Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 19.08.2014 - 21:12
  • Aktualizacja: 02.09.2014 - 12:33
  • Wyświetleń: 1894
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/37691-z-chmura-w-czterech-scianach/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Z chmurą w czterech ścianach

Napisane przez Amontillado dnia 19.08.2014 - 21:12

To nie Photoshop. Holenderski artysta Berndnaut Smilde znalazł sposób na stworzenie małej, idealnie białej chmury w środku pomieszczenia.

 

 

zlssg6.jpg

 

 

Wymaga to drobiazgowego planu: temperatura, wilgotność i oświetlenie – wszystko musi współgrać. Gdy warunki są odpowiednie, Smilde tworzy w powietrzu chmurę za pomocą maszyny do mgły – ciężką i wilgotną, zupełnie jak prawdziwa chmura deszczowa. Całość trwa tylko chwilę, ale efekt jest przejmujący i poruszający. Przywołuje na myśl zarówno surrealizm Magritte’a jak i klasyczne piękno ręki dawnych mistrzów, przypominając o ulotności sztuki i natury.

 

 

1iyl1l.jpg

 

 

etcwmt.jpg

 

„Nimbus” to imponujący projekt eksplorujący ideę chmury tajemniczo powstałej w przestrzeni, w której nie powinna istnieć. W istocie niewiele osób mogło osobiście ujrzeć efekt artystyczny projektu Smilde’a. Przelotne jak letnia burza, jego chmury wiszą na tyle krótko, by trwale zaistnieć głównie na fotografiach - piękno ulotnych kłębów, zawieszonych gdzieś między rzeczywistością a wyobrażeniem.

 

 

2ur48zb.jpg

 

 

2vlkxuw.jpg

 

qx5p1i.jpg

 

Artysta na miejsce swojego projektu wybiera nietypowe przestrzenie, oddające ducha surrealizmu – opuszczone hangary, galerie, muzea, kościoły. Od kilku lat „Nimbus” realizowany jest na salonach całego świata – od San Francisco, przez Amsterdam i Londyn, po Istambuł. Projekt został uznany przez „TIME” za jeden z pięciu najlepszych wynalazków i innowacji roku 2012.

 

 

2zi28m9.jpg

 

______________________________________

 

Tłumaczenie i opracowanie własne, na podstawie:

TIMEThe Telegraph

 

Oficjalna strona artysty

  • 0

stat4u