła sprytny plan. Przekonała Giovannę, że potrzebuje trucizny dla siebie i wtedy ją aresztowano. Po trzech dniach powieszono ją wraz z jej wspólniczką Pitarra. Przed śmiercią przeciągnięto ją linami przez ulice, następnie zmuszono do pocałowania stóp kata i szubienicy.

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

źródło : http://guide.superev...11/277345.shtml

  • 0

stat4u