Skocz do zawartości
Ciągle trwa jeszcze głosowanie w kolejnej edycji Złotych Szaraków! Kliknij tutaj i zagłosuj w tej jakże prestiżowej imprezie!


Informacje o artykule

  • Dodany: 16.04.2014 - 19:49
  • Aktualizacja: 22.04.2014 - 15:09
  • Wyświetleń: 4039
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/37505-francesco-lentini/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Francesco Lentini

Napisane przez Simba dnia 16.04.2014 - 19:49

                        Francesco Lentini urodził się w 1889 r. w Rosolini w prowincji Syrakuzy na Sycylii. Jego rodzice mieli 11 innych dzieci, a kiedy odmawiali uznania Franciszka, nie sądzili, że zostanie gwiazdą zwaną "cuda cudów" na całym świecie. 

 

24dputu.jpg

 

Lentini miał w rzeczywistości 12 dzieci i pół: Franciszek miał w swoim ciele resztki brata bliźniaka, Miał trzy nogi, szesnaście palców, dwa penisy i cztery jądra. Lekarze, którzy go badali, uznali, że oddzielenie pasożytniczego bliźniaka byłoby zbyt ryzykowne i mogłoby się skończyć paraliżem Franciszka. 

 

 

 

21jzqc4.jpg                    2zokspi.jpg

 

 

 

Rodzice oddali go na wychowanie ciotce, która szybko oddała go do szkoły dla dzieci niepełnosprawnych. Tam mały Lentini miał kontakt z dziećmi niewidomymi, głuchymi i z innymi problemami zdrowotnymi cięższymi niż jego. Zaczął akceptować swoją trzecią nogę, której do tej pory nienawidził. Nauczył się nie tylko chodzić, ale jeździć rowerem, a nawet jeździć na łyżwach. 

 

fu9yfm.jpg            epog94.jpg

 

 

 

 

           W wieku dziewięciu lat Lentini wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął swoją błyskotliwą karierę w Sideshow Amerykanów, pierwszy z Ronling Bros, a następnie w cyrku Barnum & Bailey, potem na Coney Island, na końcu w serialu Buffalo Bill. W wieku 3o lat dostał obywatelstwo amerykańskie.Jego pokazy zachwyciły publiczność ze względu na jego poczucie humoru i dostojność. Miał też niesamowitą kontrolę nad trzecią nogą, którą potrafił kopnąć piłkę, lub na niej siedział jak na stołku. 

 

 

4iy5u1.jpg           2qkja0p.jpg

 

Jego uroczą osobowość wreszcie dostrzegła młoda dziewczyna. Theresa Murray, Lentini ożenił się z nią. mieli czworo zdrowych dzieci. Pracował do śmierci, zmarł w 1966 r. (miał 77 lat, był najdłużej żyjącym facetem z trzema nogami). Jego kariera trwała ponad czterdzieści lat i przyczyniła się do sukcesu największych cyrków i sideshow Ameryki. Franciszek był tak bardzo szanowany w swoim środowisku, że nazywano go "królem". 

 

 

 

 

źródło : http://bizzarrobazar...ncesco-lentini/

 

Opracowanie własne, za błędy przepraszam. 

  • 0

stat4u